Ruth Wilson i Andrew Scott w zwiastunie „Oslo” od HBO

HBO wypuściło pierwszy zwiastun filmu Oslo z Ruth Wilson w roli głównej.

Produkcję oparto na nagradzanej sztuce o tym samym tytule. Znana chociażby z Mrocznych materii czy Luthera Wilson wcieli się w norweską minister spraw zagranicznych, Monę Juul, a Andrew Scott odegra jej męża. Fabuła filmu będzie obracać się wokół „negocjacji pomiędzy nieprzejednanymi wrogami” – sekretnych rozmów za plecami, mało prawdopodobnych przyjaźni i milczącego bohaterstwa małej, ale zaangażowanej grupy Izraelitów, Palestyńczyków, oraz norweskiej pary, które doprowadziły do podpisania porozumienia z Oslo w 1993 roku.

Do Wilson i Scotta dołączą Salim Daw, Waleed Zuaiter, Jeff Wilbusch i inni. Scenariusz napisał J.T. Rogers – autor sztuki, z kolei laureat nagrody Tony, Bartlett Sher, zajął się reżyserią.

Premiera Oslo 29 maja na HBO Max.

Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co brytyjskie. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu