„Król Lew” – wiemy, kto podłoży głos pod najważniejsze postaci

Król Lew, film z 2019 roku, okazał się ogromnym sukcesem. Remake popularnej animacji z lat 90. zarobił ponad 1,5 miliarda dolarów w kinach całego świata. Disney rozpoczął już prace nad kolejną produkcją – tym razem będzie to prequel.

Zapowiadany film ma skupiać się na historii Mufasy, a animacja ponownie zrealizowana zostanie na fotorealistyczną modłę. Za scenariusz odpowiadać będzie Jeff Nathanson, który pracował nad „jedynką”.

Casting nadal trwa, jednak zdradzono, kto podłoży głos pod Mufasę i Takę (Skazę). Majestatyczny władca na Lwiej Skale przemówi do nas głosem Aarona Pierre’a (Brytania, Kolej podziemna, Krypton), natomiast jego brat – Kelvina Harrisona Jr. (Potwór, To przychodzi po zmroku, Waves).

Data premiery nowego Króla Lwa nie jest jeszcze znana, ale z wczesnego etapu prac wynika, że fanom przyjdzie jeszcze trochę poczekać na nową animację.

ŹródłoDeadline.com
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu