„Kajko i Kokosz” – Netflix zapowiada nowe odcinki. Premiera jeszcze w tym roku

Na początku roku Kajko i Kokosz otrzymali serial, którego pierwsze odcinki zadebiutowały na Netfliksie. Kolejne miały ukazać się w tym roku i tak też się stanie.

Kajko i Kokosz to polski serial animowany studia EGOFilm, będący adaptacją komiksów Janusza Christy. Pierwszy sezon, a właściwie pięć odcinków z planowanych dwudziestu sześciu trafiło na Netfliksa 28 lutego 2021 roku, a kolejne miały się ukazać w drugiej połowie roku.

Netflix właśnie udostępnił kadry z drugiej części serialu i ogłosił datę premiery kolejnych dziewięciu odcinków, która została wyznaczona na 17 listopada. Natomiast trzecia część złożona z dwunastu epizodów ukaże się w 2022 roku.

Ponadto do obsady znanej z pierwszego sezonu dołączyli znakomici twórcy ze świata filmu i muzyki wcielający się w nowe postaci – Krystyna Janda (Dyrektorka Szkoły Latania), Brodka (Kaprylda), Anna Cieślak (Kapłanka Porewita), a także Jerzy Stuhr (Dziad Borowy), Andrzej Seweryn (Wielki Kapłan) oraz Olaf Lubaszenko (Ramparam).

W animacji zobaczymy ponownie dobrze znanych bohaterów, którym głosów użyczyli Artur Pontek (Kajko), Michał Piela (Kokosz), Jarosław Boberek (Mirmił), Anna Apostolakis (Lubawa), Agata Kulesza (Jaga), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Łamignat), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Jacek Kopczyński (Kapral), Abelard Giza (Oferma), Krzysztof Zalewski (Wit), Eryk Lubos (Rodrus) oraz Maciej Kosmala (Miluś).

Do grona twórców dołączyli również Marta Stróżycka odpowiedzialna za reżyserię odcinka Nawiedzony Gród oraz Aliaksandr Sasha Kanavalau reżyser epizodów: Łaźnia oraz W dziczy. Nad reżyserią pozostałych odcinków czuwali Michał Śledziu ŚledzińskiRobert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz oraz Marcin Wasilewski.

Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu