„Horizon Forbidden West” będzie wymagał dobrego poznania maszyn

Chociaż Horizon Forbidden West zachwyci graczy pięknymi, postapokaliptycznymi krajobrazami, będą one opanowane przez maszyny, których pokonanie ma nie należeć do łatwych zadań.

Horizon Forbidden West to zaplanowana na 18 lutego 2022 r.  kontynuacja przygód Aloy, którą poznają wszyscy posiadacze PlayStation 4 i PlayStation 5.  Tym razem bohaterka trafi do Kalifornii, Utah oraz Nevady, aby stawić czoło tajemniczej pladze, która nie tylko zagraża ludzkości, ale także zrujnowała pokój między ludźmi a maszynami.

Z tego powodu, że Aloy znów będzie musiała walczyć z mechanicznymi potworami, ich główny projektant, Blake Politeski ujawnił nowe szczegóły dotyczące zwiększonej agresji metalowych bestii przemierzających postapokaliptyczny krajobraz, a także przydatne porady jak zwiększyć szanse na przetrwanie w nowej rzeczywistości.

Staraliśmy się, aby projekt maszyny był jasny dla graczy, dodaliśmy też tekstury, aby pokazać słabe punkty lub interaktywne komponenty. Będziesz musiał dokładnie zbadać każdą maszynę, aby znaleźć różne sposoby podejścia do niej. Wiele maszyn korzysta z różnych broni i charakteryzuje się różnymi zachowaniami, które można wykorzystać, aby uzyskać przewagę. Nie chodzi tu tylko o wystrzeliwanie komponentów i używanie ich, ale niektóre maszyny mogą mieć bardziej pasywne stany, podczas których gracz może się do nich skradać. Na przykład, jeśli maszyna kopie w ziemi w poszukiwaniu zasobów, wytworzy dużo pyłu – Aloy może wykorzystać to jako osłonę, aby się do niej zbliżyć

Warto zauważyć, że nie wszystkie maszyny będą chciały zabić Aloy, ale także jej pomóc. Dlatego teraz bohaterka potrafi panować nad zachowaniem przeciwników. Jest to rozwinięcie mechaniki z Horizon Zero Dawn, polegającej na tym, że protagonistka gry mogła zapanować nad monstrum i wykorzystać jako rodzaj transportu.

Oprócz dokładnego szukania słabych punktów u przeciwników, których będzie 25, deweloper zwrócił uwagę na to, że maszyny będą teraz jeszcze bardziej mobilne, dlatego w grze istotną rolę odegra dźwięk 3D, ponieważ poinformuje gracza o tym, co w danym momencie robi przeciwnik.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu