Polecamy na październik – filmy

-

Październik to idealny miesiąc na wieczorne maratony z horrorami. W końcu zbliża się Halloween. Ale spokojnie, jeśli nie lubicie strasznych produkcji, znajdziecie też coś innego. Jakie filmy zawitają w październiku w kinach?
Nie czas umierać, reżyseria Cary Joji Fukunaga

Jamesa Bonda nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od lat ten bohater przeżywa na ekranach, małych i dużych, szalone przygody, wykonuje niebezpieczne misje. Teraz przyszedł czas na kolejną z nich. Jak zakończy się ona dla 007? Zobaczymy już dziś!

Rodzinka rządzi, reżyseria Tom McGrath

A może by tak jakaś animacja? No dobrze, nie jakaś, tylko kolejna część produkcji Dzieciak rządzi! Wcześniejsze odsłony były zabawne i miejscami przeurocze. Jaka okaże się ta? Koniecznie musicie się przekonać, jeśli znacie wcześniejsze tytuły.

Wesele, reżyseria Wojciech Smarzowski 

Wojciech Smarzowski powraca z kolejnym filmem. Co można się po nim spodziewać? Na pewno nietuzinkowego podejścia do spraw, jak choćby tytułowego wesela. W filmie pojawi się, jak zwykle, plejada polskich gwiazd. Zobaczymy chociażby: Agatę Kuleszę, Roberta Więckiewicza, Arkadiusza Jakubika czy Andrzeja Chyrę. Miłośnicy twórczości reżysera na pewno wybiorą się na jego nowy obraz.

Venom 2: Carnage, reżyseria Andy Serkis

W październiku nie zabraknie również produkcji będącej ekranizacją komiksowej historii. Oto ona, druga część Venoma. Nareszcie pojawi się antagonista, na którego czekało tylu widzów! A może nie tylko on?

Ostatni pojedynek, reżyseria Ridley Scott

Nie ma co oszukiwać, Ridley Scott to reżyser przez duże R. Jego produkcje warto znać. Niebawem w kinach pojawi się nowy tytuł. Tym razem przeniesiemy się do czasów rycerzy i pojedynków. Doborowa obsada i intrygująca fabuła działają na korzyść tytułu.

Diuna, reżyseria Denis Villeneuve

Nie można zapomnieć o jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku, który swoją premierę będzie miał wreszcie w październiku. Chodzi o kolejną ekranizację książki Diuna Herberta. Jak wypadnie nowa wersja?

Ostatniej nocy w Soho, reżyseria Edgar Wright

Skoro mamy październik, nie można zapomnieć o horrorach. Polecamy dwa tytuły, które mogą okazać się ciekawe. I miejmy nadzieję, że takie będą. W pierwszym z nich zagra znakomita Anya Taylor-Joya, którą możecie kojarzyć chociażby z serialu Netflixa.

Poroże, reżyseria Scott Cooper

Drugim horrorem jest film Poroże. Miasteczko, nagle policjanci znajdują czyjeś zwłoki, mamy więc tajemnicze morderstwo. A potem prawda zaczyna powoli wychodzić na jaw. Jeden z uczniów, Lucas, wie, co się dzieje…

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu