Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Jak co tydzień mamy dla was garść planszówkowych wieści. Na sklepowe półki trafiły kolejne nowe tytuły, a w tym przepiękna Łąka wydawnictwa Rebel, kolejna odsłona fenomenalnej serii Dziennik. Wyprawa 1907 od FoxGames oraz trzy gry karciane z serii Rozumówki wydanictwa Albi. Sprawdziliśmy także najświeższe zapowiedzi i przedsprzedaże. Zapraszamy.
Premiery
Łąka, Rebel

16 kwietnia swoją premierę miała gra planszowa od Wydwnictwa Rebel Łąka. To gra planszowa, w której wcielamy się w wędrowców obserwujących naturę. Wyposażeni w mapę, spacerujemy po malowniczej okolicy, szukając inspiracji i uwieczniając zapierające dech w piersiach widoki. Kierujemy się pasją i ciekawością świata, ale też rywalizacją o tytuł najsprawniejszego obserwatora przyrody! Przypadnie on temu, kto zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt i roślin, krajobrazów oraz pamiątek zebranych z wędrówki. Zmagania toczą się także przy ognisku, gdzie gracze prześcigają się w realizowaniu celów swoich wypraw.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Gra liczbowa, Nasza Księgarnia 

W minioną środę do sprzedaży trafiła również Gra liczbowa od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jej zalety docenią zarówno młodsi, jak i starsi gracze. Otóż ci pierwsi, dzięki niej, mogą poćwiczyć umiejętność dodawania i odejmowania. Nie od dzisiaj wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najefektywniejsza. Natomiast osoby z drugiej ze wspomnianych grup wiekowych zadowolą się emocjami, które wywołuje ta gra na spotkaniach towarzyskich czy też rodzinnych. To rozgrywka z tych, podczas których wszyscy uczestnicy grają równocześnie. Należy jak najszybciej wykładać swoje karty na stół według zadanych zasad (wystarczy tylko dodawać lub odejmować odpowiednie liczby). Podczas gry przyda się spostrzegawczość, koncentracja i refleks, a także umiejętność wykonywania podstawowych działań matematycznych. W momencie, kiedy jedna z osób wykazujących się tymi atutami jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart, zostaje zwycięzcą. Na elementy gry składają się siedemdziesiąt trzy karty i dwanaście żetonów. Z pewnością gra zachwyci każdego, kto lubi szalone i zabawne gry imprezowe oraz nieco matematyki. Jest to nowy tytuł z hitowej serii, do której należą także: Gra na emocjach, Gra słów i Gra pozorów
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Zombie Teenz: Ewolucja, FoxGames

W ubiegłą środę, a więc 14. kwietnia premierę miała także gra Zombie Teenz: Ewolucja. To samodzielna gra z innymi zasadami niż w Zombie Kidz, które wymagają od graczy większego zaangażowania i strategicznych przemyśleń. Otwierając koperty z tajemnicami, trzeba wykonywać misje i odblokowywać kolejne dane. Obie gry są względem siebie kompatybilne, można je zatem ze sobą łączyć. Zapowiada się fantastyczna zabawa. Czy uda wam się uratować miasto przed zombiakami i zbierając odpowiednie składniki stworzyć skuteczne antidotum, niezbędne do walki z nimi? Mamy nadzieję, że tak! Kluczem do zwycięstwa będzie także współpraca pomiędzy uczestnikami rozgrywki.Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Dziennik. Wyprawa 1907: Zakazane kopalnie, FoxGames

14 kwietnia to także dzień premiery Dziennika. Wyprawy 1907: Zakazane kopalnie od wydawnictwa FoxGames. Po raz kolejny będziecie mogli wkroczyć w niezapomnianą interaktywną przygodę. Gra w postaci książki zawiera mnóstwo zagadek i zadań, których rozwiązanie dostarczy wam wiele wrażeń. Nawet jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z poprzednimi tego typu grami, jak Wyprawa 1907 to nic nie stoi na przeszkodzie, by tym razem skusić się na przeżycie niezapomnianej podróży w głębi mrocznych kopalni. Niezapomniany, klaustrofobiczny klimat macie zagwarantowany!Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie organizowanym na naszej stronie, w którym do wygrania jest między innymi Dziennik. Wyprawa 1907: Zakazane kopalnie. 

>>Wygraj interaktywną grę książkową z serii „Dziennik. Wyprawa 1907”!<<
Myrioramy, Albi

Wydawnictwo Albi poinformowało, że w oficjalnym sklepie wydawcy pojawiły się trzy nowości. W tym tygodniu premierę miały trzy gry karciane z serii Rozumówki. Myrioramy to obrazkowe karcianki pobudzające nasza wyobraźnię. Wśród dostępnych tytułów mamy trzy propozycje o różnej tematyce: Tajemny Dwór – kryminał, który w uroczych, różowych ilustracjach kryje niezbadaną tajemnicę, Głęboki Las – horror, w którym znajdziecie las pełen mrocznych sekretów i tajemniczych istot oraz Bezkresna Odyseja – historia prosto z mitologii, która zachwyca wyjątkową stylistyką.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Zapowiedzi / Dodruki
Escape Quest. Tajemnica Marsa i Escape Quest. Arsene Lupin rzuca wyzwanie, Egmont

Escape Quest to przygodowa seria gier książkowych od wydawnictwa Egmont, w których należy rozwiązywać zagadki i unikać pułapek, aby dotrzeć do celu i zwyciężyć. Cechą charakterystyczną tytułów z tego cyklu jest idealne połączenie elementów zabawy paragrafowej, z zabawą typu escape room oraz fakt, że to uczestnik gry jest jej głównym bohaterem. To od niego i od decyzji, które podejmie zależy przebieg całej rozgrywki. Do tej pory ukazały się cztery tytuły w serii, a wśród nich: Za garść neodolarów, Poszukiwacze zaginionego skarbu, Sam w Salem i Świat wirtualny. Zaś 19. maja będą miały premierę: Tajemnica Marsa i Arsene Lupin rzuca wyzwanie. Za sprawą pierwszej ze wspomnianych gier możemy przenieść się w niedaleką przyszłość i wcielić w geologa pomagającego w badaniach Marsa. Tam czeka na nas wiele zagadek oraz niebezpieczeństwo, które można pokonać odpowiednimi wyborami. Natomiast drugi z tytułów umożliwi graczowi podróż do Francji XIX-go wieku. Czy odważy się on podjąć wyzwanie rzucone przez Arsene Lupina i rozwikłać zagadkę zaginionej biżuterii? Nie obędzie się oczywiście bez przeszkód i obecności niekorzystnej dla niego postaci, która zechce pokrzyżować mu szyki. Obie gry są adresowane do dorosłych i dzieci od dwunastego roku życia. Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021Lama, Egmont

19 maja odbędzie się także premiera Lamy. To gra rodzinna, również od wydawnictwa Egmont, łącząca w sobie trzy gry autorstwa Reinera Kinzi o różnym stopniu zaawansowania, dlatego będzie idealna zarówno dla mniej, jak i bardziej zagorzałych wielbicieli planszówek. Owe gry to: strategiczna Lama podstawowa, Lama Party i Lama kościana. Mechanika rozgrywki polega na pozbywaniu się kart. Należy wykładać je na wspólny stos przy założeniu, iż można zagrywać karty o tej samej wartości lub większe o jeden. Trzeba podejmować przemyślane decyzje o tym, kiedy zagrać lub pociągnąć kartę, a kiedy spasować. Uczestnicy muszą dążyć do tego, by zdobyć jak najmniej punktów karnych. W tym celu warto też podejmować ryzyko. Minimalny wiek gracza to siedem lat, a liczba uczestników zabawy powinna mieścić się w zakresie od dwóch do sześciu osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021Cytadela, Galakta

Każdy cieszy się z premier nowych gier, ale na półki sklepowe dawno nie widzianych tytułów to też nie lada wydarzenie. Galakta ogłosiła dodruk Cytadeli: zobaczymy czy tym razem uda wam się olśnić monarchę swoimi projektami i zostać Wielkim Budowniczym. Zawsze możecie wciągnąć w swe szeregi zabójcę lub złodzieja – nikt was nie oceniał.

Azul, Lacerta

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021Lacerta natomiast odpowiada za powrót Azula (delikatnie spóźniony co prawda, ale nawet Kanał Sueski czasem się korkuje). Układajcie płytki w przepiękne mozaiki, nacechowane zwięzłą symetrią albo chaotyczną abstrakcją – w tej grze jest naprawdę dużo miejsca na kreatywność. Nie martwiłbym się także o grywalność: ta masa nagród i wyróżnień nie wzięła się znikąd. 

 

Przedspredaże
Tsukuyumi, What the FrogTygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021

I jak tu nie kupować nowych planszówek, skoro wokół tyle okazji? Wydawnictwo What The Frog przypomina o swoim najnowszym dziecku – Tsukuyumi. Co prawda zbiórka już zakończona (i to z sukcesem), ale dostępne są już także dwa nowe dodatki. Fireborn oraz Władcy Utraconych Mórz wprowadzają dwie nowe, odmienne w swej strategii frakcje. A jeśli ktoś zamówił podstawę, to zawsze może rozszerzyć opcję wysyłki!

1920, Phalanx

Pewności co do wysyłki nie ma co prawda w przypadku 1920 – Phlalanx zobowiązuje się do rozpoczęcia produkcji, jeśli liczba przedsprzedaży przekroczy 250 sztuk. Nie dużo, ale też nie mało: czas pokaże, czy strategia o wojnie polsko-bolszewickiej zyska szersze zainteresowanie. Na pewno zachętą jest aktualna, niższa od regularnej, cena. W przedsprzedaży grę kupimy za 155 zł z darmową wysyłką.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.04. – 16.04.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu