Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Jak co tydzień mamy dla was garść planszówkowych wieści. Na sklepowe półki trafiły kolejne nowe tytuły, a w tym przepiękna Łąka wydawnictwa Rebel, kolejna odsłona fenomenalnej serii Dziennik. Wyprawa 1907 od FoxGames oraz trzy gry karciane z serii Rozumówki wydanictwa Albi. Sprawdziliśmy także najświeższe zapowiedzi i przedsprzedaże. Zapraszamy.
Premiery
Łąka, Rebel

16 kwietnia swoją premierę miała gra planszowa od Wydwnictwa Rebel Łąka. To gra planszowa, w której wcielamy się w wędrowców obserwujących naturę. Wyposażeni w mapę, spacerujemy po malowniczej okolicy, szukając inspiracji i uwieczniając zapierające dech w piersiach widoki. Kierujemy się pasją i ciekawością świata, ale też rywalizacją o tytuł najsprawniejszego obserwatora przyrody! Przypadnie on temu, kto zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt i roślin, krajobrazów oraz pamiątek zebranych z wędrówki. Zmagania toczą się także przy ognisku, gdzie gracze prześcigają się w realizowaniu celów swoich wypraw.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Gra liczbowa, Nasza Księgarnia 

W minioną środę do sprzedaży trafiła również Gra liczbowa od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jej zalety docenią zarówno młodsi, jak i starsi gracze. Otóż ci pierwsi, dzięki niej, mogą poćwiczyć umiejętność dodawania i odejmowania. Nie od dzisiaj wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najefektywniejsza. Natomiast osoby z drugiej ze wspomnianych grup wiekowych zadowolą się emocjami, które wywołuje ta gra na spotkaniach towarzyskich czy też rodzinnych. To rozgrywka z tych, podczas których wszyscy uczestnicy grają równocześnie. Należy jak najszybciej wykładać swoje karty na stół według zadanych zasad (wystarczy tylko dodawać lub odejmować odpowiednie liczby). Podczas gry przyda się spostrzegawczość, koncentracja i refleks, a także umiejętność wykonywania podstawowych działań matematycznych. W momencie, kiedy jedna z osób wykazujących się tymi atutami jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart, zostaje zwycięzcą. Na elementy gry składają się siedemdziesiąt trzy karty i dwanaście żetonów. Z pewnością gra zachwyci każdego, kto lubi szalone i zabawne gry imprezowe oraz nieco matematyki. Jest to nowy tytuł z hitowej serii, do której należą także: Gra na emocjach, Gra słów i Gra pozorów
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Zombie Teenz: Ewolucja, FoxGames

W ubiegłą środę, a więc 14. kwietnia premierę miała także gra Zombie Teenz: Ewolucja. To samodzielna gra z innymi zasadami niż w Zombie Kidz, które wymagają od graczy większego zaangażowania i strategicznych przemyśleń. Otwierając koperty z tajemnicami, trzeba wykonywać misje i odblokowywać kolejne dane. Obie gry są względem siebie kompatybilne, można je zatem ze sobą łączyć. Zapowiada się fantastyczna zabawa. Czy uda wam się uratować miasto przed zombiakami i zbierając odpowiednie składniki stworzyć skuteczne antidotum, niezbędne do walki z nimi? Mamy nadzieję, że tak! Kluczem do zwycięstwa będzie także współpraca pomiędzy uczestnikami rozgrywki.Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Dziennik. Wyprawa 1907: Zakazane kopalnie, FoxGames

14 kwietnia to także dzień premiery Dziennika. Wyprawy 1907: Zakazane kopalnie od wydawnictwa FoxGames. Po raz kolejny będziecie mogli wkroczyć w niezapomnianą interaktywną przygodę. Gra w postaci książki zawiera mnóstwo zagadek i zadań, których rozwiązanie dostarczy wam wiele wrażeń. Nawet jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z poprzednimi tego typu grami, jak Wyprawa 1907 to nic nie stoi na przeszkodzie, by tym razem skusić się na przeżycie niezapomnianej podróży w głębi mrocznych kopalni. Niezapomniany, klaustrofobiczny klimat macie zagwarantowany!Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie organizowanym na naszej stronie, w którym do wygrania jest między innymi Dziennik. Wyprawa 1907: Zakazane kopalnie. 

>>Wygraj interaktywną grę książkową z serii „Dziennik. Wyprawa 1907”!<<
Myrioramy, Albi

Wydawnictwo Albi poinformowało, że w oficjalnym sklepie wydawcy pojawiły się trzy nowości. W tym tygodniu premierę miały trzy gry karciane z serii Rozumówki. Myrioramy to obrazkowe karcianki pobudzające nasza wyobraźnię. Wśród dostępnych tytułów mamy trzy propozycje o różnej tematyce: Tajemny Dwór – kryminał, który w uroczych, różowych ilustracjach kryje niezbadaną tajemnicę, Głęboki Las – horror, w którym znajdziecie las pełen mrocznych sekretów i tajemniczych istot oraz Bezkresna Odyseja – historia prosto z mitologii, która zachwyca wyjątkową stylistyką.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Zapowiedzi / Dodruki
Escape Quest. Tajemnica Marsa i Escape Quest. Arsene Lupin rzuca wyzwanie, Egmont

Escape Quest to przygodowa seria gier książkowych od wydawnictwa Egmont, w których należy rozwiązywać zagadki i unikać pułapek, aby dotrzeć do celu i zwyciężyć. Cechą charakterystyczną tytułów z tego cyklu jest idealne połączenie elementów zabawy paragrafowej, z zabawą typu escape room oraz fakt, że to uczestnik gry jest jej głównym bohaterem. To od niego i od decyzji, które podejmie zależy przebieg całej rozgrywki. Do tej pory ukazały się cztery tytuły w serii, a wśród nich: Za garść neodolarów, Poszukiwacze zaginionego skarbu, Sam w Salem i Świat wirtualny. Zaś 19. maja będą miały premierę: Tajemnica Marsa i Arsene Lupin rzuca wyzwanie. Za sprawą pierwszej ze wspomnianych gier możemy przenieść się w niedaleką przyszłość i wcielić w geologa pomagającego w badaniach Marsa. Tam czeka na nas wiele zagadek oraz niebezpieczeństwo, które można pokonać odpowiednimi wyborami. Natomiast drugi z tytułów umożliwi graczowi podróż do Francji XIX-go wieku. Czy odważy się on podjąć wyzwanie rzucone przez Arsene Lupina i rozwikłać zagadkę zaginionej biżuterii? Nie obędzie się oczywiście bez przeszkód i obecności niekorzystnej dla niego postaci, która zechce pokrzyżować mu szyki. Obie gry są adresowane do dorosłych i dzieci od dwunastego roku życia. Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021Lama, Egmont

19 maja odbędzie się także premiera Lamy. To gra rodzinna, również od wydawnictwa Egmont, łącząca w sobie trzy gry autorstwa Reinera Kinzi o różnym stopniu zaawansowania, dlatego będzie idealna zarówno dla mniej, jak i bardziej zagorzałych wielbicieli planszówek. Owe gry to: strategiczna Lama podstawowa, Lama Party i Lama kościana. Mechanika rozgrywki polega na pozbywaniu się kart. Należy wykładać je na wspólny stos przy założeniu, iż można zagrywać karty o tej samej wartości lub większe o jeden. Trzeba podejmować przemyślane decyzje o tym, kiedy zagrać lub pociągnąć kartę, a kiedy spasować. Uczestnicy muszą dążyć do tego, by zdobyć jak najmniej punktów karnych. W tym celu warto też podejmować ryzyko. Minimalny wiek gracza to siedem lat, a liczba uczestników zabawy powinna mieścić się w zakresie od dwóch do sześciu osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021Cytadela, Galakta

Każdy cieszy się z premier nowych gier, ale na półki sklepowe dawno nie widzianych tytułów to też nie lada wydarzenie. Galakta ogłosiła dodruk Cytadeli: zobaczymy czy tym razem uda wam się olśnić monarchę swoimi projektami i zostać Wielkim Budowniczym. Zawsze możecie wciągnąć w swe szeregi zabójcę lub złodzieja – nikt was nie oceniał.

Azul, Lacerta

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021Lacerta natomiast odpowiada za powrót Azula (delikatnie spóźniony co prawda, ale nawet Kanał Sueski czasem się korkuje). Układajcie płytki w przepiękne mozaiki, nacechowane zwięzłą symetrią albo chaotyczną abstrakcją – w tej grze jest naprawdę dużo miejsca na kreatywność. Nie martwiłbym się także o grywalność: ta masa nagród i wyróżnień nie wzięła się znikąd. 

 

Przedspredaże
Tsukuyumi, What the FrogTygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

I jak tu nie kupować nowych planszówek, skoro wokół tyle okazji? Wydawnictwo What The Frog przypomina o swoim najnowszym dziecku – Tsukuyumi. Co prawda zbiórka już zakończona (i to z sukcesem), ale dostępne są już także dwa nowe dodatki. Fireborn oraz Władcy Utraconych Mórz wprowadzają dwie nowe, odmienne w swej strategii frakcje. A jeśli ktoś zamówił podstawę, to zawsze może rozszerzyć opcję wysyłki!

1920, Phalanx

Pewności co do wysyłki nie ma co prawda w przypadku 1920 – Phlalanx zobowiązuje się do rozpoczęcia produkcji, jeśli liczba przedsprzedaży przekroczy 250 sztuk. Nie dużo, ale też nie mało: czas pokaże, czy strategia o wojnie polsko-bolszewickiej zyska szersze zainteresowanie. Na pewno zachętą jest aktualna, niższa od regularnej, cena. W przedsprzedaży grę kupimy za 155 zł z darmową wysyłką.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu