Netflix nakręci film na podstawie powieści „Rywalki” Kiery Cass

0
Dobra wiadomość dla fanów Kiery Cass! Platforma Netflix nabyła prawa do ekranizacji powieści Rywalki (ang. The Selection).

Jak podaje portal Variety, film na podstawie książki Kiery Cass wyreżyseruje Haifaa Al-Mansour (Dziewczynka w trampkach, Mary Shelley) z Arabii Saudyjskiej.

W Polsce powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Oto oficjalny opis:

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.
Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer.
Dla Ameriki Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.
Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić…

Reżyserka Rywalek miała już okazję współpracować z wytwórnią Netflix przy okazji filmu Chwyć życie za włosy (ang. Nappily Ever After).

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.