Pierwsze spojrzenie na „The Continental”

The Continental, zapowiadany od dawna spin-off serii thrillerów akcji John Wick będący jednocześnie jej prequelem doczekał się pierwszego trailera.

John Wick 4 swoim zakończeniem nie pozostawia zbyt wiele miejsca na kontynuację wątku płatnego mordercy walczącego już nie tyle w imię zemsty, co z Radą, najwyżej stojącą komórką świata przestępczego. W wykreowanej przez twórców rzeczywistości jest jednak jeszcze wiele czekających na opowiedzenie historii. The Continental: From the World of John Wick to jedna z nich.

Serial rozgrywający się w hotelu z filmów John Wick to prequel, ukazujący młodego Winstona Scotta — znanego z filmów menadżera hotelu Continental granego w nich przez Iana McShane’a. Produkcja ukaże jego drogę ku tej posadzie. W serialu w postać tą wcieli się Colin Wodel, a u jego boku zobaczymy między innymi Mela Gibsona.

Reżyser i producent wykonawczy, Albert Hughes, mówi o tym, dlaczego chciał nakręcić serial, którego akcja toczy się w świecie Johna Wicka:

Wyzwaniem dla mnie było wykorzystanie zdolności telewizji do dostarczania dłuższej formy narracji i głębszych łuków postaci. Uznaliśmy ten format za ekscytującą okazję do stworzenia trzech filmów fabularnych, które równoważą narrację i ciekawe, charakterystyczne postacie, a jednocześnie dają zagorzałym fanom Wicka więcej tego, co kochają – oryginalną, wysokooktanową akcję.
Nie możemy się doczekać, aż zobaczycie, nad czym wszyscy pracowaliśmy; wierzymy, że to świetna rozrywka w najlepszym wydaniu.

Oto oficjalne streszczenie serialu:

Trzyczęściowa produkcja będzie odkrywać pochodzenie kultowego hotelu dla zabójców, centralnego elementu uniwersum Johna Wicka, oczami młodego Winstona Scotta, który zostaje wciągnięty w piekielny pejzaż Nowego Jorku lat 70.

Winston wytycza śmiertelną drogę przez tajemnicze podziemia hotelu, podejmując wstrząsającą próbę przejęcia hotelu, w którym ostatecznie obejmie swój tron.

.

The Continental: From the World of John Wick będzie miał swoją premierę w Peacock 22 września, a kolejne dwa odcinki będą pojawiać się co tydzień.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu