Comedy Central wraca z 25. sezonem „Miasteczka South Park”

Comedy Central zaprasza na najgłośniejszą premierę tej zimy! W poniedziałek 7 lutego na kanale zadebiutuje 25. sezon kultowego serialu animowanego Miasteczko South Park. Na fanów serii czeka 6 zupełnie nowych odcinków i wiele innych niespodzianek. 

Do wszystkich miłośników South Parku: mamy fantastyczną wiadomość! Legendarny serial animowany, okrzyknięty przez Entertainment Weekly „jednym z najlepszych programów telewizyjnych wszech czasów”, powraca na antenę Comedy Central, gdzie gościł przez ostatnie 25 lat. Jubileuszowy, 25. sezon będzie miał swoją premierę w Polsce już 7 lutego. Sześć premierowych odcinków będzie można zobaczyć na Comedy Central w lutym i marcu, kolejno 7, 14 i 21 dnia danego miesiąca o godz. 00:30. Dostępne będą również na SouthPark.cc.com, CC.com i w Comedy Central App. 

South Park i to, co do tej pory udało nam się osiągnąć z tym serialem, to ogromny sukces – nie mamy wątpliwości” – mówią współtwórcy formatu, Matt Stone i Trey Parker.

South Park powstał 13 sierpnia 1997 roku i znacząco przyczynił się do sukcesu kanału Comedy Central – od premiery obejrzano ponad 523 miliardy minut serialu. Dlatego stacja planuje uczcić 25-lecie programu rokiem pełnym niespodzianek, które z pewnością zachwycą miliony miłośników serialu.

„Przez ostatnie 25 lat wiele pokoleń fanów dorastało oczarowanych niesamowicie zabawnym i przewrotnym światem, który Matt i Trey wykreowali w South Park. Jesteśmy zachwyceni, że w ramach naszej nowej, rozszerzonej umowy będziemy kontynuować współpracę przy tworzeniu kolejnych sezonów South Park na Comedy Central i wielu innych, wyjątkowych produkcji związanych z serią dla Paramount+” – powiedział Chris McCarthy, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Media Networks i MTV Entertainment Studios.

Umowa MTV Entertainment Studios z Parkerem i Stone’em zakłada przedłużenie emisji Miasteczka South Park na antenie Comedy Central do 2027 roku, co uczyni je najdłużej emitowanym serialem w historii telewizji kablowej. Oprócz przedłużenia serii do 30 sezonów, nowy kontrakt obejmuje 14 oryginalnych produkcji realizowanych wyłącznie dla platformy Paramount+, w tym filmy South Park: Post Covid i South Park: Post Covid: The Return of Covid.

Trey Parker i Matt Stone są producentami wykonawczymi South Park wraz z Anne Garefino i Frankiem C. Agnone II. Za produkcję odpowiadają Eric Stough, Adrien Beard, Bruce Howell i Vernon Chatman. Christopher Brion pełni funkcję dyrektora kreatywnego South Park Digital Studios. Serial zdobył do tej pory pięć nagród Emmy, a także nagrodę Peabody Award.

Sześć premierowych odcinków South Park na Comedy Central już w lutym i marcu, kolejno 7, 14 i 21 dnia danego miesiąca o godz. 00:30.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu