„Gambit królowej” trafi na Broadway

Gambit królowej – nie tak dawna, netflixowa adaptacja powieści Waltera Tevisa o tym samym tytule i świetnie oceniana, doczeka się musicalowej wersji.

Firma Level Forward nabyła prawa do teatralnej wersji opowieści o osieroconej dziewczynce, Beth Harmon, która jest szachowym geniuszem.

To zaszczyt dla Level Forward kierować wprowadzeniem Gambitu królowej na deski teatru za pomocą musicalu. Opowiedziana z odważnego i świeżego punktu widzenia [historia], już teraz sprawia, że widzowie dzielą się przyjaźnią i hartem inspirujących kobiet, które dodają energii i podtrzymują podróż i ostateczny triumf Beth Harmon. Historia jest jak syrena alarmowa pośród naszych współczesnych zmagań o równość płciową i rasową i nie możemy się doczekać, by posunąć ten projekt naprzód.

– powiedziały w oświadczeniu Adrienne Becker – CEO Level Forward, i Julia Dunetz – producentka.

>> Polecamy: Obłąkańczy szach-mat. „Gambit królowej” – recenzja serialu <<

Warto jednak wspomnieć, że produkcje spod szyldu Level Forward sumarycznie otrzymały aż trzydzieści siedem nominacji do nagrody Tony.

Szczegóły dotyczące zespołu kreatywnego, jak i samej broadwayowskiej produkcji, nie są jeszcze znane.

ŹródłoDeadline
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu