Szybko i wściekle, czyli najlepsze sceny z serii

-

Wprawdzie w tym roku nie zobaczymy dziewiątej odsłony serii Szybcy i wściekli, jednak kilka dni temu na ekrany kin weszła pierwsza część nowego cyklu, będącego spin-offem tego z Domem i jego ekipą. Głównymi bohaterami tegorocznej premiery są znani widzom szybkich filmów Hobbs i Shaw. Nowość jest równie dobra i nieobliczalna jak obrazy należące do głównej serii.

A te zawsze muszą nas czymś zaskoczyć. Im wyższy numerek przy tytule, tym wyższy poziom absurdu, większa liczba niesamowitości serwowanych nam przez twórców i kolejne zaskakujące potyczki. Były czołgi, były łodzie podwodne, były spadochrony… Zastanawiam się, co zobaczymy w dziewiątej części. Niektórzy mówią o statkach kosmicznych. Fakt, tego nam jeszcze nie pokazano (z naciskiem na słowo „jeszcze”).

Zanim jednak obejrzymy nowy film serii, przy okazji premiery Hobbsa i Shawa, przypomnijmy sobie najlepsze sceny z szybkiej i wściekłej serii.

Dziecko i Shaw – Szybcy i wściekli 8

Twórcy serii postarali się o to, by zaprezentować nam sporo, naprawdę sporo scen, które wgniatają widza w fotel, wywołują u niego opad szczęki, wytrzeszcz oczu i zawroty głowy. Prawda jest jednak jedna – najlepszą sceną EVER okazuje się ta w samolocie, kiedy to bracia Shaw ruszają na ratunek dziecku Doma. W jednej z sekwencji Deckard znajduje bobasa i… No właśnie, po tym, jak dziecko trafia w bezpieczne ręce bohatera, zaczyna się prawdziwa akcja. W końcu Shaw nie pozwoli, by ktokolwiek zrobił maluchowi krzywdę.

Ucieczka z więzienia – Szybcy i wściekli 8

Ósma odsłona serii obfituje w sceny, których nie zapomnimy do końca naszych żyć. Scena z dzieckiem pobija wszystko, ale równie dobra jest sekwencja z więzienia. Hobbs trafia za kratki, pech (oczywiście dla niego), że akurat do placówki, w której przebywa jego wróg, Shaw. Zaczynają się słowne przekomarzanki, a im dalej, tym ciekawiej. W końcu ktoś, a dokładniej Nikt, wypuszcza panów z cel i właśnie wtedy zaczyna się prawdziwa akcja.

Ucieczka z sejfem, Szybcy i wściekli 5

Był sobie sejf. I w sumie te trzy słowa mówią wszystko, bo tę scenę pamięta chyba każdy miłośnik szybkiej serii. W końcu nie codziennie widzi się sejf, który zostaje przytwierdzony do dwóch pojazdów i ciągnięty przez miasto. Ta scena jest absurdalna, ale jakże emocjonująca i zabawna!

Oni mają czołg!, Szybcy i wściekli 6

Skoro można ciągnąć sejf po mieście, można i mierzyć się z wielkim czołgiem. Na początku serii było całkiem typowo – piękne, szybkie pojazdy. Jednak w pewnym momencie to nie wystarczyło i twórcy postanowili dodać pewne urozmaicenia. Jak choćby to w postaci czołgu. Ta chwila, kiedy z pojazdu wynurza się czołg… Bezcenna! Ale to nie jedyna wielka maszyna, jaka pojawiła się we wściekłym cyklu. Kolejna jest…

Łódź podwodna, Szybcy i wściekli 8

… łódź podwodna. Tak, dobrze widzicie. W najnowszej części, ósmej, mamy łódź podwodną, którą pragnie ukraść antagonistka tej odsłony, grana przez Charlize Theron Cipher. Najpierw chce ją zdobyć, a potem używa jej, by rozgromić swoich przeciwników, a przynajmniej próbuje to zrobić. Jak wiemy, z Domem i jego ekipą nie tak łatwo sobie poradzić, skoro czołg nie dał rady, łódź podwodna też odnosi porażkę. Ale jest efektownie.

Skok między wieżowcami, Szybcy i wściekli 7

Na wstępie zastanawiałam się, czy niebawem zobaczymy statki kosmiczne w filmie. Ale w sumie po co nam one, skoro mamy pojazdy, ten akurat był jedyny w swoim rodzaju, które z łatwością potrafią przeskoczyć z jednego wieżowca do drugiego. Nie potrzebują nawet do tego skrzydeł. Wystarczy odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Dom za kółkiem potrafi działać… magię. Bo chyba inaczej nie da się tego nazwać.

Letty i Kara – pojedynek, Szybcy i wściekli 7

Były pościgi, wielkie pojazdy, zabawne sceny, teraz czas na coś z silnymi kobietami w rolach głównych. W końcu nie samymi męskimi walkami Szybcy i wściekli stoją, babeczki też mają swoje do odegrania. I robią to w niesamowitymi i efektownym stylu. Ten pojedynek Letty z Karą jest najlepszy, jaki zobaczymy w wykonaniu kobietek w tym cyklu.

Pożegnanie, Szybcy i wściekli 7

Ostatnia scena, ale za to ta najbardziej chwytająca za serce. Wiemy, co jakiś czas temu spotkało jednego z protagonistów serii – Paul Walker zginął w wypadku samochodowym. Pod koniec siódmej odsłony widzimy piękną i wzruszająca sekwencję, kiedy to Dom i Brian jadą w autach. Symboliczna i stanowiąca pożegnanie z aktorem scena porusza serca widzów.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu