Gra „Martha Is Dead” otrzyma adaptację filmową

Przy współpracy włoskiego studia gier LKA, brytyjskiego wydawcy Wired Productions oraz szwedzkiej firmy Studios Extraordinaires powstanie adaptacja gry wideo Martha Is Dead.

Akcja Martha Is Dead toczy się w malowniczym, lecz dotkniętym wojennym spustoszeniem krajobrazie Toskanii w 1944 roku. Gra wplata poruszającą narrację w kontekst II wojny światowej. Gracze wcielają się w postać Giulii, młodej kobiety uwikłanej w mroczną tajemnicę po śmierci jej siostry bliźniaczki, Marty.

Poznajcie bliżej produkcję Martha is dead, czytając naszą recenzję:

„Każdy element 'Martha Is Dead’ został stworzony z niezwykłą precyzją i troską. Złożoność narracji była meticulcznie zaplanowana, zobrazowana i nawet kształtowana z myślą o jakości filmowej”

– mówi Luca Dalcò, założyciel i dyrektor LKA, autor i projektant Martha Is Dead.

„Przynoszenie tego do życia jako filmu to spełnienie marzeń”

– dodaje.

„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Studios Extraordinaires, aby stworzyć przełomowe doświadczenie filmowe, łącząc sztukę gier i kinematografii w niezwykły sposób”

– dodaje Leo Zullo, Dyrektor Zarządzający Wired Productions.

Adaptację poprowadzi Studios Extraordinaires, kreatywny zespół stworzony przez André Hedetofta i Andreasa Troedssona, specjalizujący się w tworzeniu wysokiej klasy filmów akcji, horrorów i science fiction na podstawie oryginalnych historii i gier.

„’Martha Is Dead’ to arcydzieło narracyjne, które mistrzowsko splata fascynującą tajemnicę morderstwa z perspektywy młodej kobiety w sposób, jaki dotąd nie był praktykowany”

– mówią André i Andreas z Studios Extraordinaires.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy ożywić tę przygnębiającą opowieść, oferując zarówno fanom, jak i nowicjuszom filmowe tour-de-force, jednocześnie pozostając wiernymi duszy gry”.

Filmowa adaptacja Martha Is Dead jest obecnie w aktywnej fazie rozwoju i kształtuje się we współpracy z Lucą Dalcò, założycielem i dyrektorem LKA, oraz twórcą gry. André Hedetoft i Andreas Troedsson są zaangażowani jako współreżyserzy. Oprócz reżyserii André wnosi dodatkową wiedzę jako scenarzysta piszący scenariusz, podczas gdy Andreas Troedsson pełni również funkcję operatora kamery, zapewniając wizualnie imponującą i starannie opracowaną adaptację.

Gra "Martha Is Dead" otrzyma adaptację filmową
Martha is dead / LKA
Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu