Nowa adaptacja książki Kinga

Nominowany do nagrody Emmy Bryan Fuller napisze i wyreżyseruje nową adaptację klasycznego horroru Stephena Kinga Christine dla Sony Pictures i Blumhouse.

Fuller podobno planuje ukazać nową wersję tej historii zachowując jej oryginalne, dobrze znane z dzieła Kinga wydarzenia i osadzając je w latach 80.

Christine została wcześniej zaadaptowana przez reżysera Johna Carpentera i scenarzystę Billa Phillipsa w 1983 roku, z Keithem Gordonem, Johnem Stockwellem, Alexandrą Paul, Robertem Proskym i Harrym Deanem Stantonem w obsadzie.

Książka, opublikowana również w 1983, opowiada historię Plymouth Fury z 1958 roku, opętanego przez złowrogie siły. Akcja powieści dzieje się w 1978 roku, licealista Arnie kupuje i odnawia samochód, a wkrótce jego osobowość zaczyna się diametralnie zmieniać. Dziewczyna Arniego, Leigh, i jego przyjaciel Dennis próbują poznać prawdę o Christine i o tym dlaczego tak wpływa na zachowanie swoich właścicieli.

 

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu