Warner Bros. Games ogłasza „Mortal Kombat 1”

Warner Bros. Games ogłosiło premierę gry Mortal Kombat 1, zupełnie nowego tytułu z serii uznanej franczyzy Mortal Kombat, w ramach której sprzedano ponad 80 milionów kopii gier i która zadebiutowała ponad 30 lat temu.

Gra została przygotowana przez wielokrotnie nagradzane studio NetherRealm Studios. Nadchodząca gra to odrodzenie uniwersum Mortal Kombat, które zostało utworzone przez Liu Kanga – boga ognia. W grze pojawią się nowe wersje kultowych postaci, które nigdy wcześniej nie pojawiły się w grach. Mortal Kombat 1 w wersji pudełkowej zadebiutuje 19 września 2023 na konsolach PlayStation®5 (PS5™), Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch™.

Charakterystyczny dla gatunku tryb fabularny autorstwa NetherRealm wraca z porywającą, kinową narracją. Tryb obejmuje nieoczekiwane zwroty związane z kultowymi rywalizacjami i oryginalne historie z rozbudowaną obsadą legendarnych wojowników, m.in. Liu Kang, Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Kung Lao, Kitana, Mileena, Shang Tsung, Johnny Cage i nie tylko. Mortal Kombat 1 wprowadza również wojowników Kameo – wyjątkową listę współpracujących postaci, które mogą pomagać podczas pojedynków, zwiększając możliwości graczy podczas rozgrywki.

„Dzięki Mortal Kombat 1 przedstawimy na nowo uniwersum legendarnej franczyzy, która pobudzała wyobraźnię graczy przez ponad 30 lat i jest klasą sama w sobie”, powiedział David Haddad, dyrektor Warner Bros. Games. „Utalentowany zespół NetherRealm Studios wciąż pcha serię do przodu w odważne sposoby, które stale pozwalają zwiększyć grono odbiorców na całym świecie – wierzymy, że Mortal Kombat 1 przyciągnie nowych graczy, a także starych fanów serii”.

Mortal Kombat 1 to nowy początek dla franczyzy. Jesteśmy bardzo podekscytowani dzieląc się oryginalną historią i nowym podejściem do klasycznych postaci z naszymi fanami”, powiedział Ed Boon, dyrektor kreatywny NetherRealm Studios i współtwórca Mortal Kombat. „Wprowadzamy także system wojowników Kameo, dzięki któremu aktywujemy wyjątkową listę współpracujących postaci. Mamy nadzieję, że już niedługo pokażemy tę funkcję, a także inne nowe elementy gry”.

Od jutra, 19 maja, gra Mortal Kombat 1 będzie dostępna w przedsprzedaży na wszystkich platformach, na których zostanie wydana*, w tym:

  • Edycja standardowa Mortal Kombat 1 będzie dostępna w wersjach fizycznych na platformach PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch.
  • Edycja premium Mortal Kombat 1 będzie dostępna w wersjach fizycznych na platformach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Ta edycja będzie zawierać treść edycji standardowej i pakiet bojowy, wczesny dostęp do gry od 14 września i 1250 smoczych kryształów (waluty w grze). Pakiet bojowy będzie zawierał skórkę postaci Johnny’ego Cage’a, podobnego do sławnego aktora i mistrza sztuk walki, Jean-Claude’a Van Damme’a (treść dostępna w chwili premiery), wczesny dostęp do sześciu nowych grywalnych postaci (treść dostępna po premierze) i pięciu nowych wojowników Kameo (treść dostępna po premierze).
  • Edycja Kollektor Mortal Kombat 1 będzie dostępna w wersji fizycznej u wybranych sprzedawców wyłącznie na platformy PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Obejmuje ona całą zawartość edycji premium, wczesny dostęp, a także 16,5-calową rzeźbę Liu Kanga przygotowaną przez COARSE. Rzeźba jest inspirowana skórką postaci w grze, do tego edycja będzie zawierać trzy wyjątkowe wydruki, stalowe pudełko i 1450 dodatkowych smoczych kryształów (w sumie 2700).

Wszystkie osoby zamawiające grę Mortal Kombat 1 w przedsprzedaży otrzymają Shanga Tsunga jako grywalną postać. Wszystkie osoby zamawiające grę na platformy PlayStation 5 i Xbox Series X|S otrzymają również dostęp do wersji beta Mortal Kombat 1, która będzie dostępna od sierpnia 2023.

GrafikaTwitter
Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu