Pixel Heaven Games Festival & More

0
Pixel Heaven Games Festival & More to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń poświęconych niezależnym grom wideo, na które składają się m. in. konferencja Pixel Connect, wystawa Indie Basement oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Każda edycja to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce.

Pixel Heaven odbędzie się w dniach 17-19 maja w Starej Zajezdni Autobusowej na ul. Włościańskiej 52. I wiele wskazuje na to, że przed nami kolejna wspaniała edycja tej imprezy.

Po pierwsze, goście!

Pixel Heaven słynie z odwiedzin wybitnych twórców gier i nie inaczej będzie w tym roku. Na festiwalu pojawią się między innymi:

– David Fox, filar legendarnego Lucasfilm Games, twórca takich tytułów jak Rescue on Fractalus!, Labyrinth, Zak McKracken and the Alien Mindbenders, współautor Maniac Mansion czy Indiana Jones and the Last Crusade. Po raz pierwszy w Polsce,
– David Pleasance, wieloletni szef Commodore UK, jedynej filii koncernu, która w momencie jego upadku przynosiła zyski,
– Gary Bracey, filar firmy Ocean, jednego z najpotężniejszych wydawców gier na komputery 8 i 16 bit,
– Hubert Chardot, francuski pisarz i producent gier wideo, odpowiedzialny m.in. za scenariusze pierwszych trzech części Alone in the Dark, Prisoner of Ice, The Devil Inside,
– Simon Butler, jeden z weteranów brytyjskiej sceny gier wideo, twórca m.in. Platoon, Total Recall, N.O.M.A.D., Batman the Adventure, Miami Vice czy adaptacji North & South i Sim City na ZX Spectrum,
– Mike Clarke, twórca muzyki do takich amigowych gier jak The Last Ninja 2, Armour Geddon 2, Brian The Lion czy Wiz 'n’ Liz,
– Andrew Hewson, założyciel Hewson Consultants, firmy wydającej gry na komputery 8-bitowe w latach 80. ubiegłego wieku.

Nie zabraknie też stałych bywalców festiwali, między innymi Jona Hare’a (d. Sensible Software).

Program Pixel Heaven 2019

Po drugie, Tadeusz Baranowski!

W niedzielę o godz. 13 scenarzysta i twórca kultowych komiksów (m. in. Orient Men, Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko, Antresolka profesorka Nerwosolka czy Podróż smokiem Diplodokiem), ilustrator, grafik, twórca reklam, a także malarz awangardowy, porozmawia o sztuce i życiu z Michałem „Śledziem” Śledzińskim.

Po trzecie, polskie sławy!

Aleksy Uchański rozmawiający z Michałem Nowakowskim, członkiem zarządu CD Projekt i wieloletnim redaktorem polskich magazynów o grach.

Marcin M. Drews wypytujący Adriana Chmielarza o projekcie Witchfire i ogólnie branży gier.

A i to nie koniec! Szczegóły w programie festiwalu.

Po czwarte, wielki powrót Resetu!

Specjalnie z okazji Festiwalu Niezależnych Gier Wideo Pixel Heaven 2019 raz jeszcze postanowiła spotkać się po latach redakcja magazynu Reset – jednego z „Wielkiej Piątki” pierwszych polskich czasopism poświęconych grom wideo! Efektem tego będzie specjalny, jednorazowy numer czasopisma, który ukaże się podczas Festiwalu. Otrzyma go GRATIS każdy posiadacz karty wstępu SUPPORTER.

Na Pixel Heaven dojdzie też do spotkania dawnej redakcji tego cyberniekulturalnego magazynu! Porozmawiamy o dawnych czasach i o tym, czym wyróżniał się RESET na tle innych czasopism growych z tego okresu.

Po piąte, Pixel Expo!

W części wystawowej swoje gry zaprezentują twórcy wyłonieni przez jury Pixel Awards Europe 2019, a także inni Wystawcy i Sponsorzy Pixel Heaven 2019. Pixel Expo stanowi doskonałą okazję do przybicia piątki twórcom gier, poznania najnowszej oferty wydawców komiksów i gier planszowych oraz wymiany doświadczeń i nawiązywania znajomości – zarówno tych prywatnych jak i biznesowych.

Po szóste, Pixel Connect i Pixel Awards Europe 2019!

W ramach Indie Basement odbędą się: wystawa PIXEL EXPO, konferencja branżowa PIXEL CONNECT i konkurs na najlepsze gry niezależne prezentowane podczas Pixel Heaven – PIXEL AWARDS EUROPE 2019.

Odwiedzający będą mogli poznać się z twórcami na ich stoiskach, zagrać w gry i po prostu pogadać. Podczas PIXEL CONNECT porozmawiamy zarówno o kwestiach biznesowych, jak i trendach – zarówno w samym gamedevie, jak i otoczeniu konsumenckim wśród odbiorców gier, a w ramach PIXEL AWARDS EUROPE uhonorujemy najlepsze gry prezentowane podczas Pixel Heaven 2019.

Po siódme, dużo, dużo więcej!

Nowe i stare gry, zatrzęsienie flipperów i maszyn arcade, planszówkowa Strefa bez Prądu przygotowana przez Grapla.pl, demoscenowe szaleństwo na Pixel Hell, a wszystko to w unikalnym klimacie majowego weekendu. Zapraszamy!