Darkest Hunters także na Nintendo Switch

0
Ultimate Games S.A. wydaje na Nintendo Switch polską grę Darkest Hunters, która łączy w sobie elementy logiczno-taktyczne i RPG. Gracze mogą liczyć m.in. na duże możliwości rozwoju postaci oraz nawet kilkadziesiąt godzin zróżnicowanych wyzwań. Datę premiery w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) ustalono na 2 maja br. Wcześniej gra została wydana na PC.

Za stworzenie Darkest Hunters odpowiada kilkuosobowy zespół ECC Games. We wrześniu 2017 r. ten łączący elementy logiczno-taktyczne, puzzle i RPG tytuł pojawił się na platformie Steam. W przypadku wersji PC i konwersji na Nintendo Switch wydawcą jest Ultimate Games S.A.

Darkest Hunters także na Nintendo Switch
Kadr z gry „Darkest Hunters”

Gra ECC Games oferuje łącznie 5 różnych krain, a w każdej z nich na gracza czeka kilkanaście misji (np. eliminacja określonego celu czy ukończenie poziomu w trakcie limitowanej liczby tur), w tym również walki z bossami. Jednocześnie do wyboru jest kilkanaście różnych postaci, które można rozwijać wraz z postępami w grze. Zbierane punkty doświadczenia przekładają się na punkty zdrowia, ataku oraz magii. Ważną rolę pełni także ekwipunek (m.in. broń i elementy zbroi).

Darkest Hunters także na Nintendo Switch
Kadr z gry „Darkest Hunters”

W Darkest Hunters kluczowe znaczenie ma zbieranie odpowiednich kryształków w długim ciągu, co pozwala na szybkie uzupełnienie punktów zdrowia/ataku/magii oraz tworzenie specjalnych kryształków, wywołujących korzystną dla gracza „reakcję łańcuchową”.

Główne cechy Darkest Hunters:

  • dynamiczna rozgrywka,
  •  5 krain i kilkadziesiąt misji,
  • logiczno-taktyczne wyzwania,
  • grafika pixel art,
  • proste i intuicyjne sterowanie,
  • kilkanaście postaci do wyboru,
  • ponad 250 różnych przedmiotów.

Data premiery: Darkest Hunters na Nintendo Switch ustalono na 2 maja 2019 r.