Znamy obsadę „The Sandman”

Ujawniono obsadę serialu Netflix The Sandman, będącego adaptacją serii komiksów Neila Gaimana i opublikowanej przez DC Comics. W produkcji pojawi się między innymi Tom Sturridge (Sweetbitter) w roli Dream i Gwendoline Christie (Game of Thrones) jako Lucyfer, władcy piekła.

Dodatkowo członkami obsady zostali Vivienne Acheampong (The Witches), Boyd Holbrook (Narcos, Logan), Charles Dance (Game of Thrones), Asim Chaudhry (Black Mirror: Bandersnatch) i Sanjeev Bhaskar (Yesterday).

Produkcja opisywana jest jako bogata mieszanka współczesnego mitu i mrocznej fantazji, w której współczesna fikcja, dramat historyczny i legenda płynnie się przeplatają. The Sandman ukazuje ludzi i miejsca dotknięte przez Morfeusza, Króla Snów, gdy ten naprawia kosmiczne – i ludzkie – błędy, które popełnił podczas swojej długiej egzystencji.

Acheampong zagra Lucienne, główną bibliotekarkę i zaufaną strażniczkę królestwa Dream. Holbrook wcieli się w The Corinthian, koszmar, któremu udało się uciec i który pragnie zasmakować wszystkiego, co ma do zaoferowania świat. Dance zagra Rodericka Burgessa, szarlatana, szantażystę i magika. Chaudry i Bhaskar wcielają się w Abela i Kaina, pierwszą ofiarę i pierwszego drapieżnika, którzy są mieszkańcami i lojalnymi poddanymi Królestwa Snów.

W zeszłym roku Gaiman potwierdził, że seria Netflix będzie mieć swoją premierę w 2021 roku, dodając, że w tej wersji historii Morfeusz będzie więziony przez 105, a nie 70 lat.

Przez ostatnie 33 lata bohaterowie Sandmana oddychali, chodzili i rozmawiali w mojej głowie.

Powiedział Gaiman, dodając:

Jestem niewiarygodnie szczęśliwy, że wreszcie mogą wyjść z mojej głowy i wkroczyć do rzeczywistości. Nie mogę się doczekać, aż ludzie zobaczą to, co ja widziałem jako Dream, Postacie zyskują ciała, Które należą do jednych z najlepszych aktorów. To zdumiewające i jestem bardzo wdzięczny aktorom i wszystkim współpracownikom The Sandman – Netflix, Warner Bros, DC, Allanowi Heinbergowi i Davidowi Goyerowi oraz legionom rzemieślników i geniuszy z serialu – za urealnienie najdzikszych z moich marzeń.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu