„Skarb narodów” – seria filmów z Nicolasem Cage’m doczeka się serialu

Seria filmów Skarb narodów z Nicolasem Cage’m w roli głównej doczeka się swojego serialu na Disney+.

Produkcja ma być spinoffem i zaoferuje współczesne podejście do znanego cyklu. Pojawi się też zupełnie nowa, młoda obsada.

Pierwszy sezon będzie liczył dziesięć odcinków, a jego reżyserią zajmie się Mia Nair, wcześniej pracująca przy Monsunowym weselu czy Królowej Katwe. Na krzesłach producenckich zasiądą Jerry Bruckheimer i scenarzyści oryginalnej serii – Marianne i Cormac Wibberleyowie.

Jak donosi jeden z portali, nowy serial ma zawierać aktualne motywy, takie jak między innymi kwestie tożsamości, społeczności czy patriotyzmu.

Fabuła będzie śledzić losy dwudziestoletniej Jess Morales i jej grupy przyjaciół, którzy wyruszają na przygodę, by odkryć tajemnice drzewa genealogicznego Jess. I, naturalnie, po drodze natrafiają na zaginiony skarb. Morales symbolicznie przejmie pałeczkę od protagonisty z poprzednich części – Benjamina Gatesa, w którego wcielał się Nicolas Cage.

Disney nie podał jeszcze żadnych dat, nie ogłoszono także obsady, jednak prace nad produkcją już ruszyły.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu