Trailer najnowszego filmu Ridleya Scotta

Studio 20th Century opublikowało oficjalny zwiastun nadchodzącego dramatu historycznego Ridleya Scotta Ostatni pojedynek, z udziałem Jodie Comer, Adama Drivera, Matta Damona i Bena Afflecka. Premiera planowana jest na piątek 15 października 2021 r.

Film oparty na książce zainspirowanej prawdziwymi wydarzeniami Erica Jagera Ostatni pojedynek: prawdziwa historia zbrodni, skandalu i procesu bojowego w średniowiecznej Francji przenosi nas w czasy burzliwego średniowiecza, gdy konsekwencje łamania praw narzuconych przez kościół, szlachtę na dworze, oraz nastoletniego króla mogły być dotkliwe, zwłaszcza dla kobiet.

Zwiastun Last Duel, wprowadza nas w historię ostatniego usankcjonowanego pojedynku Francji z udziałem dwóch mężczyzn, którzy muszą walczyć na śmierć i życie. Rywalizacja zostaje wywołana odwagą i odmową milczenia jednej kobiety, której życie zależy od wyniku ich pojedynku.

Ostatni pojedynek poprowadzi zdobywczyni nagrody Emmy Jodie Comer w roli Marguerite de Carrouges oraz nominowany do Oscara Adam Driver jako Jacques Le Gris, wraz z nagrodzonym Oscarem duetem Matt Damon – Jean de Carrouges i Ben Affleck jako hrabia Pierre d’Alençon. W filmie występują również Harriet Walter, Nathaniel Parker, Sam Hazeldine i Michael McElhatton.

Oparty na rzeczywistych wydarzeniach film ukazuje od dawna utrzymywane założenia dotyczące ostatniego usankcjonowanego przez Francję pojedynku między Jeanem de Carrouges i Jacquesem Le Grisem, dwoma przyjaciółmi, którzy stali się zaciekłymi rywalami. Carrouges to szanowany rycerz znany ze swojej odwagi i umiejętności na polu bitwy. Le Gris to normański giermek, którego inteligencja i elokwencja czynią go jednym z najbardziej podziwianych szlachciców na dworze. Kiedy żona Carrougesa, Marguerite, zostaje brutalnie zaatakowana przez Le Gris odmawia milczenia, otwarcie oskarżając napastnika, który wszystkiemu zaprzecza. Jej postawa jest aktem odwagi i buntu, który naraża życie kobiety na niebezpieczeństwo.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu