Sukces „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”!

W ciągu pierwszych trzech dni od premiery The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na Nintendo Switch sprzedała się na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy, stając się najszybciej sprzedającą się grą z serii The Legend of Zelda. W Europie została również najszybciej sprzedającą się grą na Nintendo Switch i najszybciej sprzedającą się grą Nintendo na jakąkolwiek konsolę.

„Już siódmy rok z rzędu Nintendo Switch cieszy się niesłabnącą popularnością, czego dowodem jest ta rekordowa premiera” podsumował prezes Nintendo of Europe, Stephan Bole. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie fanów dla gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i naprawdę nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy ich przygody oraz kreacje z podróży do Hyrule.”

Gra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest bezpośrednią kontynuacją The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Gracze sami decydują o własnej ścieżce przez rozległe krainy i tajemnicze wyspy unoszące się na bezkresnym niebie. Nowe lokacje, niebezpieczeństwa, atrakcje i zagadki będą wymagały sprytu i zaradności, a moc nowych zdolności Linka służy do walki ze złowrogimi siłami zagrażającymi królestwu.

Serię przygodowych gier akcji The Legend of Zelda zapoczątkowała ponad 35 lat temu wydana w 1987*1 roku na konsolę Nintendo Entertainment System gra The Legend of Zelda. Wcielając się w postać bohaterskiego Linka, gracze wyruszają na przygodę, stawiają czoła wrogom i odkrywają tajemnice ukryte na rozległych terenach i w lochach. Do marca 2023 roku seria sprzedała się na całym świecie w ponad 130 milionach egzemplarzy.

W ciągu pierwszych trzech dni na całym świecie sprzedano ponad 10 milionów egzemplarzy gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, co czyni ją najszybciej sprzedającym się tytułem z serii Legend of Zelda. W Europie jest to również najszybciej sprzedająca się gra na Nintendo Switch i najszybciej sprzedająca się gra Nintendo na jakąkolwiek konsolę.
Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu