Skunks Pepe Le Swąd wycięty z „Kosmicznego meczu”. Powodem kontrowersyjny charakter

Słynny skunks z kreskówek Zwariowane melodie, Pepe Le Swąd, został usunięty z nadchodzącego sequela Kosmicznego meczu.

Jak donosi Deadline, decyzja została podjęta po tym, jak Malcolm D. Lee przejął obowiązki reżysera w 2019 roku. Gdy twitterowy wpis jednego z dziennikarzy New York Timesa, Charlesa Blowa, zwracający uwagę na kontrowersyjny charakter postaci stał się viralem, okazało się, iż scena z udziałem skunksa została nakręcona jeszcze przez poprzedniego reżysera, a Lee zadecydował o jej usunięciu jeszcze przed twittem.

Według źródeł, rzeczona scena była w klimacie Casablanci, a Pepe, jako barman, zaczyna podrywać kobietę, całować ją. Ta się odsuwa, a następnie wylewa na postać drinka i uderza go, w wyniku czego bohater ląduje na obracającym się stołku, który zatrzymuje LeBron James. James i Królik Bugs szukają Loli, a miejsce jej pobytu ma być znane Pepe. Skunks mówi chłopakom, że Penelopa przedłożyła mu zakaz zbliżania się. Następnie LeBron zauważa, że bohater nie może dotykać innych postaci bez ich zgody.

Rzecznik aktorki biorącej udział w scenie – Greice Santo – mówi, że ta nie jest zadowolona z wycięcia sceny.

To była wielka sprawa dla Greice, bycie w tym filmie. Mimo że Pepe jest postacią kreskówkową, jeśli ktoś miał uderzyć napastnika seksualnego jego pokroju, Greice chciała być tą osobą. Teraz scenę wycięto, a ona nie ma mocy, by wpłynąć na świat przez młodsze pokolenia oglądające Kosmiczny mecz 2, by dać znać dziewczynkom i chłopcom, że zachowanie Pepe jest nieakceptowalne.

Jeśli chodzi o Charlesa Blowa, oskarżył on Pepe o wkład w kulturę gwałtu i podał przykłady, razem z wideo, wykazując, iż zachowanie postaci pomogło uczyć chłopców, że „nie” wcale nie znaczy „nie” i to tylko część gry, początek pokazu siły. Uczyło także, że przezwyciężanie przez kobiety wyczerpujących, nawet fizycznych przeszkód, jest normalne, urocze i zabawne. Kobiety nie otrzymały nawet możliwości wypowiedzenia się.

Kosmiczny mecz 2 ma pojawić się w kinach 16 lipca tego roku.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu