Wygraj książkę „Księga żywych sekretów” [ZAKOŃCZONY]

-

Wraz wydawnictwem Jaguar przygotowaliśmy dla was konkurs. Do wygrania dwie książki Madeleine Roux pod tytułem Księga żywych sekretów. Zapraszamy!

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

Księga żywych sekretów
„Księga żywych sekretów”

Powieść, w której największe marzenie każdego czytelnika, czyli przeniesienie się do świata ulubionej książki – urzeczywistnia się. Jednak to, co miało być niesamowitą przygodą dwóch bohaterek, wkrótce się zmienia w przerażający, złowrogi koszmar.

Adelle i Connie od zawsze łączyło zamiłowanie do gotyckiej powieści pod tytułem Moira. Kiedy tajemniczy nieznajomy kusi je możliwością wejścia do uniwersum księgi, co prawda nie bardzo w to wierzą… ale niespodziewanie odnajdują się w świecie powieści, pośród realnych postaci, którymi od lat się fascynowały.

Tyle że tam wszystko przedstawia się zupełnie inaczej: hucznym balom i ckliwym romansom towarzyszy niewypowiedziana groza. Dziewczyny uświadamiają sobie, że coś niezmiernie mrocznego czai się za ich wyprawą do świata fikcji. Aby wydostać się z tego koszmaru i ocalić życie, będą musiały napisać swoją historię na nowo.

KONKURS ZAKOŃCZONY, ZWYCIĘSKIE KOMENTARZE ZOSTAŁY OGŁOSZONE. 

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Jaguar, mamy dla was dwa egzemplarze książki Księga żywych sekretów.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrody? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Którego bohatera literackiego chciałbyś przenieść do naszego świata i dlaczego? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Ich autorzy zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki Księga żywych sekretów. Na wasze zgłoszenia czekamy do 15 maja 2022, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Jaguar.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 15 maja 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody: jeden egzemplarz książki Księga żywych sekretów.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrody stanowią: 2 x Księga żywych sekretów.
 12. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

9 komentarzy

 1. Gdybym mogła przenieść do naszego świata jakiegoś bohatera literackiego wybrałabym Nastkę ze Stranger things.
  Czytałam wszystkie komiksy wydane w Polsce i jestem na bieżąco z serialem. Te uniwersum wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć 😉
  Gdy poznajemy Nastkę wiemy że jest to dziewczynka, której dorośli wyrządzili wiele złego… Mam nadzieję, że gdyby trafiła do naszego świata wiodłaby spokojne i szczęśliwe życie typowej nastolatki. To życie na które w pełni zasłużyła za swoją wytrwałość i siłę.
  Akceptuję regulamin.

 2. W naszym świecie chciałabym zobaczyć Idę Brzezińską, która ma magiczne zdolności widzenia duchów i zjaw, a przy tym nie boi się wyzwań i pomogłaby w rozwiązywaniu tajemniczych zgonów. Widzi to, czego nie ujrzy zwyczajny człowiek, bo mam moc komunikacji z zaświatami. Byłaby świetnym detektywem z elementami wiedźmy i czarownicy. Taka szamanka we współczesnym świecie mogłaby wiele pomóc jak i namieszać (nie tylko w głowach) 😉
  Akceptuję regulamin

 3. Do naszego świata chciałabym przenieść Kubusia Puchatka, misia o Bardzo Małym Rozumku ale Wielkim Sercu. Stumilowy Las, przestrzeń fantastyczna, i najważniejsze dla nas miejsca na ziemi, dom i mieszkania. Z tej cudownej książeczki możemy dużo nauczyć się o przyjażni, o tolerancji, o wspieraniu bliskich, akceptacji, i o niesieniu pomocy zawsze, w każdej sytuacji.
  Bardzo jest nam potrzebne ogromne serce tego niewielkiego, cudownego misia. On zawsze niesie pomoc i nie przechodzi obojętnie wobec czyjegoś nieszczęścia. Dla Puchatka ”Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika, tylko siedzi gdzieś i czeka na ciebie”…
  Świat Kubusia Puchatka oparty jest na prostych wartościach, a przyjażń i miłość to fundamenty tego świata, pięknego i mądrego…
  Chciałabym aby teraz świat był również tak piękny, jak świat Kubusia Puchatka!
  “Akceptuję regulamin”

 4. Akceptuję regulamin.

  Gdybym mogła przenieść do naszego świata jedną postać, to byłaby to uwielbiana przeze mnie Arya Stark z ,,Gry o tron” George’a R. R. Martina. Podziwiam ją, bo była pełna werwy, uparta i wbrew wszelkim przeciwnościom sama decydowała o swoim losie. Zawsze interesowała ją walka i eksploracja otaczającego ją świata, więc jestem pewna, że gdybym przeniosła ją do nas, byłaby zachwycona. Na pewno duży byśmy podróżowały, a Arya udzielałaby się społecznie – walczyłaby o równość, a przede wszystkim o prawa kobiet. Robiłaby wszystko, aby pomóc pozbawić władzy tych, którzy na nią nie zasługują i aby ostatecznie doprowadzić do pokoju na świecie. [SPOILER] W końcu to dzięki niej zakończyła się Wielka Wojna.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać KSIĘGA.

 5. Akceptuję regulamin

  Do naszego świata , życia przenioslabym Włóczykija z Muminków.
  A dlaczego?
  Włóczykij to moja pierwsza , dziecięca miłość. Byłam w nim bardzo zakochana , a z tego co mi wiadomo , nie tylko ja. Właściwie to nadal mam do niego ogromny sentyment , nadal tkwi we mnie mała dziewczynka sprzed 30 lat.
  W naszym świecie brakuje takich ludzi jak Włóczykij – wyważonych , których milczenie znaczy więcej niż milion wypowiedzianych słów. Włóczykij to niesamowita postać . W naszym świecie byłby wspaniałym psychologiem , takim z powołania i jestem święcie przekonana ,że nie uczyniłby z tego okazji do wzbogacenia się. Na , on byłby psychologiem wolontariuszem. Kto zna Muminki , ten doskonale wie o czym piszę.
  Nasz świat potrzebuje takich Włóczykijów .

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać KSIĘGA.

 6. Akceptuję regulamin

  Przeniosłabym Hermionę od Pottera w celu… własnym. Może to trywialne, ale potrzebuję w najbliższym czasie porządnej pomocy w skończeniu mojej pracy dymplomowej i teraz czekam już tylko na cud tego rodzaju. A Hermiona zawsze nieźle ogarniała biblioteczne zawiłości, a w razie czego wiedziałaby, komu skopać tyłek, by nie utrudniał sprawy. Ewentualnie stałaby nade mną, motywując mnie to ukierunkowanego działania. Uważam to za wybór idealny.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu