„Fallout” – kiedy premiera serialowej adaptacji kultowej gry wideo?

Fallout to marka, której chyba nie trzeba przedstawiać fanom i fankom wirtualnej rozrywki. Pamiętacie jednak, że Amazon Prime szykuje serial osadzony w uniwersum tej gry wideo?

23 sierpnia na mediach społecznościowych Prime Video pojawiła się informacja, że oryginalny serial osadzony w świecie Fallout ukaże się w 2024 roku. Trailer produkcji został pokazany podczas gamescomu 2023, na razie nie udostępniono go jednak w sieci.

Adaptacja ma zabrać widzów do Schronu 33 w Los Angeles. Nie znamy jeszcze pełnej obsady, potwierdzono jednak udział Waltona Gogginsa, Elli Purnell, Kyle’a MacLachlana, Xelii Mendes-Jones i Aarona Motena. Ze scenariusz Fallouta odpowiadają Lisa Joy i Jonathan Nolan, zaś reżyserią zajmują się Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner. Serial powstaje we współpracy ze studiem Bethesda i Kilter Films.

Przypomnijmy, Fallout to franczyza zapoczątkowana w 1997 roku. Growa – a teraz także serialowa – opowieść zabiera odbiorcę do przyszłości, w której wskutek wojny nuklearnej ludzkość została zmuszona do zamieszkania pod ziemią. Fallout czerpie inspirację z amerykańskich wizji przyszłości z lat 50. XX wieku.

ŹródłoComing Soon
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu