Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.01.2022 – 04.02.2022

Poznajcie planszówkowe nowości minionego tygodnia, a wśród nich przepiękny Bór od wydawnictwa Portal Games. Poznacie również kolejną cześć liskowych zapowiedzi FoxGames.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.01.2022 - 04.02.2022Bór, Portal Games

W Borze staniemy się zaklinaczami przyrody i jako jedyni będziemy mogli zwrócić światu równowagę i harmonię. Wchodząc do tajemniczego Boru, zbierzemy Składniki, sporządzimy Eliksiry i zjednamy sobie licznych Towarzyszy. Bór to proste zasady oparte na rzutach kośćmi w połączeniu ze sporym ładunkiem strategicznym area controle i worker placement.

Zapowiedzi
Mortum, G3

Nadchodzi gra przepełniona magią, intrygą i tajemnicą.

Mortum Średniowieczny detektyw to niespotykane połączenie przygodowej gry karcianej z elementami rpg i gry paragrafowej. Na 338 dwustronnych kartach rozgrywać się będzie niezapomniana przygoda, która pochłonie was bez reszty, kreując otwarty świat, gdzie wasze wybory nie są bez znaczenia! To wy zdecydujecie, jak potoczy się śledztwo i jaką obierzecie drogę. W tej grze nie znajdziecie jednej drogi do celu, a każde wasze działanie będzie miało wpływ na wygląd otaczającego was świata i ludzi.Premiera w marcu!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.01.2022 - 04.02.2022Libertalia: Wichry Galecrest, Phalanx

Jeszcze w  tym roku w sklepach ma pojawić się polska wersja najnowszej edycji gry Libertalia: Wichry Galecrest od wydawnictwa Stonemaier Games.

W świecie Galecrest podniebni piraci postawili żagle, by wyruszyć z wiatrem w poszukiwaniu przygody, skarbów i sławy. Jako admirał obejmiesz dowodzenie nad nader liczną i charakterystyczną załogą, tak samo jak twoi przeciwnicy, dowodzący innymi statkami pirackiej floty. Libertalia pierwszy raz pojawiła się na rynku gier w roku 2012. Dziesięć lat później wydana zostanie poprawiona i rozszerzona edycję, z nowymi grafikami, 40 postaciami na gracza, systemem reputacji do rozstrzygania remisów, odświeżonymi żetonami łupu, trybem solo i wieloma innymi dodatkami.

Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia, Nasza Księgarnia 

W środę, 9. lutego premierę będzie miała kolejna gra edukacyjna od wydawnictwa Nasza Księgarnia, a mianowicie: Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia. Już wcześniej ukazały się podobne tytuły, wspomagające najmłodszych, w opanowaniu tajników matematyki oraz języka polskiego, a wśród nich: Plus minus. Nauka liczenia i Sylaby. Nauka czytania. Tym razem dzieci, za pomocą zabawy, będą mogły utrwalić swoje umiejętności z zakresu mnożenia i dzielenia. Dostępne są cztery warianty tej gry, więc nie można w tym przypadku narzekać na monotonię i nudę. Zestaw składa się ze stu kart. Rekomendowany wiek graczy to co najmniej siedem lat, zaś minimalna liczba uczestników zabawy to dwie osoby, a maksymalna: cztery. 

Zapowiedzi FoxGames c. d. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.01.2022 - 04.02.2022

W zeszłym tygodniu poznaliśmy jeszcze trzy nowe gry planszowe od wydawnictwa FoxGames, które ukażą się w pierwszej połowie 2022 roku. W maju możemy spodziewać się nowej serii komiksów paragrafowych, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach od szóstego roku życia. Uproszczone historie i przygody wcale nie oznaczają, że będą one mniej atrakcyjne od znanych już nam gier książkowych. Najmłodsi gracze z pewnością wsiąkną w ten niezwykły świat, a rodzice docenią wartość tego typu rozrywki, gdyż rozbudowane scenariusze pomogą ich pociechom w nauce czytania. Pierwszy tytuł z nowego cyklu zabierze je do królestwa kotów, które znajdzie się w niebezpieczeństwie. Poznają odważnego Księcia Mo. On to, pomimo zakazu swego ojca, zdecyduje się na walkę ze smokiem. Dziecko stanie się jego sojusznikiem i na pewno pomoże mu w tej niebezpiecznej wyprawie. W tym samym miesiącu premierę będzie miał drugi komiks ze wspomnianej serii. Tym razem zostanie porwana księżniczka Calie i zamknięta w wieży. Gracz wcieli się w nią i razem z towarzyszami będzie próbował wydostać się z więzienia. Zatem zarówno dziewczynki, jak i chłopcy powinni być zadowoleni z możliwości nowych komiksów paragrafowych. 

W czerwcu zaś, na rynku sprzedaży, pojawi się gra stworzona na podstawie filmu animowanego, który zdobył nominację do Oscara. A jest to: Sekret wilczej osady: Moja opowieść. Będzie to gra dla dwóch osób. Ich zadanie to stworzenie najciekawszej opowieści spośród wszystkich dostępnych kart. Rozgrywka przebiega w kilku turach. W każdej z nich gracz wybiera kartę oraz może dobrać kolejną, a więc kartę celu (umożliwiającą zdobycie punktów) lub kartę opowieści (umożliwiającą realizację celu). Po wyłożeniu dwudziestu pięciu kart, gra się kończy i zwycięża osoba z największą liczbą punktów. 

Ostatnia z zapowiedzi od wydawnictwa FoxGames na pierwsze półrocze to bonus, który pojawi się już w trzecim kwartale bieżącego roku. Otóż w sierpniu na półkach sklepowych będzie można szukać gry DOG LOVER. Polski tytuł jest jeszcze nieznany, ale na pewno zadowoli wszystkich miłośników czworonożnych pupili. 

Przedsprzedaże
Dodatek Potęga Ix, Lucky Duck Games

2.02.2022 o godzinie 12:00 rusza przedsprzedaż wyczekiwanych dodatków do gry Diuna: Imperium. Przed wami ciąg dalszy zmagań o kontrolę nad Imperium! Technologiczne innowacje z planety Ix zapewnią strategiczną przewagę tym, którzy zdołają je pozyskać. Poszerzająca swój zasięg kompania KHOAM zapewni zasoby, które napędzą twoją drogę ku potędze. Znajome strategie nabiorą nowego wymiaru, gdy do konfliktu przyłączą się straszliwe okręty wojenne – drednoty. Do zmagań przyłączają się też liderzy kolejnych trzech wysokich rodów: Verniusów, Ekazów i Moritanich.

Dodatek Potęga Ix urozmaica podstawową grę Diuna Imperium i wprowadza nowe możliwości strategiczne. Pozyskuj nowe technologie, aby otrzymać trwałe korzyści. Zdominuj pole bitwy potężnymi drednotami. Przechytrz swoich przeciwników, wysyłając na Arrakis infiltratorów. Walcz o najwyższe stawki w nowym, dłuższym trybie gry epickiej. Czy twoja fortuna wzrośnie wraz z Potęgą Ix?

W przedsprzedaży dostępne będą także dedykowane koszulki do gry, w dwóch wersjach – z motywem planety Arrakis i z motywem z karty „Przyprawa musi płynąć”.

Premiera zaplanowana jest na 18.02.2022.

Flex Puzzler, Rebel

Wypróbuj swoją wyobraźnię przestrzenną i sprawdź, jak dobrze radzisz sobie z rozwiązywaniem abstrakcyjnych łamigłówek! Flex Puzzler to specjalny plastikowy mechanizm, który możesz wygiąć w dowolny sposób pod kątem 45° i 90°. Tylko jak znaleźć właściwy układ, wskazany na karcie zadania? 

Do sprzedaży trafią dwie wersje łamigłówki: Flex Puzzler oraz Flex Puzzler: Crystal. Każda z nich zawiera 80 wyzwań, zapewniających dzieciom i dorosłym stymulującą umysł zabawę.  Planowana data premiery: II kwartał 2022

Jajko Kolumba, Rebel

Według obiegowej opinii Krzysztof Kolumb, wybitny żeglarz, był również mistrzem prostych rozwiązań. W pozornie trudnych zadaniach był w stanie odnaleźć schemat, czym zawstydzał innych, próbujących rozwiązać daną zagadkę. Teraz Ty również możesz spróbować swoich sił w niebanalnych wyzwaniach umysłowych!

Jajko Kolumba to logiczna łamigłówka, w której musisz odpowiednio rozmieścić kolorowe jajka na planszy. Karta zadania wskazuje, ile jajek i w jakich kolorach powinno się znaleźć w poszczególnych rzędach i kolumnach planszy. Dobrze się zastanów i ustaw jajka na odpowiednich miejscach, a następnie sprawdź rozwiązanie. Czy udało Ci się bezbłędnie rozwiązać zadanie?

Galakta – przedsprzedaże

Wydawnictwo Galakta postanowiło się w tym tygodniu nie ograniczać i wystartowało z przedsprzedażą aż dziesięciu tytułów. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na grę karcianą Horror w Arkaham – rozszerzenia do cyklu Dziedzictwo w Dunwich, oraz scenariusz Machinacje w czasie. Tym, którzy pragną przeżyć  mroczną przygodę w klimacie steampunkowego horroru, inspirowanego twórczością H.P. Lovecrafta na pewno spodoba się Machina Arcana wraz z dodatkami, a fanam troszkę lżejszej rozgrywki poleciłbym .Rozbrykane Jednorożce. W tej grze uczestnicy stawiają na szali swe złote monety zdeterminowani by zostać uznanym za najbardziej zręcznego gracza w wyścigach jednorożców w Wielkich Mistrzostwach Jednorożców i utrzymywać ten tytuł, aż do pojawienia się następnej tęczy. A nie wspomniałem jeszcze tyle o Civilization: Terra Incognita! Koniecznie zajrzyjcie na stronę wydawnictwa. 


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu