„Crusader Kings III” – przekroczyło 2 miliony sprzedanych kopii!

Paradox pochwalił się gigantycznym sukcesem wersji PC na dwa tygodnie przed premierą wydania konsolowego tej średniowiecznej strategii fabularnej. Półtora roku po premierze we wrześniu 2020, Crusader Kings III, średniowieczna strategia firmy Paradox Interactive, sprzedała się w dwóch milionach kopii, czyniąc ją jednym z najszybciej sprzedających się tytułów w historii firmy. Gra o niemal nieskończonej różnorodności i potencjale opowiadania historii zdobyła uznanie krytyków i zdołała dotrzeć do nowego pokolenia fanów gier strategicznych.

Zeszłomiesięczna premiera Royal Court, pierwszego dużego rozszerzenia do Crusader Kings III, również daje powody do świętowania, przekraczając milion sprzedanych egzemplarzy. To rozszerzenie dodaje nowe sposoby rządzenia królestwem z własnej sali tronowej, w tym poważne zmiany w systemie kulturowym gry i dodanie artefaktów. Jest zwiastun jest dostępny do obejrzenia tutaj.

Crusader Kings III
Crusader Kings III

Game Designer Alex Oltner skomentował dzisiejsze ogłoszenie: „Dwa miliony sztuk to kamień milowy dla nas w zespole Crusader Kings. To silne wotum zaufania ze strony całej społeczności. Cieszymy się, że nasze gry mogą dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców. Sądzę, że to dobrze nie tylko dla nas, ale ogólnie dla gier strategicznych. Mamy wielkie plany związane z CK3 i dobrze wiedzieć, że tak wiele osób wybierze się z nami w tę podróż.”

WIĘCEJ NEWSÓW

Wkrótce aspirujący imperatorzy będą mogli zarządzać swoimi dzielnymi rycerzami i spiskującymi dworzanami na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Przygotowana we współpracy z Lab42 Studios konsolowa wersja tej uwielbianej strategicznej gry fabularnej przyciągnie jeszcze więcej osób pod najbardziej szczodrobliwe rządy tytułu, który niezmiennie bawi graczy z całego świata przez miliony godzin.

Crusader Kings III zostało wydane na PC 1 września 2020, natomiast edycje na konsole Xbox Series X oraz PlayStation 5 ukażą się 29 marca 2022. Więcej informacji o grze znajdziesz na jej oficjalnej stronie internetowej

GrafikaParadox
Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Popularne w tym tygodniu