Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu na sklepowych półkach pojawiły się tytuły od Lacerty, Rebela a także gra Portal Games, którą objęliśmy patronatem! W zapowiedziach przeczytacie o projekcie Czachy Games oraz przesypiecie egipskie piaski dzięki Funiverse. W przedsprzedaży każdy znajdzie coś dla siebie, od rodzinnych tytułów po ciężkie gry euro. Mamy dla was świeże nowości z Kickstartera oraz słów kilka na temat najnowszego projektu Adama Kwapińskiego. Na końcu znajdziecie informacje odnośnie Echa Światów od What the Frog, który objęliśmy patronatem! Zaczynamy!
PREMIERY

Wydawnictwo Lacerta ogłosiło premierę rozszerzenia do Parku NiedźwiedziKolej na Grizli. W pudełku znajdziemy dwa moduły, które będziemy mogli ze sobą połączyć lub rozegrać osobno. Pierwszy z nich – Grizli – pozwoli nam na wybudowanie ostoi dla niedźwiedzi Grizli i powiększy nasz park o planszę z wyjściem. Kolejka umożliwi wybudowanie tytułowej kolejki nad parkiem, dzięki niej zdobędziemy więcej punktów na koniec gry. Ponadto partię wzbogacimy o nowe cele, które możemy potasować z tymi z wersji podstawowej. Kto ma już swojego Grizli, ręka w górę!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

A teraz coś dla młodszych graczy. Lucrum Games ogłosiło premierę gry Potworek Głodomorek. O co chodzi? Każdy dostaje pod opiekę dwa urocze potworki, których brzuszki musi napełnić w trakcie rozgrywki. Gracze wezmą udział w wyścigu po pyszne smakołyki dla ich podopiecznych. Zagrywając odpowiednie karty umożliwimy potworkom poruszanie się wokół stół w poszukiwaniu jedzenia, które najbardziej je nasyci. Ten, komu pierwszemu uda się okrążyć stół i nakarmić stworki wygrywa. Do biegu, gotowi, start!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Drodzy detektywi! Już możecie rozpocząć kolejną przygodę wcielając się w obrońców prawa. Na sklepowych półkach pojawił się właśnie pierwszy dodatek pod tytułem Drugie Dno z Sygnowanej Serii do Detektywa: Kryminalnej gry planszowej, który objęliśmy patronatem. Poniżej notka prasowa:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Premiera Drugiego Dna – pierwszej sprawy z Serii Sygnowanej Detektywa

Gliwice, 18 czerwca – Portal Games z przyjemnością ogłasza, że Detektyw: Seria Sygnowana – Drugie Dno jest już dostępna w sprzedaży w sklepach planszówkowych w całej Polsce.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Drugie Dno to samodzielna sprawa napisana przez Roba Daviau, znanego m.in. z Pandemic Legacy. Scenariusz przenosi nas do Bostonu do barwnych lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Dla tych z nas, którzy pamiętają seriale z tamtych lat, słynnego Starsky & Hutch, to świetna okazja, by puścić muzykę z lat 70′ i przenieść się w czasie!

Wiosna 1977. Morderstwo w Arlington pod Bostonem. Ofiarą jest radny miasta, Peter Colvin, lat 32, absolwent Harvardu o obiecującej karierze – znaleziony martwy na parkingu za Ratuszem obok swojego auta. Masz zaledwie 4 dni na rozwikłanie zagadki i wyjaśnienie okoliczności jego śmierci.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Drugie Dno jest dodatkiem do wielokrotnie nagradzanej gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa. Ma ten sam zamysł i wykorzystuje większość podstawowych zasad, z pewnymi wyjątkami odzwierciedlającymi odmienne techniki śledcze minionych czasów.

Seria Sygnowana do gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa to unikatowa linia dodatków zaprojektowanych przez najsłynniejszych twórców gier, którzy prezentują swoje własne, unikatowe spojrzenie na grę. To miejsce, gdzie twórcy mogą wykazać się kreatywnością i opowiedzieć ciekawe historie używając narzędzi stworzonych w grze Detektyw, modyfikując je i zmieniając na potrzeby swojego scenariusza.

Drugie Dno od 18 czerwca dostępne w dobrych sklepach z planszówkami w całej Polsce.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Czy są wśród was gracze Dungeons & Dragons? Mamy dla was dobre wiadomości, w tym tygodniu swoją premierę miał podręcznik Wybrzeże Mieczy od wydawnictwa Rebel umożliwiający poznanie mieszkańców oraz krain tytułowego wybrzeża. Ponadto w książce znajdziecie również szereg inspiracji do tworzenia postaci. Czas odkryć niezbadane lądy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

PLANY WYDAWNICZE

Wydawnictwo Czacha Games oficjalnie zapowiedziało wydanie polskiej edycji gry Rallyman GT. Jest to kafelkowa gra wyścigowa wykorzystująca mechanikę Push your luck. Czacha Games jeszcze nie podjęli decyzji w jaki sposób wydadzą planszówkę, więc o opinię zwrócili się do swoich fanów na oficjalnej stronie Facebook. W grę wchodzę dwie opcje: samodzielne wydanie gry w przedsprzedaży lub organizacja kampanii crowdfundingowej. Jeśli większe poparcie uzyska propozycja druga, Czacha Games postara się wydać wersję podstawową wraz ze wszystkimi dodatkami: Championship, World Tour, Team Challenge, GT4 oraz GT5.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Wydawnictwo Funiverse oficjalnie potwierdziło wydanie specjalnego, dodatkowego zestawu do gry Kemet. Dzięki temu gra zostanie zaktualizowana do wersji 1.9. W nowej oprawie zestawu pojawią się: 64 płytki Mocy, talia kart Boskiej Interwencji, jeden Indeks Pomocy, pięć woreczków na komponenty gracza i trzy woreczki na potwory. Jak informuje wydawca, już wkrótce na stronie internetowej Funiverse pojawi się polska instrukcja. Gra będzie dodatkiem do podstawowej wersji planszówki Kemet.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich, którym spodobała się gra Zombie Kidz Ewolucja. Otóż w 2021 roku wydawnictwo FoxGames planuje wydać polską wersję gry Zombie Teenz Evolution. Z niecierpliwością czekamy na dzień jej premiery. Będzie to samodzielna gra z innymi zasadami, które wymagają od graczy większego zaangażowania i strategicznych przemyśleń. Otwierając koperty z tajemnicami, trzeba wykonywać misje i odblokowywać kolejne dane. Obie gry są względem siebie kompatybilne, można je zatem ze sobą łączyć. Zapowiada się fantastyczna zabawa. Czy uda nam się uratować miasto przed zombiakami i zbierając odpowiednie składniki stworzyć antidotum do walki z nimi? Mamy nadzieję, że tak! Kluczem do zwycięstwa będzie także współpraca pomiędzy uczestnikami rozgrywki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Pora na kontynuację przygód w świecie Sword & Sorcery. Wydawnictwo Galakta właśnie zapowiedziało pierwsze duże rozszerzenie pod tytułem Tajemny Portal. Wśród komponentów znajdziecie kafelki mapy, karty skarbów, potworów oraz wydarzeń. Czekać na was będą nowe zadania, bardziej wymagające od poprzednich. Możecie kontynuować swoją wcześniejszą podróż lub zdecydować się na rozpoczęcie zupełnie nowej kampanii. Strzeżcie się potworów, które teraz dysponują nieznanymi bitewnymi taktykami, ponieważ później traficie jeszcze gorzej, w sidła samych Wyznawców demonów! Czy znajdą się jacyś śmiałkowie?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Już za kilka dni, a więc 26 czerwca premierę będzie miała gra kafelkowo-wyścigowa Pod prąd od Muduko. Na czym będzie polegała rozgrywka? Biorąc udział w abstrakcyjnym wyścigu jego uczestnicy muszą kontrolować grupę łososi płynących w górę rzeki, w taki sposób żeby mogły one bezpiecznie złożyć tam ikrę. Oczywiście po drodze na podróżników czyhają różne przeszkody i niebezpieczni drapieżnicy, których pokonać można, dzięki wykorzystaniu punktów akcji. Gra zostanie przeznaczona dla dwóch do maksymalnie pięciu graczy, od ósmego roku życia. To lato będzie obfitowało także w wiele innych nowości tego wydawnictwa. Szykujcie się na aż osiem nowych tytułów. Z tej okazji utworzono specjalne wydarzenie na Facebooku. Dołączcie zatem do Letniego Maratonu Premier, by nic wam nie umknęło.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Lubicie quizy i teleturnieje? W takim razie Rebel ma propozycję w sam raz dla was! Wiem lepiej to gra, która przetestuje wiedzę uczestników i rozgrzeje szare komórki do czerwoności. Gracze dzielą się na drużyny i udzielając odpowiedzi na pytania otrzymują punkty zwycięstwa. Ale, ale, żeby nie było zbyt monotonnie, uczestnicy mają do wykorzystania specjalne płytki taktyczne. Te okażą się bardzo przydatne w trakcie rozgrywki, ponieważ pozwolą pokrzyżować plany przeciwników.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

W minionym tygodniu rozpoczęła się przedsprzedaż Najlepszej gry o kotach, która premierę będzie miała 1 lipca. Wydawnictwo FoxGames dba o swoich fanów,  zadeklarowanych i przyszłych miłośników tych zwierząt. Zadanie graczy polega na zdobywaniu dla swoich pupili trzech kart. Ten z nich, któremu uda się skompletować najlepszy zestaw zostanie zwycięzcą. W rozgrywce mogą wziąć udział już ośmioletnie dzieci a maksymalna liczba jej uczestników to cztery osoby. Gra z pewnością zaliczy się do najfajniejszych tytułów z kategorii gier rodzinnych tego roku. Możemy się o tym przekonać zamawiając ją w trwającej już przedsprzedaży na stronie internetowej Empiku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

To nie koniec rozbudowy waszej winnicy! Phalanx rozpoczęło właśnie przedsprzedaż dodatku Toskania do gry Viticulture. Co skrywa pudełko? Aż trzy moduły rozszerzeń, które można rozegrać osobno lub przygotować się na prawdziwe wyzwanie łącząc je wszystkie razem. Wśród komponentów znajdziemy rozszerzoną planszę, specjalnych pracowników oraz nowe konstrukcje. Gotowi na nowe wyzwanie?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Dobra wiadomość dla fanów ciężkich gier euro. Portal Games ogłosił właśnie przedsprzedaż swojego kolejnego tytułu. Poniżej notka prasowa:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Portal Games rozpoczyna przedsprzedaż gry Barrage

Gliwice, 15 czerwca – Portal Games z dumą ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży gry Barrage.

Barrage to zaawansowana ekonomiczna gra planszowa dla jednego do czterech graczy, w której każdy pełni rolę prezesa spółki państwowej walczącej o prymat na rynku produkcji energii w regionie Alp. Gracze kupują i korzystają z technologii, by budować tamy i elektrownie wodne oraz łączą je za pomocą kanałów. Kompletny system wodny pozwala na użycie zgromadzonej przy tamach wody do produkcji energii i realizację kontraktów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Asymetryczna rozgrywka

Na początku rozgrywki każdy gracz wybiera dla siebie planszę Spółki, swojego Dyrektora Wykonawczego i Kontrakt Początkowy – ich cele i umiejętności są asymetryczne. Rozgrywka trwa pięć rund i toczy się na planszy przedstawiającej mapę części Alp podzielonej na trzy obszary: Góry, Wzgórza i Równiny. Na każdym obszarze znajdują się zbiorniki wodne oraz pola, na których gracze mogą budować swoje Konstrukcje: Tamy, Kanały i Elektrownie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Dodatek Barrage: Projekt Leeghwatera

Projekt Leeghwatera to rozszerzenie do gry Barrage. Po­trzebujesz gry podstawowej, by móc z niego skorzystać.
To rozszerzenie wprowadza do gry dwa nowe elementy – Zagraniczne Zlecenia oraz Prywatne Inwestycje – które wzbogacają różnorodność i głębię rozgrywki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Tylko w przedsprzedaży – plastikowe Koła Budowy

Do zamówień Barrage w przedsprzedaży w sklepie Portal Games dodane zostają gratis po cztery plastikowe Koła Budowy, które można użyć w zastępstwie kartonowych odpowiedników. Jest to wyjątkowy bonus dostępny wyłącznie w przedsprzedaży polskiego wydania gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Ruszyła przedsprzedaż Big Storage Boxa do Terraformacji Marsa od wydawnictwa Rebel. Prawdziwa gratka dla fanów tytułu zawiera znaczniki 3D, kafelki, pudełka na karty, separatory i pojemniki, wszystko po to, aby zgrabnie zmieścić podstawkę wraz ze wszystkimi dodatkami w jednym miejscu! Uwaga, uwaga! Należy zwrócić uwagę, że w Big Storage Boxie nie znajdziecie ani gry Terraformacja Marsa, ani dodatków! Początkowo o projekcie mogliście przeczytać na…

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

WSPIERAJKI

Na Kickstarterze ruszyła kampania Terraformacji Marsa w wydaniu Big Box. Projekt został bardzo szybko ufundowany, natomiast liczba wspierających stale rośnie. Specjalna edycja tej planszówki oferuje: trójwymiarowe kafelki miast, lasów oraz oceanów, przestrzenne markery parametrów, karty promocyjne, a nawet separatory do kart. Nie zabraknie także miejsca dla pięciu dodatków do gry w tym Hellas i Elysium.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Kolejnym tytułem, na który warto zwrócić uwagę na Kickstarterze jest Eila and Something Shiny. To gra fabularna opowiadająca historię królika o imieniu Eila. Tytuł przeznaczony został do zabawy solo, jednak grać można całą rodziną. Gracze odkrywając kolejne karty, będą pozyskiwali surowce oraz decydowali o przebiegu następujących później wydarzeń. Planszówkę z pewnością  wyróżniają urocze grafiki i ciekawa mechanika.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Czas na nieco szaleństwa na Kickstarterze. Pojawił się tam tytuł o dość oryginalnym temacie. W Dinosaur 1944 gracze wcielą się w amerykańskich żołnierzy i wspólnie stawią czoła prehistorycznym gadom, a to wszystko w czasach II Wojny Światowej. Nie zabraknie adrenaliny oraz potyczek z najgroźniejszymi bossami, które Marines spotkają na zapomnianej dotąd wyspie dinozaurów. Za wydanie planszówki odpowiedzialne będzie wydawnictwo Petersen Games. Termin zamówionych egzemplarzy zaplanowany został dopiero na 2022 rok.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

To jedna z tych zapowiedzi, na którą czekało wielu fanów polskiego studia gier 11bitStudios. Frostpunk: The Board Game zostanie wydana przez zupełnie nowego wydawcę na planszówkowym rynku – Glass Cannon Unplugged. Za planszową adaptację gry Frostpunk odpowiedzialny będzie nikt inny jak Adam Kwapiński, projektant kojarzony z takich tytułów jak Nemesis, Inbetween czy Dark Ages. Już tej jesieni na Kickstraterze ruszy kampania crowdfundingowa tego tytułu. Czekamy! Poniżej notka prasowa:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Frostpunk: The Board Game Will Soon Unleash Everlasting Frost on Tabletops!

The Kickstarter campaign for this new board game will launch this fall.

Warsaw, Poland – June 13th, 2020Frostpunk, the bestselling survival city-builder game, is officially going unplugged! Frostpunk: The Board Game will provide tough moral choices, challenging and strategic gameplay, emotion-driven narrative, and snow. Lots of snow. The core features of this popular 11 bit studios title will be transported to your table next year!

Frostpunk: The Board Game is coming to fruition thanks to the combined efforts of 11 bit studios and Glass Cannon Unplugged, a new tabletop game studio formed by a group of industry veterans: Jakub Wiśniewski, creator of the highly acclaimed This War of Mine: The Board Game and Michał Ozon, former COO of board game publisher Phalanx, both accompanied by an independent author Adam Kwapiński, a world-class board game designer who has worked on titles such as Nemesis and Lords of Hellas.

Frostpunk: The Board Game reveal video:

Frostpunk, a BAFTA-nominee that originally launched in 2018, tells a story of a frozen Earth in an alternative XIX century. In Frostpunk: The Board Game, up to four players will take on the role of leaders of a small colony of survivors in a post-apocalyptic world that was hit by a severe ice age. Their duty is to effectively manage both its infrastructure and citizens. The core gameplay will be brutal, challenging, and complex, but easy to learn. The Glass Cannon Unplugged team understands how important emotions and moods are in Frostpunk’s gameplay, and their goal is to integrate this core mechanic into this version of the game. The citizens won’t just be speechless pieces on the board. Society members will issue demands and react accordingly to the current mood, so every decision and action bears consequences.

The players will decide the fate of their people. Will you treat them like another resource? Are you going to be an inspiring builder, a fearless explorer, or a bright scientist? Is your rule going to be a sting of tyranny or an era of law and equality?

Follow social media for more details about Frostpunk: The Board Game and get ready for the start of the game’s campaign on Kickstarter this fall!

Find out more at:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

30 czerwca rusza kampania crowdfundingowa mająca na celu ufundowanie albumu muzycznego Echo Światów wydawanego wraz z książką. Kampania zostanie poprowadzona na platformie wydawcy, na stronie studia What The Frog.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Echo Światów to początkowo ścieżka dźwiękowa do gry karcianej Elekt, która przerodziła się w samodzielny, ambitny projekt mający na celu dostarczenie wszystkim, a w szczególności graczom, nastrojowej muzyki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

W albumie znajdą się klimatyczne ambienty i mroczne melodie do słuchania podczas grania w planszówki, gry RPG, larpy oraz świetnie pasujące do czytania książek i wieczornego relaksu czy jako tło dźwiękowe do eventów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Ważnym elementem albumu będzie artbook z pięknymi ilustracjami, przedstawiającymi postacie i miejsca, które były inspiracją do powstania poszczególnych utworów na płycie. W artbooku znajdą się także opisy i opowiadania oraz artykuły – m. in. o używaniu muzyki na sesji rpg.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Na zbiórce dostępne będą także dwa zupełnie nowe dodatki do Elekta. w tym Minstrel dostępny wraz z płytą.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Każdy wspierający album otrzyma również pliki mp3.

Ponieważ projekt jest bardzo nietypowy, studio postanowiło na jego potrzeby stworzyć własną platformę crowdfundingową na swojej stronie internetowej, aby mieć pełną swobodę w zaprojektowaniu i czuwaniu nad przebiegiem zbiórki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.06.-19.06.2020

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż Popbookownik wziął projekt pod swoje popkulturowe skrzydła i objął go patronatem!


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska