Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu przygotowaliśmy dla was garść solidnych zapowiedzi, a wśród nich tytuły zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Dowiecie się, jakie gry trafiły już na sklepowe półki oraz co zamówicie w przedsprzedaży. Zaczynamy!
PREMIERY

11 marca premierę miała druga edycja gry Londyn autorstwa Martina Wallace’a wydana przez FoxGames. Wasze zadanie polega tutaj na odbudowaniu tytułowego miasta po pożarze z 1966 roku. Decyzje, które podejmiecie będą miały odzwierciedlenie w poziomie kondycji gospodarczej i społecznej miasta. To gra strategiczna dedykowana dla dorosłych i dzieci od czternastego roku życia. Wznoście budowle i pałace, spłacajcie pożyczki i realizujcie własne pomysły umiejętnie zarządzając dostępnymi kartami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

Miniona środa to także dzień premiery Dziennika 29. Przebudzenie. Kontynuacja bestsellerowego Dziennika 29 dostępna jest jako samodzielna gra interaktywna. Można w nią grać bez znajomości poprzedniej części.

PLANY WYDAWNICZE

15 kwietnia nakładem wydawnictwa FoxGames pojawi się w Polsce pierwsza gra typu legacy stworzona specjalnie dla dzieci, zatytułowana Zombie Kidz: Ewolucja. Uczestnicy rozgrywki będą musieli uratować swoją szkołę przed niebezpiecznymi zombiakami. To gra, która… rośnie wraz z dziećmi. Do zestawu dołączono bowiem naklejki ją zmieniające oraz tajne koperty z mocami. Serwis BGG w listopadzie 2019 roku przyznał jej tytuł najlepszej gry dla dzieci.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

Wydawnictwo Muduko pochwaliło się, iż wkrótce pod jego logiem ukaże się gra Nova Ziemia. To gra logiczna, której celem będzie przekształcenie nowej planety w taki sposób, by była miejscem, na którym zaistnieje życie. Za pomocą obracania, przewracania i odwracania kafelków uzyskamy odpowiedni kolor terenu wskazany przez posiadane karty misji i karty celu. Przeszkadzać w tym będzie nam niekorzystna pogoda sprawiająca, że wykonać dane zadanie będzie znacznie trudniej. Gra zostanie udostępniona także z wariantem dla jednego gracza. Minimalny wiek uczestnika rozgrywki to 10 lat.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

Kolejna zapowiadana przez Muduko gra na ten rok to Łapkosztuczki-sztuczkołapki. Będzie to gra zręcznościowa dla dzieci od szóstego roku życia oraz dla dorosłych. Uczestnicy rozgrywki po wylosowaniu karty obrazującej układ różnokolorowych elementów na dłoni muszą go dokładnie odzwierciedlić. Punkt zdobędzie ten, kto zrobi to jako pierwszy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

Portfolio Portal Games powiększy się o tytuł… imprezowy. Wydawnictwo zapowiedziało właśnie grę Scenariusz za Milion, przeznaczony od trzech do dziesięciu graczy, gdzie jako scenarzyści będziecie spełniać zachcianki swojego producenta. Dzieląc się na dwie drużyny waszym zadaniem będzie przygotowanie scenariusza do filmu. Musi to być iście nowatorski projekt, ponieważ ma zwrócić na niego uwagę sam producent filmowy, wybrany spośród graczy, na początku zabawy. Jego oczekiwania będą się zmieniały z każdą kolejną rundą, o zwycięstwie drużyny zadecydują zebrane punkty. Scenariusz za Milion trafi na sklepowe półki latem tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

Kolejną zapowiedzią tego samego wydawnictwa jest dodatek do kultowego Robinsona Crusoe. W Skrzyni Skarbów znajdziecie wszystkie wydane dotąd minirozszerzenia, a ponadto nowe komponenty zwiększające regrywalność tytułu. Jak możemy przeczytać na stronie wydawnictwa będą to: dodatkowe postacie Gracza i Marynarza, zestaw Załogantów, Pies Łowczy, Karty Cech, Karty Tajemnic, Karty Wydarzeń, żetony Odkryć, Karty Przeszukania Plaży, kafel Wulkanu oraz Luneta. Skrzynia Skarbów zagwarantuje rozbitkom również nowe przygody, a dokładnie cztery scenariusze. Premierę zapowiedziano na targi w Essen w październiku 2020 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Wystartowała przedsprzedaż Talismanu: Legendarnych Opowieści od Galakty. Tytuł przeznaczony dla od jednego do sześciu graczy, w uniwersum Talismana, został dedykowany tym razem najmłodszym. Wspólnymi siłami przeżyjecie przygody pełne magii i tajemnic, dzięki dołączonym scenariuszom. Waszym zadaniem będzie zdobycie pięciu Talizmanów, które umożliwią wam zdobycie Korony Władzy. Tylko w przedsprzedaży zdobędziecie postać Druida wraz z niezbędnymi żetonami oraz dwie karty promocyjne. W nową podróż wyruszycie już pod koniec marca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

Lubicie List miłosny? W takim razie, co byście powiedzieli na edycję z superbohaterami? Rebel rozpoczął właśnie przedsprzedaż gry karcianej Marvel: Rękawica Nieskończoności. W trakcie rozgrywki będziecie mogli stanąć po stronie Thanosa lub Avengersów, wybór należy do was. Tytuł opiera się na mechanice dobrze nam znanego Listu Miłosnego, dlatego podczas zabawy nie zabraknie dedukcji! Gra obowiązkowa dla fanów uniwersum Marvela.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020

IMPREZY I WYDARZENIA

Zostań w domu! Czytaj książki i graj w gry. Polskie wydawnictwa i dystrybutorzy łączą siły na czas pandemii. Rozdadzą ponad 1000 książek i gier

W ten szczególny czas, kiedy wszyscy powinniśmy dbać o siebie i swoich bliskich, Wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games oraz Virtualo i Empik Go łączą siły, by promować bezpieczny czas spędzony z kulturą.  W ciągu najbliższego tygodnia rozdamy ponad tysiąc książek oraz gier planszowych. Jak je dostać? Sprawdźcie!

Jak  dowiedli niedawno naukowcy z University of Sussex, czytanie książek przez co najmniej sześć minut dziennie potrafi zredukować poziom stresu aż o sześćdziesiąt osiem procent. W tym zupełnie wyjątkowym czasie, w którym z jednej strony niepokój daje nam się mocno we znaki, a z drugiej musimy zostać w domach, czytanie książek i spędzenia czasu offline na rodzinnych rozrywkach wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Pomysł jest prosty: zachęcić ludzi do czytania i spędzenia tego czasu w otoczeniu kultury. W czwartek, 12 marca, media społecznościowe obiegły nakładki na zdjęcia profilowe nakłaniające do zostania w domu i czytania książek czy też grania w gry planszowe. W akcję włączyli się między innymi pisarki i pisarze: Janusz Leon Wiśniewski, Magdalena Witkiewicz, Grzegorz Piątek czy Marta Kisiel.

Wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games, księgarnia Virtualo oferująca ebooki i audiobooki oraz aplikacja Empik Go umożliwiająca dostęp do ponad 27 tys. ebooków i prawie 5 tys. audiobooków podejmują wyzwanie! Rozdadzą ponad 1000 książek dla dzieci i dorosłych, gier planszowych, w tym 100 ebooków i audiobooków, 500 miesięcznych dostępów do serwisu Empik Go, 200 książek dla dzieci i 150 książek dla dorosłych.

Co trzeba zrobić, żeby jest dostać? Zadanie jest proste: od 13 do 29 marca należy wstawić na swój profil na Instagramie lub Facebooku autorskie zdjęcie pokazujące, jak spędza się czas w domu z książką, audiobookiem lub grą planszową, a w opisie użyć hashtagów #zostańwdomu, #czytajksiążki i/lub #grajwplanszówki, a następnie wysłać link do posta na adres mailowy: konkurs@gwfoksal.pl (z dopiskiem w tytule wiadomości „Konkurs Zostaję w domu”).

Regulamin akcji – znajdziecie tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.03-13.03.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk i Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.