Pierwszy teaser „Devil may cry”

Popularna gra wideo Devil May Cry pojawi się na platformie Netflix w formie serialu anime. Netflix udostępnił właśnie teaser będący oficjalną zapowiedzią serialu, o którego powstaniu mówi się już od 2021 roku. 

Rozmowy na temat serialu animowanego opartego na grze Devil May Cry toczą się od 2021 roku i wygląda na to, że w końcu fai doczekali się konkretów. Zwiastun Netflixa do Devil May Cry nie mówi nam co prawda zbyt wiele o tym, czego możemy się spodziewać po serialu anime. Ale ukazuje klimat jakiego możemy się spodziewać po produkcji. Szybkie sceny akcji i hard rockowa muzyka z pewnością oddają ducha gry.

.

Jedyną postacią, którą widzimy w zapowiedzi Devil May Cry, jest Dante. Odziany w czerwoną kurtkę i zaopatrzony w broń jest widocznie gotowy do działania. Jednak kto jeszcze pojawi się w animacji? We wcześniejszych rozmowach twórca i showrunner serialu Adi Shankar potwierdził, że zobaczymy inne znane postacie z gry takie jak Vergil i Lady.

Netflix udostępnił także logo serialu i bardzo ogólny opis:

„W tej animowanej adaptacji popularnej gry firmy Capcom złowrogie siły otwierają portal pomiędzy światem ludzi i demonów. W środku tego wszystkiego znajduje się Dante, osierocony łowca demonów do wynajęcia, nieświadomy, że los obu światów spoczywa właśnie na jego barkach.”

Na ten moment Devil May Cry nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiadomym jest jednak, że ma ona być wkrótce. Wiemy natomiast, że serial będzie liczył osiem odcinków. Jak wspomniano, showrunnerem i twórcą jest Adi Shankar, a za scenariusz odpowiada Alex Larsen.

Shankar w jednej z wypowiedzi podzielił się swoją radością z pracy nad animacją:

„Jestem zaszczycony, że Netflix i Capcom powierzyli mi opiekę nad franczyzą Devil May Cry. Alex Larsen i ja uwielbiamy te postacie; jesteśmy częścią fandomu i przysięgamy przekroczyć wyjątkowo wysoką poprzeczkę, którą sobie stawiamy.”

Serial jest efektem współpracy Netfliks, Capcomu i Studia MIR, fani mogą więc być spokojni, bowiem jego produkcja jest w dobrych rękach.

Źródłonerdist.com
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu