Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021

Lada moment wakacje, jednak wydawcy gier póki co nie planują wolnego. W minionym tygodniu swoje zapowiedzi ujawniło przed nami Lucrum Games. Dla planujących podróże podczas urlopu wydawca zaplanował paczkę kieszonkowych propozycji dla starszych i młodszych graczy, ale to co wywołało największe emocje, to z pewnością zapowiedzi gier: Twierdza: Oblężenie Runedar oraz Merchants of the Dark Road. Wśród premier z ubiegłego tygodnia pojawiły się przesłodka Najlepsza gra o psach oraz kolejny dodatek do gry Sagrada od FoxGames. 
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Choose Cthulhu 1: Zew Cthulhu, Maski Nyarlathotepa, Zestaw Startowy Tajemnic Pętli, Black Monk Games

Do sprzedaży trafiło właśnie kilka gier od Black Monk Games, które z pewnością ucieszą miłośników gier fabularnych. Po pierwsze: Zestaw Startowy Tajemnic Pętli, oferujący latające statki, rządowe badania, roboty, tajne projekty… a to wszystko w alternatywnej rzeczywistości lat 80. XX wieku. Po drugie: kampania do Zewu Cthulhu o nazwie Maski Nyarlathotepa, w której to nieznający strachu badacze podążą śladem zaginionej wyprawy, a od ich wyborów zależeć będą losy świata. I po trzecie – Choose Cthulhu 1: Zew Cthulhu. Gra paragrafowa w której będziecie zmagać się wyzwaniami znanymi z opowiadania Zew Cthulhu H.P. Lovecrafta. Do wyboru, do koloru!

Ach, a propo Cthulhu: na stronie Black Monk Games możecie też znaleźć pewną mroczną księgę pełną zaklęć, inkantacji, tajemniczych składników… Ale jakby co, nie wiecie tego ode mnie: Wielki Grymuar Magii i Mitów Cthulhu w przedsprzedaży.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Załoga: Wyprawa w głębiny, Galakta

Najwyższa pora zejść w głębiny i porozwiązywać trochę zagadek i łamigłówek. Tylko co w momencie, gdy komunikacja jest, delikatnie mówiąc, utrudniona? Poddajcie próbie swoje szare komórki i sprawdźcie do którego zadania dotrzecie. Załoga: wyprawa w głębiny już w sklepach – tylko podczas nurkowania nie zamoczcie kart!

 

 

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Pluszowych snów, Rebel

Koszmary to nic fajnego. Na szczęście masz przy sobie pluszowych obrońców, którzy rozgonią wszystkie złe sny! Przyjrzyj się uważnie i wybierz tego, który da radę zakryć koszmar znajdujący się na środku. A później przejdź do kolejnego!

Pluszowych snów! to gra dla dzieci, polegająca na umiejętnym wybieraniu żetonów o odpowiednim rozmiarze. Doskonale sprawdza się do nauki obserwacji i szacowania wielkości.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Konspiracja: Uniwersum Abys, Rebel

W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?

Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Najlepsza gra o psach, FoxGames

W środę 16. czerwca premierę miała Najlepsza gra o psach od wydawnictwa FoxGames. Z pewnością najbardziej ucieszą się z niej miłośnicy tytułowych czworonogów. Docenią ją także osoby zwracające szczególną uwagę na ilustracje, gdyż w tej karciance są one naprawdę rewelacyjne. Na komponenty gry składa się zestaw stu kart. Jesteście gotowi zaprosić słodkie pieski do swoich ogródków i stać się dla nich najlepszymi opiekunami? Zwierzęta te nie mają wygórowanych potrzeb, będą chciały, przede wszystkim, zakopywać kości w ziemi i popisywać się różnymi sztuczkami. Wytrenujcie je tak, by wykonywały je jak najlepiej, bo dzięki temu możecie zdobyć więcej punktów na koniec rundy. Proste zasady gry sprawią, że pokocha ją cała rodzina. Skierowana jest ona do dorosłych i dzieci od dziewiątego roku życia. Do przeprowadzenia rozgrywki potrzebujemy minimum dwóch osób, zaś maksymalna liczba jej uczestników to pięć graczy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Sagrada: Życie, FoxGames

Miniona środa to także dzień premiery Sagrady: Życie, również od wydawnictwa FoxGames. Ten tytuł nie powinien być już wam obcy. Czy jesteście zatem gotowi na nowe zadania, sprawdzające wasze możliwości rzemieślnicze? Zaprojektujcie kości i realizujcie cele publiczne, by zyskać prestiż i stworzyć prawdziwe witrażowe arcydzieło. Wraz z tym dodatkiem do gry podstawowej o tytule Sagrada, pojawią się mistrzowskie pomarańczowe kostki, które wprowadzą nowe możliwości, ale także nieco ryzyka. W tym zestawie znajdziecie także Karty Czeladników, przynoszące dodatkowe punkty i zdolności. Przygotujcie się także na nowe, nieco bardziej wymagające cele. Wszystkie elementy trzech części tej serii można ze sobą łączyć i rozgrywać niepowtarzalne rundy.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Władcy Nocy, Waste Knights, Galakta

Ostatnie zapowiedzi wydawnictwa Galakta nie ukazują przyszłości naszego świata w kolorowych barwach… Z jednej strony, Władcy Nocy – miasto, dzielnica po dzielnicy przejmuje klan wampirów. Na szczęście gracz jest jednym z nich, i jeśli pokona Inkwizycję, zdobędzie władzę nad światem. Z drugiej: pustkowia postapokaliptycznej Australii pełne przerażających niebezpieczeństw (czyli krajobrazowo niewielka różnica), w skrócie, zostań rycerzem pustkowi w “Waste Knights”. Tak czy siak, nie zapowiada się zbyt różowo. Ale całkiem rozrywkowo!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Res Arcana: Perlae Imperii™, Rebel
Wydawnictwo Rebel zapowiedziało polską edycję dodatku do fenomenalnej Res Arcany. Jak zapewnia Rebel dodatek Perlae Imperii™ ukaże się po polsku jesienią tego roku, natomiast przedsprzedaż ruszy już w lipcu. W rozszerzeniu znajdziecie: dwanaście kart nowych artefaktów, cztery monumenty, czterech magów, dwie dwustronne enklawy mocy, jeden magiczny przedmiot oraz dwadzieścia pięć esencji pereł.
Nie możemy się już doczekać, a wy?
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Kroniki Przygody: Wyprawa po Księżycowe Kamienie, Lucky Duck Games Kids

Wydwnictwo Lucky Duck Games ogłosiło swój nowy, pierwszy tytuł wydany w linii Lucky Duck Games Kids. Kroniki przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie to hybrydowa gra kooperacyjna dla całej rodziny.

’Dawno, dawno temu były sobie dwa królestwa – a chociaż ze sobą sąsiadowały, nie mogłyby się bardziej od siebie różnić. Przez lata nad obiema krainami czuwał tylko jeden czarodziej, lecz z czasem, pod przytłaczającym naporem kolejnych kłopotów, jego siły zaczęły topnieć. Oto czemu dziś wzywa właśnie was… swoich nowych uczniów! Pomóżcie mu rozwikłać tajemnice spowijające te krainy, przeżywając przy tym niezwykłe przygody. Wyruszcie w podróż, by odnaleźć księżycowe kamienie i stać się najpotężniejszymi czarodziejami na świecie!” Gra jest przeznaczona dla graczy od 7 lat i trafi do sklepów przed końcem roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021
Patchwork Polski Folklor, Lacerta

Rzadko popieram nowe wersje gier, które nie zmieniają zasad i nie dodają żadnych nowych elementów, ale w tym wypadku muszę zrobić wyjątek. Panie i Panowie, w drugiej połowie tego roku do sprzedaży trafi Patchwork Polski Folklor: a w środku 33 skrawki materiału, z których każdy nawiązuje do innego wzoru ludowego: od kaszubskich, przez łowickie po podhalańskie. No czyż nie wygląda to przepięknie? A ponadto instrukcja wytłumaczy konkretne inspiracje kolorystyczne.

Horror w Arkham: Na krawędzi Ziemi, Galakta

Dobrego horroru nigdy za wiele, a Horroru w Arkham tym bardziej! Nadchodzi kolejna część cyklu zatytułowana Na krawędzi Ziemi: nowe karty, scenariusze, badacze… będzie tyle dobroci, że całość zostanie wydana aż w dwóch pudełkach! Premiera “obu” rozszerzeń (kampanijnego i badaczy) została zapowiedziana na czwarty kwartał jeszcze tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Lucrum Games, zapowiedzi tygodnia

W ostatnim tygodniu, dzień bez nowej zapowiedzi był dla wydawnictwa Lucrum Games dniem straconym. Spin-off naszego nagradzanego hitu, Przebiegłe wielbłądy: po zawodach – walka o zostanie najbogatszym kupcem pustyni ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Dla planujących podróże podczas wakacji – paczka gier dla starszych i młodszych graczy, wszystkie mieszczące się nawet do kieszeni damskich spodni.

Ponadto pierwszy owoc nowej współpracy wydawnictwa z Elf Creek Games: Honey Buzz. Pszczoły oczywiście tym razem będą rozwijać swą ekonomię i szukać zdolnego zarządcy w całkowicie polskiej wersji językowej.

Merchants of the Dark Road – zostań nieustraszonym handlarzem i podróżuj nawet do zimnych, północnych krain, gdzie noc trwa kilka miesięcy. Ale zarobić można także przewożąc najemników lub eksplorując ruiny: zysk i zwycięstwo potrafi przyjść z nieoczekiwanej strony.

No i jaka truskawka na torcie (tak, truskawka, nie wisienka) gra autorstwa Reinera Knizii! Twierdza: Oblężenie Runedar opowiada o załodze krasnoludów, broniącej ostatkami sił – rzecz jasna – twierdzy, przed napierającą zewsząd bandą orków. Walka, sabotaż machin oblężniczych, ulepszanie narzędzi, a może odgruzowanie tuneli i dyskretna ucieczka? Droga do zwycięstwa jak zawsze wyłącznie w rękach gracza.

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 12.06. – 18.06.2021Zoo New York, Bard Centrum Gier
Najnowsza gra Uwe Rosenberga już niedługo zadebiutuje na naszych stołach. Zoo New York wydane przez Bard Centrum Gier będzie miało premierę już 28 czerwca. Buduj wybiegi dla zwierząt, wprowadzaj nowe gatunki i dbaj o ich potomstwo. Rozgrywka jest niezwykle prosta, gdyż w swojej turze masz tylko dwie opcje do wyboru: dołożyć nowy wybieg do swojego parku lub pozyskać nowe zwierzęta, by zasiedliły wybiegi. Jednak uważnie zaplanuj swoje działania – im częściej będziesz uczestniczył w rozmnażaniu zwierząt, tym lepiej.

Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu