Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 – 13.08.2021

Witajcie planszówkowicze, jak co tydzień przygotowaliśmy garść najciekawszych wieści ze świata gier bez prądu. Planszowe premiery, zapowiedzi oraz przedsprzedaże, które nie mogą was ominąć.
Premiery
Scenariusz za milion, Portal Games

Scenariusz za milion to karcianka od wydawnictwa Portal Games wydana pod naszym patronatem. Jest to gra imprezowa, a co za tym idzie – szybka, kochająca dużą ilość graczy, pełna kooperacji i dobrej zabawy. Łączy ona w sobie wykorzystanie wyobraźni graczy, szybką rozgrywkę, zaangażowanie w formie nucenia ścieżki dźwiękowej i niewielkiego udziału losowości. Do tego należy też dodać bardzo ładną oprawę graficzną.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021

>> Polecamy: Hollywoodzka walka o fortunę. „Scenariusz za milion” – recenzja gry planszowej <<
Gloomhaven: Szczęki Lwa, Albi

W tym tygodniu swoją premierę miała także wyczekiwana przez wielu kooperacyjna gra przygodowo-strategiczna – Gloomhaven: Szczęki Lwa. Planszówka została osadzona w świecie fantasy, natomiast gracze wcielą się w najemników, zwanych Szczękami Lwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021

Wiedźmia skała, Rebel

Wiedźmia Skała to gra planszowa, w której wcielacie się w uczonych mistrzów gildii zebranych wokół pradawnego świętego kamienia. Każda osoba zajmuje 1 z 4 wież i stamtąd rozpoczyna grę. Szykujcie w swoich kociołkach zaklęcia i stwórzcie wokół Wiedźmiej Skały sieć magicznej energii. Rozsyłajcie swoje wiedźmy, wyławiajcie z kociołków magiczne kryształy i zróbcie dobry użytek z pentagramu i czarodziejskich różdżek. Nie zapominajcie jednak o przepowiedniach, jeśli chcecie zapewnić sobie zwycięstwo! Nie wszystkie możliwości są zawsze dostępne, więc trzeba mądrze wykorzystywać okazje, które się nadarzają. Po 11 rundach to z Was, które zgromadzi najwięcej punktów zwycięstwa, wygra rozgrywkę i zostanie Wybrańcem Wiedźmiej Skały.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021

Jeżdżę, Latam, Pływam, Granna

W miniony czwartek, 12. sierpnia premierę miały trzy nowe gry z serii Już gram od wydawnictwa Granna. To tytuły stworzone z myślą o najmłodszych fanach plalnszówek, gdyż są skierowane do dzieci mających od dwóch do czterech lat. Każda z gier łączy w sobie trzy rodzaje mechaniki, zatem zapewne zabawa z nimi okaże się fantastyczna. Jeżdżę łączy w sobie puzzle, lotto i sokole oko. Za pomocą dostępnych w niej elementów można przeprowadzić trzy zabawy, ćwiczące spostrzegawczość oraz wyobraźnię, a także rozwijające słownictwo. Wszystkie trzy tytuły pozwalają na układanie puzzli i grę z dziedziny loteryjek, oraz poszukiwanie konkretnych obrazków. Dodatkowo w Pływam możemy przeprowadzić zgadywankę i sprawdzić, kto pierwszy z graczy zgadnie, co znajduje się na planszy. Oczywiście w każdym z tytułów dzieci zapoznają się z pasującymi do nich ilustracjami różnorodnych pojazdów i przedmiotów.Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021Sen – edycja jubileuszowa, Nasza Księgarnia 

Gra Sen nie jest już obca fanom planszówek od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jednakże 13. października czeka nas premiera specjalnej edycji owego tytułu, przygotowanego z okazji stulecia działalności całego wydawnictwa. Na graczy czekają nowe działania kart, nowe warianty rozgrywki i inne niż znane dotąd ilustracje. Na czym polega rozgrywka? Zadaniem uczestników zabawy jest stworzenie własnego snu z jak najmniejszą liczbą kruków. Wkroczą oni zatem do różnych krain, zarówno tych bajkowych, jak i tych mrocznych oraz niebezpiecznych. Mają także możliwość podglądania snów rywali i ich przejmowania. Gra jest skierowana do dzieci od ósmego roku życia i do dorosłych. Minimalna liczba graczy to dwie, zaś maksymalna – pięć osób. 

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021Lamaland, Lacerta

Ruszyła przedsprzedaż jednej z najbardziej uroczych gier tego lata! No chyba, że ktoś nie lubi lam, ale wątpię, czy takie osoby istnieją. Już niedługo będziecie mogli zakładać własne pastwiska dla tych pociesznych zwierzaków w Lamaland: łamigłówce nie tylko dla najmłodszych graczy. Punkty zwycięstwa zdobędzie karmiąc lamy oraz realizując zadania… o ile twoi przeciwnicy cię nie wyprzedzą, zgarniają do pomocy mieszkańców okolicznych wiosek. Ah, ważna sprawa: zamawiając swój egzemplarz w przedsprzedaży otrzymacie również przygotowane przez wydawnictwo naklejki na znaczniki lam. A powiedzieć, że są ładne, to jak nic powiedzieć.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021Escape Room. Skarb Czarnobrodego, FoxGames

W czwartek, 12. sierpnia na stronie internetowej empik.com ruszyła przedsprzedaż nowej gry z serii Escape Room od wydawnictwa FoxGames. Skarb Czarnobrodego jest pierwszą tego typu grą, w której mogą uczestniczyć dwie drużyny lub dwie osoby, walcząc przeciwko sobie. Scenariusz opiera się na legendzie, która głosi, że Czarnobrody ukrył w pewnym miejscu swój skarb. Pierwsza wskazówka jest podana niemal, jak na tacy. Celem graczy jest zaś zdobycie mapy i oczywiście znalezienie ukrytego skarbu. Utrudnieniem podczas rozgrywki będzie obecność innych poszukiwaczy, którzy również mają chrapkę na sławę i bogactwo. Rozwiązywanie zagadek i unikanie podstępów przygotowanych przez rywali sprawi, że ta przygoda pochłonie was bez końca. Na premierę tytułu poczekamy do 1. września. Szykuje się zatem ciekawe rozpoczęcie roku szkolnego. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021Mascarade, Rebel

Mascarade to nowa edycja popularnej gry imprezowej, w której każdy skrywa prawdziwą twarz, a my musimy wydedukować, kto mówi prawdę, a kto blefuje. Celem gry jest zebranie żetonów monet o wartości 13 punktów. Aby je zgromadzić, będziemy korzystali ze zdolności kart postaci: niekoniecznie tych, które mamy przed sobą. Pamiętajmy jednak, że każdy blef niesie za sobą ryzyko zdemaskowania, a tym samym utraty cennych monet!

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.08.2021 - 13.08.2021Holi: Festiwal Kolorów, Muduko

Ruszyła także przedsprzedaż wyjątkowo kolorowej gry od wydawnictwa Muduko. Holi: Festiwal Kolorów to wyjątkowa abstrakcyjna gra logiczna zawierająca mechanikę area control. Zadaniem graczy będzie zagrywanie kart akcji i rozrzucanie swoich żetonów koloru po planszy. Przepiękne ilustracje, trójwymiarowa plansza i zmienne zasady gry to to, co wyróżnia Holi najbardziej. Premiera już 1 września.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu