„Ghost of Tsushima: Director’s Cut” — gra od Sucker Punch z ulepszeniami na PS5 i nową ceną

Ghost of Tsushima — najnowsza gra studia Sucker Punch, która pierwotnie ukazała się tylko na PlayStation 4 zostanie rozbudowana i wydana wkrótce także na PlayStation 5. Poznajcie szczegóły na temat Ghost of Tsushima: Director’s Cut.

Już 17 lipca, Sucker Punch Productions będzie świętowało pierwszą rocznicę debiutu swojego najnowszego dzieła pt. Ghost of Tsushima. Osadzona w czasach napadu mongolskiego na Japonię gra została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i dziennikarzy (także w swojej recenzji nie szczędziłem jej ciepłych słów) i już 12 sierpnia zostanie wzbogacona o nowy dodatek Iki Island Expansion, który będzie dostępny wraz z początkiem drugiego aktu oryginalnej opowieści.

Ghost of Tsushima Director's Cut
Oszałamiający widok z wyspy Iki

Rozszerzenie przeniesie graczy i Jina Sakaja na tytułową wyspę Iki, aby zbadać pogłoski o obecność Mongołach. Jednak samuraj zostanie szybko wplątany w wydarzenia o bardzo osobistym znaczeniu, które zmuszą go do ponownego przeżycia traumatycznych chwil z przeszłości.

Deweloperzy obiecują, że oprócz nowej historii, postaci i środowiska na graczy będzie czekało wiele premierowej zawartości w tym środowiska do zbadania, zbroja dla Jina i jego konia, nowe mini-gry, techniki walki, rodzaje wrogów, a nawet nowe zwierzęta do pogłaskania.

Ghost of Tsushima: Director's Cut
Jin eksploruje piękną wyspę Iki

Co ważne, oprócz fabularnego dodatku twórcy przygotowali wiele ulepszeń dla konsoli PlayStation 5 takie jak przeniesienie zapisów gry z PS4, ulepszony japoński lip sync, szybsze czasy ładowania, możliwość grania w rozdzielczości 4k w 60 klatkach na sekundę, wsparcie dla kontrolera DualSense i technologii 3D Audio.

Dlatego Ghost of Tsushima Director’s Cut ukaże się 20 sierpnia jednakowo na obu konsolach od Sony, przy czym na PS4 będzie kosztować 59,99 dolarów, a na nowej platformie 69,99 dolarów.

"Ghost of Tsushima: Director's Cut" — gra od Sucker Punch z ulepszeniami na PS5 i nową ceną

Jednak nie tylko nowi gracze będą musieli zapłacić, ponieważ Sucker Punch i PlayStatioin ogłosili, że jeżeli kupicie Ghost of Tsushima Director’s Cut na PlayStation 4, to za cenę $9,99 będziecie mogli kupić dostęp do ulepszonej wersji na PlayStation 5.

Ghost of Tsushima bez bezpłatnej aktualizacji z PS4 na PS5. Gracze ostro krytykują działania Sony - PPE.pl
Ghost of Tsushima: Director’s Cut w wydaniu pudełkowym na PlayStation 4 i PlayStation 5

Natomiast osoby posiadające już Ghost of Tsushima w podstawowej wersji będą mogły ulepszyć grę do Director’s Cut na PS4 za 19,99 dolarów lub na PS5 za 29,99 dolarów.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu