Polecamy na luty – filmy

-

Nadszedł najkrótszy miesiąc roku! Owszem, ilość dni jest najmniejsza, ale to nie znaczy, że w kinach pojawi się niewiele filmów. Wręcz przeciwnie. Zwłaszcza iż idą Walentynki, a wtedy producenci lubią nas zasypywać komediami wszelkiej maści, ale nie tylko. W tym roku w okresie tego dnia pojawią się trochę inne filmy, ale o tym poniżej. 
Arktyka, reżyseria Joe Penna

Zaczniemy od ludzkiego dramatu, produkcji, która pokazuje, co jest gotowy zrobić człowiek, by przetrwać w niesprzyjających warunkach. Już samo to, iż w obrazie występuje Mads Mikkelsen, wystarczy za polecajkę.

Green Book, reżyseria Peter Farrelly

Zbliża się kolejne rozdanie jednych z najbardziej prestiżowych, albo jak kto woli – popularnych, nagród filmowych – Oscarów. A to oznacza, że do kin wejdą produkcje, które walczą o tę statuetkę, a jeszcze ich u nas nie emitowano. Jednym z nich jest właśnie Green Book, który już zdobył kilka innych statuetek.

Faworyta, reżyseria Yorgos Lanthimos

Kolejnym nominowanym do Oscara obrazem okazuje się Faworyta. Lubicie filmy o silnych, i niebezpiecznych, kobietach? W takim razie nie możecie ominąć tej pozycji.

Planeta Singli 3, reżyseria Sam Akina

Wszystko kiedyś się kończy, nawet historia miłosna dwójki nietuzinkowych bohaterów. Niektórzy nie lubią tej serii komedii, ale ja dobrze się bawiłam, oglądając wcześniejsze części, więc na pewno wybiorę się na ostatnią. A wy?

https://youtu.be/zg1N43gayc8

LEGO® PRZYGODA 2, reżyseria Mike Mitchell

Krótko, bo tej animacji nie trzeba chyba nikomu przybliżać. Zresztą przypuszczam, że wybiorą się na nią osoby, które oglądały pierwszą część i inne pod szyldem Lego. Można się spodziewać nawiązań do popkultury, sporej dawki śmiechu i… klockowych bohaterów.

Alita: Battle Angel, reżyseria Robert Rodriguez

W kinach od dawna jest puszczana zapowiedź najnowszej produkcji Roberta Rodrigueza. Nareszcie będziemy mogli ją obejrzeć. A premiera… w Walentynki! Dość przesłodzonych komedii, czas na kopanie pup!

Jak wytresować smoka 3, reżyseria Dean DeBlois

Nasze życzenia zostały wysłuchane. Już za kilka dni, 15 lutego, do kin wejdzie ostatnia część serii Jak wytresować smoka. Niby bajka, ale za to tak słodka, kochana i pełna smoków. Trzeba iść.

https://youtu.be/Gf399YA6_tE

Prodigy. Opętany, reżyseria Nicholas McCarthy

Jeśli nie lubicie komedii, bajki także nie są w centrum waszych zainteresowań, 15 lutego będziecie mogli wybrać się na jeden z dwu horrorów. Pierwszy powiela motyw opętania.

Zakon Świętej Agaty, reżyseria Darren Lynn Bousman

Drugi horror porusza wątki religijne. Mamy dziewczynę w ciąży, dziwne siostrzyczki i… Zresztą sami zobaczcie.

 

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu