Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021

Miniony tydzień bez wątpienia obfitował w premierach. Na sklepowych półkach pojawiły się: pięknie wydana Bonfire od Portal Games, nowy pakiet startowy do KeyForge (Rebel), dwie karcianki: Escape RoomKryminalne Zagadki do Foxgames, Na końcu języka Junior dla młodszych graczy od wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz rodzinna gra Roszada wśród zwierząt wydana przez Muduko. Pojawiły się także gorące zapowiedzi i przedsprzedaże, które nie mogą was ominąć.
Premiery
Bonfire, Portal Games

Bonfire to pięknie wykonana gra Stefana Felda. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem i jak informuje Portal Games cały nakład został wyprzedał się z magazynu! Dlatego spieszcie się, jeśli chcecie mieć tą grę w swojej kolekcji ponieważ zostały już tylko ostatnie sztuki, mimo, że od premiery minęło zaledwie kilka dni.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021

 

KeyForge: Mroczny Przypływ – Pakiet startowy, Rebel

W minionym tygodniu swoją premierę miała kolejna odsłona karcianki KeyForge: Mroczny Przypływ. A w niej około 280 nowych kart, które zwiększą pulę unikalnych talii do odkrycia.

Pakiet startowy to wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć swoją przygodę z walką o skarby Tygla. I to z drugą osobą! W pudełku znajdziesz pokaźny zestaw znaczników, klucze, liczniki łańcuchów i dwie pełnoprawne Talie Archontów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021
Dobble XXL, Rebel 

W domu, w szkole czy w plenerze – gigantyczna wersja Dobble rozrusza Wasze umysły i ciała niezależnie od warunków! Pokaźne opakowanie skrywa 20 „kart” wykonanych z wytrzymałego materiału PVC, z których każda ma 45 centymetrów średnicy. Dzięki temu Dobble XXL doskonale nadaje się do aktywnych zabaw na świeżym powietrzu.

Podstawowa zasada rozgrywki pozostaje niezmienna – naszym celem jest odnalezienie i wskazanie identycznych symboli, zanim zrobią to przeciwnicy. Dowolne dwie karty z zestawu zawsze łączy dokładnie jeden wspólny obrazek. Jednak w tej wersji zajdziemy zupełnie nowe warianty rozgrywek indywidualnych i drużynowych oparte o ruch.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021

Escape Room, FoxGames

Ubiegła środa to dzień premiery gry od wydawnictwa FoxGames z serii Escape Room. Ucieczki z Alcatraz to gra logiczna, która wyróżnia się intrygującą fabułą, wciągającą graczy na długi czas. Będziecie musieli wydostać się z najbardziej strzeżonego na świecie więzienia. Podczas wykonywania tego zadania dopadną was pewne trudności, ale wykazując się sprytem, szybko je pokonacie. Czas rozwiązywania zagadek też jest istotny. Trzeba je rozwikłać jak najszybciej. Gra zapewnia niesamowity klimat. Mogą w nią zagrać dzieci od dwunastego roku życia i oczywiście wszyscy dorośli lubiący niecodzienne emocje.

ER_7

Kryminalne Zagadki, FoxGames
24 marca premierę miała również nowa gra z serii Kryminalne Zagadki od wydawnictwa FoxGames. Upiór w muzeum to karcianka, którą możecie rozegrać samodzielnie lub w grupie nawet sześciu osób. Razem wcielicie się w zespół detektywistyczny i będziecie musieli rozwiązać niecodzienną sprawę. Otóż, dowiadujecie się, że w pewnym muzeum pojawia się upiór straszący przebywających tam ludzi. Wspólnymi siłami na pewno uda wam się rozwikłać jego tajemnicę. To gra z niepowtarzalnym klimatem, przeznaczona dla dorosłych i dzieci od dwunastego roku życia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021

Roszada wśród zwierząt, Muduko

Do sklepów w całej Polsce trafiła już najnowsza planszówka od wydawnictwa Muduko. Roszada wśród zwierząt to gra logiczna oparta na zasadach klasycznych szachów, w której bohaterami są trzy zwierzęta: kot, mysz i słoń. Przemierzają one pola w celu zdobycia pożywienia. Jednak nie są przyjaciółmi, ponieważ boją się siebie nawzajem i uciekają jedno od drugiego. Gracze muszą dobrze przemyśleć strategię przemieszczania się, by zebrać dla swoich zwierząt jak najwięcej pożywienia i zwyciężyć. Grę wyróżniają proste i intuicyjne zasady. Doskonale sprawdzi się w gronie rodzinnym. Jej adresatami są dzieci od ósmego roku życia i dorośli. Pojedynek ten można rozegrać w minimum dwie i maksymalnie cztery osoby. Nie przejmujcie się, jeśli nie znacie zasad gry w szachy, bowiem w instrukcja Roszady.. wszystko doskonale wyjaśniono. Wystarczy wykonywać przemyślane ruchy na planszy, zbierać pożywienie i straszyć swoich przeciwników. W skład zestawu wchodzi:

  • 10 plansz mapy,
  • 12 pionków zwierząt,
  • 21 żetonów pożywienia,
  • instrukcja.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021

Na końcu języka. Junior, Nasza Księgarnia 

Mamy świetną wiadomość dla fanów gry Na końcu języka od wydawnictwa Nasza Księgarnia. W minioną środę, a więc 24. marca premierę miała wersji tej gry skierowana do dzieci, czyli Na końcu języka. Junior. Jeśli lubicie grać w planszówki ze swoimi dziećmi na pewno spodoba wam się ta rozgrywka. Przypomnijmy, że na rynku dostępne są już dwie części Na końcu języka dla dorosłych. Oba warianty charakteryzują się prostymi zasadami. Musimy wykładać karty ze stosu, a kiedy dwaj gracze zobaczą taki sam obrazek, jak najszybciej wykrzykują słowo pasujące do kategorii widniejącej na karcie rywala. W drugiej części słowo dopasowujemy nie do kategorii, ale do liter z karty przeciwnika. Jesteście ciekawi, czym zaskoczy was dziecięca wersja tej imprezowej gry? Otóż w niej także liczy się czas reakcji. Trzeba bowiem jak najszybciej powiedzieć słowo, z którym kojarzy się dany obrazek. Różne warianty rozgrywki wspomagają także naukę głoskowania i rymowania u dzieci. Mogą w niej wziąć udział już pięciolatki. Warto wspomnieć, że tytuł ten uzyskał kilka nagród od rodziców w USA. Z pewnością w naszym kraju sprawdzi się równie dobrze. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021

Zapowiedzi
pic5182864Królowie Śródziemia, Galakta

Wydawnictwo Galakta potwierdziło swe plany co do wydania w niedalekiej przyszłości rozszerzenia do Wojny o Pierścień – Królowie Śródziemia. Na szczegóły oczywiście jeszcze za wcześnie, ale wiadomo już co nie co o tym, co znajdziemy w pudełku: między innymi nowe figurki postaci, zasady oblężeń czy też jednostki Armii Cienia. Pozostaje czekać cierpliwie.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021Deep Madness, Czacha Games

Już tej jesieni na naszych rodzimych stołach zagości polska edycja Deep Madness! Nad tłumaczeniem całości czuwać będą: nasz redaktor Michał Szewczyk zwany „Windziarzem” oraz Michel Sorbet (Wojennik TV), a więc o jakość i dokładność możecie być spokojni.Dodatkowo wraz z grą podstawową Czacha Games wyda również trzy mniejsze dodatki: Drifter King, Devourer of Worlds i Omega Ravenous. Na przyszły rok Czacha Ganmes zapowiada wydanie kolejnych dodatków, a w przyszłości całą serię. W pierwszej połowie kwietnia na naszej stronie wydawcy pojawi się przedsprzedaż podstawki i 3 dodatków – będziemy Was informowali o dokładnej dacie startu przedsprzedaży i cenach w najbliższych dniach.

Przedsprzedaże 
Mystic Vale, Portal Games

Mystic Vale to dynamiczna gra karciana w której gracze budują nie tylko swoją talię, ale również same karty. Edycja wydawnictwa Portal Games zawiera grę podstawową oraz aż 3 dodatki. Zapewni to wiele niezapomnianych rozgrywek i mnóstwo wspaniałej zabawy. Nie może zabraknąć tego tytułu na waszej półce.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021Ostium, Lacerta

Ruszyła przedsprzedaż Ostium – karcianki autorstwa Marka Buczyńskiego i Wojtka Szewczuka. Będziemy w niej mieli okazję rekrutować do swej armii prawdziwie fantastyczne kreatury – dominacja pola bitwy i zniszczenie bram przywołania przeciwnika to cel nadrzędny. Ewentualne zakupy oczywiście na stronie wydawnictwa Lacerta – jeśli się pośpieszycie, zgarniecie także maty do gry (o koszulkach w standardzie też szkoda byłoby nie wspomnieć)!

Kroniki Zbrodni: 1900, Lucky Duck Games

Kroniki Zbrodni: 1900 to niezależna, kooperacyjna gra detektywistyczna. Zastosowana w niej technologia Scan & Play pozwala połączyć zalety gry planszowej i elektronicznej. Dzięki wykorzystaniu kodów QR gracz może prowadzić wiele różnych dochodzeń, korzystając z tych samych elementów. Premiera już 29 kwietnia!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021
Dziennik. Wyprawa 1907: Zakazane kopalnie, FoxGames

24 marca ruszyła przedsprzedaż Dziennika. Wyprawy 1907: Zakazane kopalnie od wydawnictwa FoxGames. Natomiast jego premiera będzie miała miejsce 14. kwietnia. Po raz kolejny będziecie mogli wkroczyć w niezapomnianą interaktywną przygodę. Gra w postaci książki zawiera mnóstwo zagadek i zadań, których rozwiązanie dostarczy wam wiele wrażeń. Nawet jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z poprzednimi tego typu grami, jak Wyprawa 1907 to nic nie stoi na przeszkodzie, by tym razem skusić się na przeżycie niezapomnianej podróży w głębi mrocznych kopalni. Niezapomniany, klaustrofobiczny klimat macie zagwarantowany!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021

 

Wspierajki
Kampania Edycji Kolekcjonerskiej Robinsona Crusoe wystartowała na Gamefoundzie

Kampania Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska i Księga Przygód ruszyła na platformie crowdfundingowej Gamefound. Kampania potrwa do 13 kwietnia. Kampania cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ została wsparta przez ponad pięć tysięcy osób. W kampanii Robinsona Crusoe, każdego dnia na przemian Portal Games będzie poszerzać zawartość zarówno do Robinson Crusoe: Collector’s Edition jaki do The Book of Adventures

Do tej pory udało się odblokować modułową figurkę schronienia, która w trakcie gry będzie rosła wraz z rozwojem obozu. Dostępny jest również nowy scenariusz w którym gracze zmierzą się ze sobą o tytuł mistrza sztuk walki, oraz wulkaniczny Dice Tower. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.03.-26.03.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu