„Dobry opiekun” – Eddie Redmayne i Jessica Chastain w przerażającym thrillerze na faktach

Już od wczoraj na Netflixie można zobaczyć film Dobry opiekun – niepokojący thriller, oparty na faktach, w którym główne role grają laureaci Oscara – Eddie Redmayne i Jessica Chastain.

Fabułę produkcji oparto na reportażu Dobry opiekun. Prawdziwa historia o medycynie, szaleństwie i morderstwach autorstwa Charlesa Graebera. W nim autor opisuję historię jednego z najbardziej aktywnych seryjnych morderców – pielęgniarza Charlesa Cullena (Eddie Redmayne).

Mężczyzna, w ciągu szesnastu lat, mógł odpowiadać za śmierć nawet około czterystu osób. Przez ten czas pozostawał jednak bezkarny, przenosząc się między różnymi szpitalami. Media ochrzciły Cullena mianem „Anioła Śmierci”, gdy w 2003 roku został aresztowany.

Dobry opiekun śledzi wydarzenia z perspektywy jednej z pielęgniarek, Amy (w tej roli Jessica Chastain), przyjaciółki Cullena, ale i przyczyny jego zatrzymania. Przeciążona pracą pielęgniarka zdaje się na swojego nowego, altruistycznego kolegę w pracy i w domu. Nieoczekiwany zgon pacjentki stawia go jednak w podejrzanym świetle.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu