Powstanie serial „Czerwona Królowa”

Peacock, platforma streamingowa od NBC, planuje wydać serial Czerwona Królowa.  Produkcja oparta ma być na bestsellerowej powieści fantasy young adult autorki Victorii Aveyard o tym samym tytule.

Książka skupia się na Mare Barrow – nastolatce „czerwonej” obywatelce mieszkającej w dystopijnej wersji Ameryki, gdzie demokracja została zamieniona na monarchię rządzoną przez obywateli klasy Srebrnych – posiadają oni srebrną krew, która daje im pewne nadprzyrodzone moce, jakich używają do rządzenia czerwonymi obywatelami.

Elizabeth Banks, została zaproszona do projektu w roli reżysera, jak również aktorki, jednak póki co nie zdradzono w jaką postać ma się wcielić. Podejrzewa się jednak, iż będzie to jedna z ważniejszych postaci drugoplanowych. Producentem wykonawczym ma zostać natomiast Beth Schwartz.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Powstanie serial „Czerwona Królowa”

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu