Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.09.2021 – 24.09.2021

Zapowiedzi i nowości gier planszowych minionego tygodnia – wszystko w jednym artykule. Jeśli chcecie być na bieżąco z planszówkowymi premierami wpadajcie do nas co tydzień.
Premiery
Obrazki, Rebel

Obrazki to dynamiczna gra rodzinna z niezwykle prostymi zasadami. Każdy z uczestników będzie starał się odwzorować grafikę z sekretnej karty za pomocą jednego z dołączonych zestawów elementów. A gdy wszyscy skończą swoje prace, przyjdzie czas na odgadywanie, o które obrazki chodziło. Sprawdźcie aktualne oferty w najlepszych sklepach z planszówkami tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.09.2021 - 24.09.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.09.2021 - 24.09.2021Glen More II Kroniki, Rebel

Glen More II Kroniki od dziś w sprzedaży! Nakład gry jest niewielki, a zainteresowanie spore. Rebel przewiduje, że ta świetna gra szybko zniknie z półek sklepowych dlatego nie zwlekajcie z zakupem. W grze Glen More II: Kroniki uczestnicy wcielają się w naczelników szkockich klanów, które od wczesnego średniowiecza aż po wiek XIX starają się poszerzać swoje terytoria i zwiększać bogactwo. Aby odnieść sukces, trzeba podejmować właściwie decyzje w odpowiednim czasie – uprawiać jęczmień do produkcji whisky, sprzedawać towary, nawiązywać przyjazne relacje z klanami zamieszkującymi szkockie wyżyny lub zdobywać kontrolę nad strategicznymi miejscami, takimi jak jeziora czy zamki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.09.2021 - 24.09.2021Czerwona katedra, Portal Games

Czerwona katedra wydawnictwa Portal Games to duża, szybka i taktyczna gra euro w małym pudle świetnie nadaje się na wprowadzenie do świata gier strategicznych. Opatrzona ilustracjami stylizowanymi na rosyjskie baśnie łączy mechaniki area control, worker placement, mechanikę rondla i draft kości. Gry szukajcie w ulubionym sklepie z planszowkami.

Przedsprzedaże
Oriflamme, Galakta

Kto jest chętny na francuską koronę? Oczywiście możecie ją pozyskać na wiele różnych sposobów: poprzez spisek, przebiegłość czy nawet rozlew krwi. Wszystkie te ścieżki do władzy możecie sprawdzić w Oriflamme. Trwa przedsprzedaż – premiera już 29 września.  Tylko pamiętajcie trzymać karty przy sobie, by przeciwnicy nie przejrzeli waszych niecnych knowań!

Gold, Rebel

Gorączka złota nadchodzi! Poszukiwacze tego drogocennego kruszcu ruszają do ostatniej czynnej kopalni w Górach Złocistych. Kto z nich wykaże się niebywałym sprytem, przechytrzy rywali i wykopie najwięcej cennych bryłek? 

W grze Gold odwiedzamy kopalnię złota złożoną z losowo rozmieszczonych, zakrytych kart. W swojej turze każdy z uczestników odkrywa 2 wybrane karty, wśród których znajdziemy symbole poszczególnych poszukiwaczy, cenne bryłki oraz pułapki w postaci lasek dynamitu. Aby wygrać, musimy wykazać się nie tylko doskonałą pamięcią (aby w odpowiedniej chwili wrócić do dostępnych kart), ale też sprytem, by umiejętnie eliminować innych uczestników.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.09.2021 - 24.09.2021Cytadela, Rebel

Cytadela to nowa edycja strategicznej gry opartej o wymianę kart, tym razem wydana pod banderą wydawnictwa Rebel. W przeszłości za ten tytuł odpowiedzialna była Galakta. Co rundę korzystamy z pomocy i zdolności innych postaci. Każdy mieszkaniec miasta zapewni nam zupełnie inny efekt, a my będziemy musieli umiejętnie lawirować między pozyskiwaniem korzyści dla siebie a utrudnianiem rozgrywki przeciwnikom.

Królestwo poszukuje Nadwornego Budowniczego, a Ty jesteś jedną z osób walczących o to prestiżowe stanowisko. Nakłoń do pracy wpływowe postacie i korzystaj z ich specjalnych zdolności, aby przechytrzyć rywali. Stwórz najbardziej imponujące miasto, zdobądź uznanie monarchy i ciesz się upragnionym tytułem Nadwornego Budowniczego!

Mr. Jack: Nowy Jork, Rebel

W toku śledztwa w sprawie Mr. Jacka (zwanego też Kubą Rozpruwaczem), aresztowano szarlatana, Francisa J. Tumblety’ego, który po opłaceniu kaucji natychmiast zbiegł do Stanów Zjednoczonych. Po otrzymaniu wiadomości z Londynu, nowojorska policja od razu przystąpiła do poszukiwań. Szeregi śledczych zasili najlepsi detektywi, a tymczasem miasto zalewa fala zbrodni podobnych do tych, które popełniano w Londynie. Jednak czy Tumblety to naprawdę Mr. Jack?

Mr. Jack: Nowy Jork to nowa, samodzielna i bardziej złożona wersja dwuosobowej gry dedukcyjnej, w której pojedynkują się znakomite umysły: tajemniczy zbrodniarz wszech czasów Kuba Rozpruwacz oraz najlepsi detektywi. Podczas rozgrywki uczestnicy wcielają się w niesymetryczne role i przemieszczają się po planszy, manewrując światłem i cieniem, by osiągnąć swoje cele.

Wspierajki
Uśpieni bogowie, Lucky Duck Games

Lada moment rusza kampania crowdfundingowa gry Uśpieni bogowie. Wydawnictwo Lucky Duck Games za kilka dni uruchomi zbiórkę na platformie wspieram.to. Jeśli nie chcecie przegapić początku kampanii, koniecznie zapiszcie się na powiadomienie. Jesteście załogą parostatku Mantykora, zagubioną w tajemniczym świecie. Podczas wyprawy będziecie wspólnie eksplorować egzotyczne wyspy w poszukiwaniu zaginionych totemów bóstw. Po drodze czekają na was liczne zadania, ciekawe postaci i groźni wrogowie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.09.2021 - 24.09.2021

Wydarzenia
Dzień Gier Planszowych

Pamiętacie o zbliżającym się Dniu Gier Planszowych? Już za dwa tygodnie cała Polska usiądzie wspólnie do stołu i będzie celebrować to fantastyczne święto. Już teraz zachęcamy was do zapisania się do wydarzenia na Facebooku, czekać na was będzie wiele planszówkowych atrakcji!  

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.09.2021 - 24.09.2021


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu