PlayStation świętuje sukces „Horizon Zero Dawn” i publikuje nowy zwiastun kontynuacji

W przyszłym tygodniu ukaże się Horizon Forbidden West – druga odsłona nowej marki od studia Guerilla Games. Tymczasem PlayStation pochwaliło się sukcesem pierwszej części – Horizon Zero Dawn.

Do tej pory Guerilla Games było znane z produkcji kolejnych odsłon uznanej serii FPS-ów na konsole PlayStation – Killzone. Jednakże po premierze ostatniej gry w 2013 r. o podtytule Shadow Fall postanowili zająć się czymś innym i eksplorować nieznane dla siebie rejony.

Efektem tego jest Horizon Zero Dawn – trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG osadzona w postapokaliptycznym, otwartym świecie opanowanym przez mechaniczne zwierzęta, zwane też Maszynami, a gracz wciela się w młodą wojowniczkę Aloy, która stara się odkryć tajemnicę pochodzenia tychże robotów i swojego istnienia. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, ponieważ gra spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i graczy, dlatego w 2020 r. produkcja trafiła także na PC.

I najnowszy post europejskiego oddziału PlayStation jest najlepszym dowodem tego sukcesu, ponieważ na 7 dni przed premierą Horizon Forbidden West (którą można już wstępnie pobrać), ujawnili nie tylko kinowy zwiastun nowej gry, ale także najnowsze statystyki dotyczące pierwszej odsłony.  I jest się czym chwalić, ponieważ Horizon Zero Dawn sprzedało się w liczbie 20 milionów egzemplarzy, a gracze spędzili w grze ponad miliard godzin.

ŹródłoTwitter
GrafikaGameRant
Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu