„Fallout” – pierwszy zwiastun ukazuje świat po apokalipsie nuklearnej

Fallout to popularna marka gier wideo stworzona przez firmę Black Isle Studios, a później wykupiona przez Bethesda Softworks, która doczekała się sześciu odsłon (nie wliczając spin-offów). Początkiem roku w sieci pojawiła się zapowiedź serialu opartego na motywach znanych z gry, a 2 grudnia zadebiutował teaser pokazujący nieco więcej szczegółów oraz datę premiery.

Fallout zabiera widza do Stanów Zjednoczonych 200 lat po apokalipsie nuklearnej, a konkretniej do krypty 33. Główna bohaterka Lucy (w tej roli Ella Purnell) opuszcza kryptę i udaje się w podróż po pustkowiach Los Angeles. Na swojej drodze spotka między innymi zmutowanych ludzi zwanych ghoulami i frakcję Bractwa Stali przyodzianych w (pięknie wyglądające) pancerze wspomagane T-45b.

Za produkcję Fallouta odpowiadają Jonathan Nolan i Lisa Joy, twórcy serialu HBO Westworld. Na ekranie, oprócz Elli Purnell, zobaczymy (między innymi) Aarona Motena i Waltona Gogginsa.

Fallout trafi na platformę Amazon Prime już 2 kwietnia 2024 roku. Planujecie seans?

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu