„PIŁA X” ze zwiastunem

Powraca najbardziej okrutny i błyskotliwy morderca w historii kina. Będzie wymierzał sprawiedliwość. Będzie bolało…

PIŁA X w kinach od 29 września. 

Od ponad 15 lat seria Piła mrozi krew w żyłach kinomanów na całym świecie. W polskich kinach zgromadziła ponad 1 300 000 widzów!

Piła X to kolejna odsłona tego kultowego horroru nawiązująca bezpośrednio do najbardziej udanych i krwawych pierwszych trzech części serii.

Niezastąpiony TOBIN BELL jako Jigsaw, a u jego boku znana wszystkim fanom serii Shawnee Smith oraz kilka innych obsadowych niespodzianek. Jeszcze bardziej przerażająca intryga, jeszcze więcej szalonych pułapek, najbardziej osobisty motyw i ten sam wybór, przed którymi stają ofiary: cierpienie czy śmierć?

O filmie

Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: PIŁA I i II. Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu.  Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina.

Reżyseria: Kevin Greutert (Piła 6, Piła 3D, Klątwa Jessabelle)

Obsada:

  • Tobin Bell (Piła – cykl, Boogeyman, Firma, Chłopcy z ferajny)
  • Synnove Macody Lund (Dziewczyna w sieci pająka, Łowcy głów, Nielegalni – serial)
  • Michael Beach (Aquaman, Synowie Anarchii – serial, Władza, Dzień patriotów)

Gatunek: horror

Produkcja: USA 2023

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu