Dziś premiera „the Medium”, horroru psychologicznego od Bloober Team

Dzisiejsza premiera, The Medium od polskiego studia Bloober Team zaprasza do Krakowa lat 90 dwudziestego wieku, jakiego nie znamy, do świata zjaw i koszmaru. Gra jest dostępna w abonamencie Game Pass. 

Nic nie jest tym, czym się wydaje. To dewiza, która powinna przyświecać każdemu kto od dziś,  28 stycznia, rozpocznie swoją przygodę z The Medium. Najnowsza produkcja od studia Bloober Team będąca horrorem psychologiczym zabiera gracza do świata koszmarów. Akcja tytułu rozgrywa się w stolicy Małopolski oraz w równoległym świecie duchów.

Krakowskie studio znane z takich pozycji jak Layers of Fear, Observer czy Blair Witch uczyniło z serwowania graczom solidnej dawki grozy i niepokoju swój znak rozpoznawczy. 

Główna bohaterka gry, Marienne, próbuje odkryć tajemnicę sprzed lat dotyczącą śmierci dziecka. Jednak jej zadaniem będzie odkrycie również innych sekretów. 

The Medium jest pierwszą grą wprowadzającą tak zwane Dual Reality, ukazujące dwa światy jednocześnie – realny oraz duchowy. Dodatkowo wykorzystując motion capture w postacie wcielili się Weronika Rosati i Marcin Dorociński. Rozgrywka osadzona została w połowie lat 90. XX wieku. Towarzyszyć nam więc będą strach, zwroty akcji, a także nostalgia za minioną rzeczywistością czasów transformacji.

Na szczególną uwagę zasługuje miejsce akcji – Kraków. Dzięki The Medium będziemy mogli przemierzać plac Matejki, ulicę Bracką, Krakowski Rynek czy też ośrodek wypoczynkowy Niwa, który jest odzwierciedleniem prawdziwego krakowskiego hotelu. A wszystko naszpikowane charakterystycznymi dla ostatniej dekady minionego stulecia elementami. Co najważniejsze, Marienne potrafi w każdej chwili i lokacji przeniknąć między światami i ujrzeć każdą lokalizację w wersji świata zjaw, który to inspirowany jest surrealistyczną twórczością Zdzisława Beksińskiego.  

The Medium jest już dostępne na rynku na konsolach nowej generacji Xbox Series X|S i komputerach z systemem Windows w ramach abonamentu Game Pass.  

Dziś premiera „the Medium", horroru psychologicznego od Bloober TeamDziś premiera „the Medium", horroru psychologicznego od Bloober Team Dziś premiera „the Medium", horroru psychologicznego od Bloober TeamDziś premiera „the Medium", horroru psychologicznego od Bloober Team

Źródłonotka prasowa
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu