Wieści planszówkowej treści – Telegram – „Crime Scene”

Już 22 marca odbędzie się premiera największej wiosennej nowości od Tactic Games: serii gier detektywistycznych Crime Scene.

Wieści planszówkowej treści – Telegram – „Crime Scene”Crime Scene to jedna z niewielu serii gier detektywistycznych, gdzie ważną rolę odgrywa klimat wizualny i kontent. Gracz/gracze (gry są dla jednego i więcej graczy) są rzuceni w sam środek przerażającej sceny zbrodni. Opowiadania, napisane przez fińskiego pisarza kryminałów Arttu Tuominena, przybliżają im rzeczywistość w jakiej się znaleźli. Każda zbrodnia rozgrywa się w innym czasie i miejscu. Pierwsze części to Brooklyn 2002, Londyn 1892, Moskwa 1989, Helsinki 2012. W październiku pojawią się Lazio 1356, ISS Excalibur 2049.

Na początku gry zadaniem gracza/graczy będzie odnalezienie dowodów i poszlak. Można je odnaleźć na zdjęciu z miejsca zbrodni, a także na kartach dowodów. Karty dowodów układa się na tzw. tablicy dowodów, która przypomina tablice korkową, na której przybite są pinezkami karty, tworząc koszmarną wizję. Karty pasują do siebie kolorowymi pinezkami i sznurkami – jednakże, aby je odnaleźć, potrzebne będą spostrzegawczość, logika i umiejętność dedukcji. Podczas układania kart dowodów, gracze muszą rozwiązywać zagadki. Jeśli zagadka zostanie pomyślnie odgadnięta, rozwiązaniem jest ciąg cyfr – akapit, wiersz i słowo w opowiadaniu lub na karcie dowodu, które naprowadzą gracza/graczy na następne poszlaki i dowody. Jeśli gracz/gracze utkną, mogą skorzystać z kart pomocy. Korzystając z nich tracą jednak karty reputacji, które mogą im pomóc w finale gry – kiedy to muszą wybrać jedno z trzech zakończeń, które rozstrzygnie o powodzeniu śledztwa.

Wszystkie cztery gry są już dostępne w przedsprzedaży. Możecie je kupić między innymi w:

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu