Polecamy na luty – filmy

-

W styczniu nie mieliśmy dla Was typowego zestawienia filmowych premier miesiąca, za to podzieliliśmy się z Wami spisem najbardziej oczekiwanych tytułów roku. W lutym jednak wracamy z zapowiedziami miesiąca! Co wejdzie do kin w ciągu tych dwudziestu ośmiu dni?
Moonfall, reżyseria Roland Emmerich

Zaczynamy z przytupem, czyli od filmu katastroficznego, na dodatek z dobrą obsadą. Historii takich jak tak było już wiele. Ziemi grozi zagłada, władze, przeważnie amerykańskie, kompletują zespół, który zajmie się pozbyciem „problemu”. Tym razem owym problemem ma być Księżyc, który niebawem spotka się z Niebieską Planetą.

Król internetu, reżyseria Gia Coppola

Niedawno Andrew Garfield wcielił się kolejny raz w Człowieka Pająka. Tym razem jednak nie będzie przemieszczał się na sieci, ale… Wykorzysta ją do stania się sławnym. A przynajmniej zrobi to grana przez aktora postać. Ta rola była wyzwaniem. Czy Andrew jej podałał?

Śmierć na Nilu, reżyseria Kenneth Branagh

Nareszcie nadszedł ten miesiąc! Wiele razy przesuwano już nową ekranizację powieści Christie, ale miejmy nadzieję, że już w lutym uda nam się ją obejrzeć. Śmierć na Nilu to jeden z bardziej znanych utworów twórczyni kryminałów. W roli Herkulesa Poirota znowu zobaczymy niesamowitego Kenneth Branagh. A obok niego pojawi się cała plejada gwiazd.

Uncharted, reżyseria Ruben Fleischer

Andrew zagra w jednym filmie, a w drugim Tom. Może gdzieś jeszcze pojawi się Tobey…?

W rolę protagonisty filmu wcieli się znany ze świata Marvela, przywdział strój Pajączka, Tom Holland. Jak wypadnie w tej roli? Niebawem będziemy mogli ocenić.

Bohater wierzy, że odkrył miejsce, gdzie znajduje się  El Dorado. Wyrusza więc na poszukiwania. Oczywiście po drodze czeka go mnóstwo niebezpiecznych atrakcji.

Cyrano, reżyseria Joe Wright

Joe Wright powraca ze swoim kolejnym projektem. A wystąpią w nim chociażby Peter Dinklage, Haley Bennett, Kelvin Harrison Jr. czy Ben Mendelsohn.

W tytułową rolę, Cyrano, wciela się właśnie Peter Dinklage. Jego postać zakochuje się w Roxanne, jednak bohater boi się wykonać pierwszy krok. Wie, że jego wzrost może być przeszkodą, dlatego prosi swojego przyjaciela, by podawał się za niego. To doprowadzi do serii nieprzewidzianych komplikacji.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu