„Bitoku” – przedsprzedaż ruszyła

1 lipca ruszyła przedsprzedaż wyjątkowej planszówki od wydawnictw Portal Games pod tytułem Bitoku. Zamawiając grę jeszcze przed premierą zdobędziecie bonus w postaci zestawu naklejek na drewniane znaczniki.

Bitoku to obszerna, średniej ciężkości gra euro z wieloma elementami negatywnej interakcji i przepiękną szatą graficzną inspirowaną japońską mitologią. Jej autorem jest Germán P. Millán (Kingdom Defenders), a twórcą trybu solo — genialny Dávid Turczi (Tekhenu, Tawantinsuyu, Anachrony).

Wielki Duch, opiekun pradawnych Kniei, szykuje się do odejścia. Na jego miejsce zostanie wybrany jeden z duchów Bitoku, lecz by dostąpić tego zaszczytu, będzie on musiał wykazać się nieprzeciętnymi zasługami. Gra toczy się na przestrzeni czterech rund podzielonych na cztery fazy — pory roku. Podczas każdej z nich będziecie zdobywać kolejne punkty z wielu dostępnych akcji, korzystając z pomocy Yokai — Opiekunów Kniei. Yokai reprezentowani są przez kości i karty, dlatego też w Bitoku zarządzać będziecie dwoma rodzajami robotników. Ten z was, który będzie robił to najrozważniej, dotrze do najdalszego miejsca na Ścieżce Duchów i przejmie schedę po Wielkim Duchu Kniei.1

Kupując Bitoku w oficjalnym sklepie internetowym wydawnictwa Portal Games, gwarantujecie sobie wysyłkę przed oficjalną premierą gry (zazwyczaj 1-2 tygodnie). Dodatkowo otrzymacie zestaw naklejek na drewniane znaczniki oraz zestaw 2 kafelków.

Premiery Bitoku możemy spodziewać się już wkrótce, ponieważ zgodnie z informacją umieszczoną na stronie wydawnictwa, przewidziana została na trzeci kwartał 2022 roku.

Grę Bitoku w przedsprzedaży wraz z bonusową zawartością możecie nabyć tutaj.

Bitoku przedsprzedaż
Bitoku

Powyższy opis pochodzi ze strony wydawcy

ŹródłoPortal Games
Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu