Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! Cóż to był za tydzień. Poznaliśmy dokładną datę premier Pracowni Snów oraz Paryża: Miasta Świateł od Lacerty i przyjrzeliśmy się zmianom w planach wydawniczych Portal Games. To jeszcze nie koniec, w przedsprzedaży zakupicie tytuł, który objęliśmy patronatem. Pod lupę wzięliśmy ponownie Kickstarter, a na deser zaserwowaliśmy informację o darmowej aplikacji. Zaczynamy!
PREMIERY

Wraz z podstawową wersją Munchkina powróci również Munchkin Cthulhu! Ciekawe, jak teraz sobie poradzicie przemierzając lochy? Bowiem w ich odmętach czekać na was będą przerażające abominacje nie z tego świata! Wysyłka rozpocznie się już jutro, kto czeka na swój egzemplarz?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

7 maja swoją premierę świętowała polska edycja gry Endeavor: Wiek Żagli wraz z dodatkiem Wiek Ekspansji wydane przez Czacha Games! Gracze wcielą się w imperatorów i rozpoczną ekspansję całego świata. Będą starali się rozwijać przemysł, kulturę, kontrolować finanse i wpływy. Głównym zadaniem są umiejętne nawigowanie po mapach i poszerzanie swojego imperium.

Aktualnie w oficjalnym sklepie wydawcy można zamówić pełen pakiet, w którego skład wchodzą: gra podstawowa Endeavor: Wiek Żagli, dodatek Endeavor: Wiek Ekspansji, minidodatek Firmy Czarterowe, zestaw plastikowych znaczników Przedsięwzięć, zestaw drewnianych znaczników oraz ekskluzywny worek na znaczniki z logo gry. Jest to oferta limitowana i przewidziano jedynie czterdzieści takich pakietów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

W ostatnim tygodniu ukazały się aż cztery tytuły od wydawnictwa G3. W Dizzle gracze zdobywają kryształy, które przybliżą ich do zwycięstwa. Mechanika zadowoli miłośników negatywnej interakcji, ponieważ możemy wpłynąć na stan gry innych wysadzając im bomby. Kolejną wykreślanką jest Knapp Daneben!, w którą zagracie z przyjaciółmi lub rozegracie partię solo. Wesoła Farma oferuje pięćdziesiąt łamigłówek i jest skierowana dla miłośników główkowania. Natomiast Skarb Tutenchamona przeniesie dzielnych śmiałków do Egiptu, gdzie będą poszukiwać drogocennych skarbów Tutenchamona.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Ukazały się dodruki tytułów Galakty. Teraz ponownie wyruszymy w morskie podróże i będziemy eksplorować nowe lądy Catanu, dzięki Żeglarzom. Stoczymy walki rycerzy w Miastach i Rycerzach, sięgniemy po koronę władzy w Talismanie: Magia i Miecz oraz popadniemy w szaleństwo grając w drugą edycję Posiadłości Szaleństwa. Więcej majowych dodruków wydawnictwa znajdziecie tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Poznaliśmy dokładne daty premier Pracowni Snów oraz Paryża: Miasta Świateł od Lacerty. 30 czerwca rozpoczniecie rozgrywki w powyższe tytuły. Pracownia snów przeniesie nas do odległych krain ukrytych w snach. Gracze niczym architekci zaprojektują najpiękniejsze senne obrazy. W magicznej podróży weźmie udział od jednego do czterech graczy, natomiast błogi sen potrwa od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu minut. Tytuł skierowany jest do średnio zaawansowanych graczy. W Paryżu: Mieście Świateł zadaniem graczy będzie oświetlenie tego pięknego miasta, poprzez planowanie przestrzeni oraz wznoszenie budynków. Nie możemy się doczekać!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

PLANY WYDAWNICZE

Już tego lata nakładem wydawnictwa Czacha Games ukaże się najnowsza gra autorstwa Michaela Kieslinga (autora takich hitów jak Azul, Tikal) oraz Wolfganga Kramera (autora m.in. El Grande, Downforce). PARIS swoją premierę wraz z innymi wersjami językowymi (w tym również wersja KS) przewidzianą ma na sierpień 2020r. Już teraz wydawca udostępnia na swojej stronie instrukcję do gry, natomiast przedsprzedaż tego tytuły zaplanowana została na okolicę 20 maja 2020. Nakład będzie mocno ograniczony, więc jeśli zależy wam na grze PARIS, warto zamówić swoją kopię wcześniej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Mamy świetną wiadomość dla fanów gier z serii escape roomów i gier paragrafowych. 20 maja za sprawą wydawnictwa Egmont na rynku sprzedaży pojawią się dwie książkowe gry z serii Escape Quest. Będą to: Poszukiwacze zaginionego skarbu i Za garść neodolarów. Te obie książki z łamigłówkami zachęcają do logicznego myślenia, wyciągania odpowiednich wniosków i stanowią doskonały trening dla naszego umysłu. Przygotujcie się zatem na niezwykłe przygody i konieczność rozwiązywania trudnych zagadek. Przyda się także spostrzegawczość i kreatywność na najwyższym poziomie. Dwa tytuły są już dostępne w przedsprzedaży, pierwszy z nich będzie idealny dla miłośników przygód w stylu Indiany Jonesa a drugi dla fanów przemierzania złożonych cyerprzestrzeni. Może sięgnięcie po oba? Za grami przemawia fakt, że to my jesteśmy ich bohaterami a w celu rozwiązania zagadek nie trzeba korzystać ze źródeł internetowych.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Lacerta pochwaliła się swoim pierwszym własnym tytułem! Ostium: Odwieczny Konflikt jest karcianą grą dwuosobową osadzoną w klimatach fantasy. Gracze walcząc między sobą będą wzywać monstra i walczyć o dominację nad nowymi światami. Projekt można śledzić na Facebooku. Już w przyszłym tygodniu odbędzie się transmisja na żywo z autorami gry: Wojciechem Szewczukiem oraz Markiem Buczyńskim. To świetna okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o etapach powstawania tytułu. Nie możecie tego przegapić!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Kawerna od Lacerty powróci w nowym, pięknym pudełku. Tytuł zdobył serca eurograczy w Polsce i zagranicą. Gracze wcielając się w krasnoludy zamieszkują ze swoimi rodzinami jaskinie, które w trakcie rozgrywki rozbudowują i ulepszają wydobywając różne surowce. Czy może być coś przyjemniejszego od uprawy roli oraz hodowli zwierząt? Tylko do dzisiaj, to jest 10 maja, możecie zamówić puste pudełko do gry!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Wydawnictwo Lacerta zapowiedziało rozszerzenie do Parku NiedźwiedziKolej na Grizli. W pudełku znajdziemy dwa moduły, które będziemy mogli ze sobą połączyć lub rozegrać osobno. Pierwszy z nich – Grizli – pozwoli nam na wybudowanie ostoi dla niedźwiedzi Grizli i powiększy nasz park o planszę z wyjściem. Kolejka umożliwi wybudowanie tytułowej kolejki nad parkiem, dzięki niej zdobędziemy więcej punktów na koniec gry. Ponadto partię wzbogacimy o nowe cele, które możemy potasować z tymi z wersji podstawowej. Wydawnictwo poda niebawem więcej szczegółów dotyczących dodatku oraz przedsprzedaży.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Wydawnictwo Portal Games zaktualizowało swoje plany wydawnicze. Niestety mamy dobre i złe wiadomości. Dobra jest taka, że wydawnictwo zapowiedziało jeszcze trzy tytuły, które ukażą się już niebawem, bo w trzecim kwartale tego roku. Wśród gier znajdą się: polska edycja Little Town. Jako architekci będziemy zarządzać swoimi robotnikami oraz surowcami, aby zbudować budynki w miasteczku. Little Town dedykowany jest eurograczom, ale również sprawdzi się w rodzinnym gronie. Za granicą już doceniono ten tytuł, ponieważ otrzymał nominację do najbardziej prestiżowej nagrody we Francji – As d’Or, jak również ma duże szanse jako kandydat do tegorocznego Spiel des Jahres. Monolith Arena doczeka się kolejnego Army packa, tym razem będą to Golemy, frakcja pozwalająca na wznoszenie na arenie mocarnych Konstruktów, a co za tym idzie wprowadza nową mechanikę do gry. Ostatnim tytułem jest Istanbul: Big Box, w środku znajdziemy wersję podstawową oraz dwa dodatki Mokka i Bakszysz oraz Listy i Pieczęcie. Warto dodać, że w 2014 roku gra otrzymała nagrodę Kennerspiel des Jahres. Złe wiadomości dotyczą przesunięcia premier na późniejsze terminy, oznacza to, że w niektóre gry zagramy dopiero w przyszłym roku. W 2021 ukażą się następujące tytuły: Skytopia, God of War: The Card Game, Scenariusz za Milion, Reavers of Midgard i Wiedeński Łącznik. Decyzja odnośnie nowych terminów związana jest z obecnie trwającą pandemią COVID-19. Zmiany dotyczą także planowanego Roku Molocha. Wydawnictwo odwołało konwent zaplanowany na 5 września i przeprowadzi go online. Spośród pięciu tytułów osadzonych w uniwersum Neuroshimy ukażą się tylko dwa, ich przedsprzedaż rozpocznie się 1 czerwca, o pozostałych trzech grach dowiemy się na konwencie online. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, w 2021 roku czeka nas prawdziwy wysyp gier od Portal Games, ponieważ dojdą nowe zapowiedzi. Czekamy z niecierpliwością!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Galakta ogłosiła przedsprzedaż najnowszego dodatku do gry This War of Mine: Czas Oblężenia. Rozszerzenie wprowadza dodatkowe moduły do rozgrywki oraz kampanię pod tytułem Utracona nadzieja składającą się z trzech aktów oraz wprowadzającą nowe zasady. Moduły można łączyć z innymi, według uznania, lub rozegrać je samodzielnie. W tytuł zagramy już 14 maja!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Wystartowała przedsprzedaż gry Drugie Dno, Sygnowanej Serii do Detektywa, tytułu nominowanego do Kennerspiel des Jahres 2019 oraz zdobywcę nagrody Game of the Year – As d’Or 2019. W Polsce gra otrzymała wyróżnienia jako Najlepsza tematyczna Gra Roku 2019 oraz Najlepszy Polski Autor Gra Roku 2019. Jednak to nie wszystkie nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymał tytuł. Drugie Dno jest pierwszą sprawą, która rozpoczyna Sygnowaną Serię do Detektywa, co to oznacza? Seria jest linią dodatków zaprojektowanych przez uznanych twórców gier, którzy przedstawią swój pomysł na rozwiązanie sprawy, jak również zajmą się jej fabułą. Autorem pierwszego dodatku jest Rob Daviau posiadający w swoim dorobku twórczym ponad osiemdziesiąt tytułów, z branżą gier planszowych związany jest od dwudziestu lat. Najbardziej znanymi projektami, w których brał udział jest Pandemic: Legacy oraz Return to the Dark Tower. Rob Daviau w Drugim Dnie zabierze graczy w podróż do Bostonu z lat 70’ gdzie czekać będzie kolejne śledztwo. Tylko w przedsprzedaży otrzymacie szesnaście portretów postaci oraz gwarancję na wcześniejszą wysyłkę. Z dumą ogłaszamy, że objęliśmy tytuł patronatem!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Kolejowa podróż wciąż trwa! Właśnie ruszyła przedsprzedaż Wsiąść do pociągu: Amsterdam. Do rozgrywki nie będziecie potrzebowali wersji podstawowej, ponieważ tym razem jest to samodzielny tytuł, który przeniesie graczy do XVII wiecznego Amsterdamu. Oprócz przejmowania szlaków handlowych, na trasie zdobędziemy towary oraz zrealizujemy kontrakty. Brzmi, jak wyzwanie! Tytuł przeznaczony jest dla od dwóch do czterech graczy, pojedyncza partia zajmie od dziesięciu do piętnastu minut. W podróż wyruszymy w trzecim kwartale tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

WSPIERAJKI

W tym tygodniu ruszyła kampania planszówki Euthia: Torment of Resurrection, strategicznej gry rywalizacyjnej, w której gracze wcielą się w epickich bohaterów, eksplorujących otwarty świat fantasy. Projekt został ufundowany w zaledwie cztery godziny i zdobywa coraz więcej popularności. Gra przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy, jednak został przewidziany także wariant solo. Swoją podróż, gracze poprowadzą na modularnej planszy. Twórców Euthia do stworzenia gry zainspirowały cyfrowe produkcje RPG, takie jak na przykład kultowy już Baldur’s Gate.

Jeśli projekt wesprze ponad pięciuset planszówkowiczów z Polski, bardzo możliwe, że zostanie wydana także polska wersja gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

Kolejnym ciekawym projektem na Kickstarterze, na który warto zwrócić uwagę jest Sea of Legends. Gra oferuje otwarty świat pełen ukrytych skarbów, straszliwych potworów i kolorowych wysp karaibskich. Sea of Legends to gra przygodowa z rozbudowaną narracją, w której gracze wcielą się w bezwzględnych piratów. Oprócz planszy będą mieli do dyspozycji aplikację, śledzącą i reagującą na ich poczynania i decyzje.

Wysyłka gry po zakończeniu kampanii została przewidziana na luty 2021 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

22 czerwca rusza kampania strategicznej gry wojennej Domination od Phalanx. W tytuł zagra od dwóch do czterech graczy, a batalia potrwa około dziewięćdziesięciu minut. Gracze pokierują siłami militarnymi Niemiec, Japonii, Aliantów oraz Związku Radzieckiego podczas Drugiej Wojny Światowej. Zagrywając karty strategii zdobędziemy punkty zwycięstwa, które przybliżą nas do wygranej. W trakcie rozgrywki będziemy kontrolować teren, prowadzić działania dyplomatyczne oraz rozwijać technologie. Gotowi na nowy bieg historii?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020

#ZOSTANWDOMU #GRAJWPLANSZOWKI

Jeszcze tylko dzisiaj możecie ściągnąć za darmo aplikację gry Poprzez Wieki od Portal Games i cieszyć się tą karcianką na swoich smartfonach i tabletach! Przypominamy, że Poprzez Wieki jest grą dwuosobową, w której gracze zbierają zestawy kart rozwijając swoje królestwo w trakcie trzech rund. Aplikacja dostępna na Google Play oraz App Store przenosi rozgrywkę na ekrany telefonów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.05.-08.05.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska