Kazuki Takahashi nie żyje

Twórca Yu-Gi-Oh! odszedł w wieku 60 lat.

Twórca kultowej mangi Yu-Gi-Oh! Kazuki Takahashi zmarł wczoraj w wyniku wypadku podczas nurkowania z rurką, którego doznał podczas pobytu w południowej japońskiej prowincji Okinawa.

Po raz pierwszy manga została opublikowana w 1996 roku, opowiada historię Yugi Mutou, nieśmiałego chłopca, który interesował się grami na długo, zanim gry stały się przemysłem wartym wiele milionów dolarów. Yugi lubił gry jako sposób na ucieczkę przed łobuzami, którzy często dręczyli go w szkole. Pewnego dnia z powodzeniem rozwiązuje skomplikowaną grę logiczną, która uwalnia ducha, znanego jako Faraon Atem, który łączy się z bohaterem.

Potem duch pojawiał się, gdy Yugi lub jego przyjaciele byli zagrożeni i wyzywali złoczyńcę na grę, w której przegrany zostanie poddany „mrocznej karze”. Manga trwała osiem lat, aż do 2004 roku, a następnie zainspirowała ludzi do zbierania kart kolekcjonerskich, a te popularne są do dziś.

Według japońskiego raportu NHK, w środę, 6 lipca, około godziny 10:30, na wodach u wybrzeży miasta Nago w prefekturze Okinawa znaleziono unoszącego się mężczyznę noszącego sprzęt do snorkelingu. Ostatecznie potwierdzono, że mężczyzna nie żyje. Wstępne śledztwo przeprowadzone przez japońską straż przybrzeżną i policję potwierdziło tożsamość mężczyzny jako Kazuki Takahashi. W chwili śmierci Takahashi miał 60 lat. W oczekiwaniu na pełne śledztwo, dalsze szczegóły dotyczące przyczyny jego śmierci nie zostały ujawnione.

Podczas kiedy wychodziły nowe tomy, stała się jedną z najpopularniejszych mang Shonen Jump, generując 36 części, które doprowadziły do animowanego serialu telewizyjnego, filmu i powieści. Manga zainspirowała również szeroko popularną i przełomową grę karcianą Yu-Gi-Oh, opartą na grze karcianej Duel Monsters, która ostatecznie stała się głównym celem mangi. Gra karciana Yu-Gi-Oh pozostaje popularna do dziś, a nowa wersja cyfrowej wersji ukazała się w styczniu ubiegłego roku.

ŹródłoScreen Rant
Karol Riebandt
Karol Riebandthttp://improbite.pl/
Gość, do którego dzwoni Rick, gdy Morty ma wolne. Maruda i gracz, ale nie pogardzi też dobrym komiksem i książką.

Popularne w tym tygodniu