Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu na sklepowych półkach znalazły się nowe tytuły od Rebela. Przyjrzeliśmy się zapowiedziom Naszej Księgarni oraz Granny. W przedsprzedaży możecie zakupić tytuł oparty na powieści Sarah J. Maas od FoxGames oraz następcę Robinsona Crusoe od Portal Games. Zaczynamy!
PREMIERY

Badacze nie mają ani chwili wytchnienia! 7 lipca swoją premierę miał samodzielny scenariusz do Horroru w Arkham: Gra karciana od Galakty. Śluz, który pożarł wszystko to pojedyncza przygoda, która zabierze badaczy do miasteczka Blackwater. Gracze będą musieli poradzić sobie z rozprzestrzeniającym się śluzem wypływającym z meteorytu, który uderzył w miasto. W porównaniu do poprzednich wersji, badacze nie będą walczyć tylko przeciwko jednemu wrogowi, ponieważ śluz znajduje się dosłownie wszędzie i jego rozprzestrzenianie się po Blackwater odczujemy na każdym etapie rozgrywki odkrywając karty podstępu, wrogów, jak również same lokalizacje. W scenariuszu znajdziemy także tabelę z listą rzeczy, które śluz może pochłonąć. W ten sposób utracimy punkty siły, nie użyjemy zagranych kart, a zamiast rozmowy z innymi graczami będziemy bełkotać i nie omówimy strategii w danej rundzie. Brzmi jak wyzwanie! Zatem pora zapolować na Obiekt 8L-08.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

W piątek 10 lipca premierę miała gra dla dzieci od wydawnictwa Zu&Berry zatytułowana Kolorowe buty. Bohaterami tej planszówki są zwierzaki cudaki, które uwielbiają nosić kolorowe buty a na dodatek umieją mówić w języku angielskim. Zadaniem graczy jest wesprzeć ich w przystrojeniu się w różnorakie barwy. Opakowanie gry zawiera pięć kolorowych planszy ze zwierzątkami, czterdzieści żetonów w dziewięciu kolorach oraz torebkę na nie, a także instrukcję przeprowadzenia rozgrywki. Głównym atutem tej planszówki jest pomoc dzieciom w nauce rozróżnienia kolorów oraz w nauce czytania w języku polskim i angielskim. Skorzystać z niej mogą już nawet trzylatki. Na pewno wszystkie maluchy z przyjemnością spędzą przy niej wakacyjny czas, łącząc w pożyteczny sposób naukę z zabawą.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

W tym tygodniu swoją premierę miała kolejna odsłona talii do KeyForge’a. Masowa Mutacja wprowadza do rozgrywki mroczny Amber, który sporo namiesza w bitwie Archontów. Czwarta edycja to ponad dwieście pięćdziesiąt nowych kart, które urozmaicą grę i sprawią, że rywalizacja stanie się jeszcze ciekawsza i bardziej zaciekła. W swoich taliach spotkacie dobrze wam znane postacie z poprzednich wersji KeyForge’a jednak w zupełnie innym, mroczniejszym, wydaniu. Biada tym, którzy na swej drodze będą musieli stawić czoła Deusillusowi!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

Na sklepowe półki trafiło rozszerzenie do Władcy Pierścieni. Cieniste ścieżki przeniosą graczy w głąb Mrocznej Puszczy, gdzie czyhać na was będą nowi wrogowie. W trakcie wędrówki spotkacie nieznanych dotąd bohaterów oraz znajdziecie całkiem przydatne przedmioty. Czy zdołacie przedrzeć się przez mroczne komnaty Morii?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

PLANY WYDAWNICZE

Kolejną ciekawie zapowiadającą się grę szykuje wydawnictwo Granna. Chodzi o polską wersję Bloom Town. Za jej przyczyną będziecie mogli wcielić się w rolę burmistrza i podjąć ważne zadanie, jakim jest zaprojektowanie znakomitego miasteczka. W projekcie trzeba wziąć pod uwagę oczekiwania lokalnej społeczności. Ostateczna decyzja należy jednak do was. Zdecydujecie się na stworzenie wielkiej metropolii w stylu Nowego Jorku, czy przytulnego miasteczka otoczonego zielenią? Na fanpage’u wydawnictwa trwa właśnie konkurs na najlepszy polski tytuł tej gry. Macie jakieś ciekawe pomysły? Jeśli tak, zgłaszajcie je pod postem konkursowym do 15 lipca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

W tym miesiącu czeka na nas także jeszcze jedna premiera gry planszowej od wydawnictwa Muduko. Pchli Cyrk pojawi się w sprzedaży 24 lipca. Jak donoszą najnowsze wieści będzie to najmniejszy cyrk świata. Gra ta wymaga od uczestników myślenia strategicznego, ale do zwycięstwa potrzebują oni także nieco szczęścia. Do jej największych atutów można zaliczyć proste zasady i dynamiczny przebieg rozgrywki. Ogólnie jej cel polega na zbieraniu zestawu odpowiednich kart w każdej kolejnej rundzie. Tytuł z pewnością sprawdzi się w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

Oto bardzo dobra wiadomość dla fanów gry Wyprawa do El Dorado wydanej przez Naszą Księgarnię: jej ilustrator, Vincent Dutrait, zdradził w wywiadzie (możemy przeczytać go na stronie internetowej wydawnictwa), że właśnie pracuje nad dodatkiem do tego tytułu. Jego oryginalny tytuł to Heroes & Hexes. Wiemy już, że graficznie będzie on spójny z wersją podstawową. Wszyscy, którzy chcą wyruszyć w kolejną wyprawę do miasta złota, muszą przygotować się na jeszcze więcej niebezpieczeństw. Zwiedzicie nowe rejony i podejmiecie fascynujące wyzwania wraz z waszymi niezastąpionymi pomocnikami. Wypatrujcie zatem kolejnych informacji o pojawieniu się polskiej wersji El Dorado: Heroes & Hexes.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Gra planszowa Szklany tron swoją premierę będzie miała 15 lipca, ale już teraz możecie zamówić ją w przedsprzedaży prowadzonej na stronie internetowej Empiku, który ma miesięczną wyłączność na jej sprzedaż. Ta długo wyczekiwana gra, zwłaszcza przez fanów twórczości Sarah J. Maas, została oparta na motywach jej powieści o tym samym tytule. Przygotujcie się na kooperacyjną rozgrywkę przeznaczoną dla dwóch osób. Biorąc w niej udział będziecie mogli przenieść się do świata Szklanego tronu. Wówczas waszym zadaniem będzie podjęcie współpracy w celu pomocy młodej królowej w walce z jej wewnętrznymi demonami. Rozgrywka dzieli się na osiem rozdziałów, które stopniowo wprowadzają jej uczestników w to niezwykłe uniwersum. Z pewnością jego miłośników ucieszy także możliwość wcielenia się w jednego z bohaterów tam występujących, a więc w Aelin lub wiernego Fernisa. Podjęcia się owej misji mogą już dwunastoletnie dzieci. Na pewno wkrótce o tej grze będzie bardzo głośno. Pamiętajcie, że wcale nie musicie znać fabuły powieści Sarah J. Maas, aby wziąć udział w planszowej wersji Szklanego tronu. Mamy dobre wieści! Wyczekujcie recenzji tytułu na naszym portalu!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

Przedsprzedaż Pracowni Snów została przedłużona. W związku z błędem, który wkradł się na planszę, Lacerta postanowiła przełożyć premierę tytułu o miesiąc, na 14 sierpnia. Tym samym osoby, które już otrzymały grę dostaną poprawioną planszę, jak tylko pojawi się w magazynie wydawnictwa. Zdajemy sobie sprawę, że to wszystko wina Pana Koszmara, postaci występującej w Pracowni Snów. Możemy dodać, że recenzja tytułu pojawi się na naszym portalu. Jesteśmy już po pierwszych rozgrywkach i musimy przyznać, że warto poczekać!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

Ruszyła przedsprzedaż gry karcianej od Portal Games, która przeniesie nas na bezludną wyspę. Poniżej notka prasowa:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

Wyspa Przygód w przedsprzedaży!

Wyspa Przygód: rodzinna gra karciana w klimatach Robinsona Crusoe, już w przedsprzedaży. Warto sprawdzić ten tytuł!

Wyspa Przygód to pełna wyzwań kooperacyjna gra karciana dla dwóch-pięciu osób autorstwa Michaela Palma i Lukasa Zacha. Podzielona jest na rozdziały (przygody), w wyniku których rozgrywane są nowe karty. Sposób i kolejność, w jakiej zostaną dodane, zależy od was, graczy. Zapewnia to regrywalność i nieliniowość rozgrywki. Nie trzeba rozgrywać wszystkich przygód w tym samym gronie (nie jest to kampania legacy), a każda z nich jest w pełni samodzielna, choć rozgrywając nowe scenariusze posiadacie wiedzę z poprzednich przygód.

Klimatyczna mata do gry

Jedną z opcji sprzedaży jest zamówienie Wyspy Przygód od razu z klimatyczną matą do gry. Ułatwia ona rozłożenie kart i trzymanie wszystkiego w odpowiednim miejscu. Dzięki macie łatwiej będzie wam także pobierać karty ze stołu (szczególnie gdy jest śliski). Zyskacie również lepszy pogląd na grę i szybciej się w nią wdrożycie. Liczba mat jest ograniczona!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

#ZOSTANWDOMU #GRAJWPLANSZOWKI

Granie w gry planszowe online staje się coraz bardziej popularne. Do wyboru użytkownicy mają między innymi Tabletop Simulator, Board Game Arena oraz Tabletopię. Aplikacje oferują mnóstwo możliwości, poprzez towarzyskie granie w znane tytuły, po tworzenie własnych prototypów i dzielenie się nimi z innymi graczami. Również planszówkowe wydawnictwa chętnie korzystają z tych usług. Poniżej notka prasowa:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.07.-10.07.2020

Nowe gry Portal Games na Tabletopii oraz zaproszenie do serwera Portal Games na Discordzie

Gliwice – 8 lipca 2020

Portal Games z dumą ogłasza, że 4 kolejne gry wydawnictwa zostały dodane do Tabletopii, platformy do grania w gry planszowe online.
Są to: Robinson Crusoe, Detektyw, Monolith Arena i Neuroshima Hex 3.0.

Dzięki temu aktualnie na Tabletopii dostępnych jest sześć gier Portal Games:
Detektyw
Neuroshima 3.0
Monolith Arena
Robinson Crusoe
Stronghold 2a edycja
Osadnicy: Narodziny Imperium

Dodatkowo Portal Games uruchamia dla fanów własny serwer na platformie Discord.

Naszym celem jest stworzenie dla fanów z całego świata miejsca, w którym będą mogli spotykać graczy o podobnych zainteresowaniach, a także swobodnie omawiać gry Portal Games.

Będzie to również świetne miejsce na znalezienie partnerów do rozgrywek on line w gry Portal Games na Tabletopii, a przy okazji utrzymywanie komunikacji podczas rozgrywek. Discord jest bardzo wygodnym i uznanym przez graczy narzędziem do prowadzenia czatu, rozmów wideo oraz rozmów głosowych w tle w trakcie gry online.

Serdecznie zapraszamy do Tabletopii oraz serwera Portal Games na Discordzie. Ten link pozwala na szybkie dołączenie do Discorda.


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Sylwia Smolińska