„Space Tail: Every Journey Leads Home” zadebiutuje jesienią 2022

Studio Longterm Games zapowiada swój pierwszy tytuł – kosmiczną opowieść o poznawaniu siebie i otaczającego świata, Space Tail: Every Journey Leads Home. W tej platformówce 2,5D poznamy historię psiaka o imieniu Bea wysłanego w przestrzeń kosmiczną, który wspólnie z graczem przeżyje niesamowite przygody i  spotka na swojej drodze wiele mniej lub bardziej przyjaznych pozaziemskich istot.

Ta czerpiąca z produkcji takich jak Ori and the Blind Forest, Inside, Limbo i Journey historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z początków kolonizacji przestrzeni kosmicznej przez człowieka, a właściwie z jej pierwszych prób. Zanim ludzkość sama podjęła się eksploracji kosmosu wiele zwierząt zostało wysłanych na orbitę – to właśnie one pierwsze widziały z bliska to, co ludzie poznali dopiero wiele lat później. Niestety wiele z nich nie przetrwało podróży… wyjątkiem jest właśnie Bea.

Rozgrywka w Space Tail: Every Journey Leads Home oparta będzie na trzech filarach: zmysłach, relacjach i towarzyszach.

  • Zmysły – Bea nie jest superpsem. Nie ma żadnych nadludzkich – a właściwie nadpsich – mocy. Podobnie jak każdy prawdziwy pies może posługiwać się jedynie zmysłami: węchem, obserwacją i słuchem. To właśnie na nich oparta będzie jedna z głównych mechanik gry, tzw. detective mode, dzięki któremu psina dotrze do ukrytych lokacji oraz będzie mogła lepiej zareagować na czyhające na nią niebezpieczeństwa. W nieznanym sobie środowisku może bowiem liczyć jedynie na zmysły oraz własny instynkt.
  • Relacje – Podczas swojej podróży Bea napotka wiele istot pozaziemskich. Część z nich będzie nastawiona przyjaźnie, jednak niektórzy mieszkańcy obcych planet uznają Beę za nieproszonego gościa. Gracze będą mogli wchodzić z nimi w interakcje i komunikować się poprzez swoisty “system dialogowy” –  oparty na psich zachowaniach – aby zbudować więź, znaleźć wspólny język i uzyskać pomoc. Należy jednak być bardzo uważnym, bowiem każda akcja będzie miała swoje konsekwencje.
  • Towarzysze – W trakcie podróży Bea zaprzyjaźni się z dwoma istotami: Kometą Rose oraz robotem o imieniu 8088Y. Będą oni towarzyszyć jej niemal przez całą grę, służąc pomocą w rozwiązywaniu zagadek i unikaniu niebezpieczeństw, a także w ostatecznym rozrachunku wpływając na zakończenie opowieści. Każdy z nich będzie miał unikalne zdolności, o użyciu których decydować będzie gracz.

Space Tail ma po pierwsze sprawiać graczom frajdę, ale jednocześnie skłaniać do pewnej zadumy, bo to nie jest prosta opowieść o psie w kosmosie. Jednocześnie, jest to rodzaj naszego hołdu dla wszystkich zwierzaków, które utorowały ludziom drogę do gwiazd oraz podróż do czasów, gdy wszyscy zagrywaliśmy się retro platformówkami – mówi Robert Ogłodziński, producent wykonawczy w Longterm Games.

Space Tail: Every Journey Leads Home ma być grą idealną dla dużych i małych graczy – przetestuje umiejętność logicznego myślenia i kreatywność, zagadki nie będa jednak odwracać uwagi od opowiadanej historii. Ta będzie bowiem bardzo ważna, a nad powstawaniem jej czuwał Łukasz Palkowski, wielokrotnie nagradzany reżyser, znany z produkcji takich jak “Chyłka”, “Bogowie” czy “Belfer”. Przygody Bei poznawać będziemy przy akompaniamencie klimatycznej muzyki skomponowanej przez Jana Sanejko oraz Bartosza Chajdeckiego, uznanych polskich kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej. Sama gra powstała we współpracy z Enjoy Studio S.A.

Produkcja pojawić się ma jeszcze w tym roku na platformie Steam i Nintendo Switch, a docelowo także na konsolach poprzedniej i obecnej generacji.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu