Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021

Kolejny emocjonujący tydzień w świecie planszówek za nami. Przygotowaliśmy dla was pierwsze spojrzenia na grę Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu od Portal Games, której premiera już 22 kwietnia. Wzięliśmy także pod lupę nadchodzące przedsprzedaże i zapowiedzi. Zapraszamy.
Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu, Portal Games

Choć escape roomy wciąż zamknięte na głucho, dla chętnych tajemnic i zagadek już niedługo pojawi się bardzo ciekawa alternatywa. Premiera najnowszej części Escape Tales już 22 kwietnia, a póki co przeczytajcie nasze „pierwsze wrażenia” z gry!

>> „Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu” – pierwsze wrażenia <<

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021

Premiery
Imperial Struggle, Phalanx

Europa, XVIII wiek: Francja i Wielka Brytania toczą konflikt nie tylko o władzę na Starym Kontynencie, ale także w Ameryce Północnej. Po której stronie się opowiecie? Który kraj uczynicie supermocarstwem? Premiera Imperial Struggle już za nami, gra więc prawdopodobnie niedługo zagości na półkach co odważniejszych strategów. Mimo wszystko mamy nadzieję, że cześciej będziecie wybierać turę pokoju i pomimo niespodziewanych Kart Wydarzeń dogadacie się jakoś z przeciwnikiem.

Imperial Struggle PL

Mystic Vale, Portal Games

8 kwietnia swoją premierę miała gra karcianka Mystic Vale w edycji Big Box od Portal Games. Mystic Vale to gra karciana dla 2-4 graczy, w której wcielamy się w klany druidów, próbujących przywrócić przeklętej krainie jej dawne życie. Karty w taliach przedstawiają części doliny, które musicie zrewitalizować, a każde rozwinięcie reprezentuje nowe życie przynoszone do krainy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021

Zapowiedzi
Znajdź pluszaka, Muduko

W kwietniu będzie miała premiera gry planszowej dla najmłodszych dzieci od wydawnictwa Muduko. Znajdź pluszaka to tytuł skierowany do dzieci już od trzeciego roku życia. Rodzice wszystkich maluszków z pewnością ucieszy informacja o tej zapowiedzi, w pełni bezpiecznej, ekologicznej i barwnej, jak zapewnia jej producent na swoim fanpage. Warto śledzić jego profil, gdyż z całą pewnością wkrótce ukaże się tam więcej informacji na temat owej gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021

Suspects, Hobbity

Wydawnictwo Hobbity zapowiedziało polską edycję gry Suspects od Studio H. Suspects to seria gier kryminalnych charakteryzujących się prostymi zasadami i fabułą skoncentrowaną na psychologicznym aspekcie bohaterów w stylu powieści Agathy Christie.

W pierwszej części składającej się z trzech opowieści oddających hołd wielkim klasykom literatury detektywistycznej, głównym bohaterem jest genialna i nieustraszona Claire Harper.

Claire Harper jest jedną z pierwszych kobiet, które studiowały na Oxfordzie. Specjalizuje się w prawie karnym idąc w ślady ojca – kryminologa, jest także żądną przygód podróżniczką i namiętną czytelniczką powieści Agathy Christie. Każda tajemnica jest dla niej okazją, by sprawdzić swoje ogromne umiejętności dedukcji i niezachwianą determinację! W tej pierwszej grze podążaj za nią w jej śledztwach, które poprowadzą ją od wielkich posiadłości do podejrzanych teatrów, ze Szkocji aż do … Egiptu!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021

Przedsprzedaż
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021Beez, Rebel

W tym tygodniu ruszyła przedsprzedaż gry rodzinnej Beez.

Spójrz na świat oczami pszczoły i spróbuj zapewnić nektar dla swojego ula! W grze Beez uczestnicy starają się zoptymalizować swoje plany lotów nad łąką pełną kwiatów i rywalizują z innymi o to, kto zrealizuje najbardziej opłacalne cele (zarówno wspólne, jak i indywidualne). Aby wygrać, musimy nie tylko sprawnie planować swoje ruchy i poruszać się po planszy, ale też sprytnie przerabiać zgromadzony nektar na przepyszny miód

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021Wiedźmia skała, Rebel

Raz na 100 lat wybitne wiedźmy i znakomici czarodzieje gromadzą się w odległym zakątku świata, którego lokalizacja jest pilnie strzeżonym sekretem. Spotykają się, by odnowić sieć energii wytwarzanej przez legendarną Wiedźmią Skałę. Tajemne zaklęcia i rytuały pozwalają im zachować i wzmocnić własne magiczne moce.

Wiedźmia Skała to gra planszowa, w której wcielimy się w uczonych mistrzów gildii zebranych wokół pradawnego świętego kamienia. Każda osoba zajmuje 1 z 4 wież i stamtąd rozpoczyna grę. Szykujcie w swoich kociołkach zaklęcia i stwórzcie sieć magicznej energii. Rozsyłajcie swoje wiedźmy, wyciągajcie z kociołków magiczne kryształy i zróbcie dobry użytek z pentagramu i czarodziejskich różdżek. Nie wszystkie możliwości są zawsze dostępne, więc trzeba mądrze wykorzystywać okazje, które się nadarzają. Po 11 rundach to z Was, które zgromadzi najwięcej punktów zwycięstwa, wygra i zostanie Wybrańcem Wiedźmiej Skały.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021Dobble Minionki, Rebel

Ruszyła także przedsprzedaż gry Dobble Minionki wydawnictwa Rebel, której premiera odbędzie się już 14 kwietnia.

Bob, Dave, Stuart, Kevin i inne Minionki nadciągają! Te psotliwe, żółte stworki chętnie pomagają swoim właścicielom, a teraz zawitały na karty Dobble, by cieszyć najmłodszych i zachęcać ich do rozwijania refleksu i spostrzegawczości. Na 55 charakterystycznych, okrągłych kartach znajdziemy zarówno same Minionki, jak i najważniejszych bohaterów znanych z filmów z nimi takich jak Gru, Lucy, Margo czy Agnes. Czy uda Ci się wypatrzyć identyczne obrazki zanim zrobią to przeciwnicy?

W Dobble można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw symboli związanych ze światem Minionków.

Deep Madness, Czacha Games

Czacha Games uruchomiła na swojej stronie przedsprzedaż gry Deep Madness oraz trzech dodatków do niej. Deep Madness to planszówka w klimacie Horroru SF od 1 do 6 graczy. Gracze współpracują jako drużyna badaczy, którzy chcą rozwiązać tajemnicę pozornie opuszczonej głębinowej placówki wydobywczej Kadath. Przedsprzedaż jest limitowana ilościowo i będzie trwała 14 dni lub do wyczerpania zakładanego limitu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021

Wydarzenia
Wyniki konkursu Empiku “Stwórz grę i wskocz na półkę empiku”

W  3. edycji konkursu organizowanego przez Empik oraz FoxGames zwyciężyła gra Wtopa autorstwa Jakuba Oltona i Macieja Wodeckiego. Karciana gra towarzyska, pozwalająca  stoczyć emocjonujące potyczki na otwartym morzu. Gracz, któremu uda się najskuteczniej unikać niebezpiecznych, wrogich torped, udowodni swój status króla morskich głębin. Wtopa trafi na półki Empiku jesienią tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 03.04. – 09.04.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu