„American Skin” reżysera Nate’a Parker z nowym zwiastunem!

Dystrybutor Vertical Entertainment wydał pierwszy zwiastun dramatu reżysera Nate’a Parkera (który także występuje w produkcji) American Skin. 

American Skin opowiada historię weterana Marynarki Wojennej – Lincolna „Linca” Jeffersona (Parker), który stara się doprowadzić w końcu do wymierzenia sprawiedliwości po tym, jak jego 14 letni syn został zamordowany przez białego policjanta, a ten nie został oskarżony. Producentem filmu jest laureat Oscara Spike Lee (BlacKkKlansman). W rola głównych zobaczymy: Omari Hardwick (Kick-Ass), Theo Rossi (Luke Cage) i Beau Knapp (Seven Seconds).

W 2014 roku, po śmierci Michaela Browna, pojechałem do Ferguson w Missouri, aby przeciwstawić się jawnemu terroryzmowi wewnętrznemu, który rozprzestrzenił się w naszym kraju jak wirus – powiedział Parker Deadline. – Miałem nadzieję, że uda mi się wzmocnić apele o sprawiedliwość, a jednocześnie lepiej zrozumieć napięcia między organami ścigania a kolorowymi mężczyznami i kobietami. Najtragiczniejszy moment tej podróży nadszedł, gdy stanąłem w centrum miasta pomiędzy dwoma rozwścieczonymi grupami obywateli. Z jednej strony przyszły okrzyki „Sprawiedliwość dla Mike’a Browna”, a z drugiej „Wspieraj naszą policję Ta podróż i kolejne zabójstwa rozwinęły we mnie ogień, który przejawił się w stworzeniu tego filmu American Skin – dodaje

Jako obywatel amerykański, ojciec, brat, syn i artysta czułem się zmuszony wykorzystać moje możliwości, jako twórca filmowy, aby zareagować na ten kryzys w sposób, który nie tylko będzie promował sprawiedliwość społeczną, ale także zapoczątkuje globalną zmianę kulturową, która może doprowadzić do zachowania życia. Jeśli uratowanie jednego życia jest jedyną rzeczą, którą ten film osiągnie, to będzie on służył swojemu głównemu celowi.

Film zadebiutował na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2019 roku. W przyszłym roku ukaże się w Ameryce Północnej podczas dni Martina Luthera Kinga.

ŹródłoCOMINGSOON
GrafikaCOMINGSOON
Weronika Penar
Weronika Penarhttps://recenzowniaksiazkowa.blogspot.com/
Z zawodu behawiorystka i badaczka kociego zachowania -  nic co kocie, nie jest jej obce. Z zamiłowania czytelniczka dobrych kryminałów i książek przygodowych, kinomaniaczka i ciągła podróżniczka. Jeśli nie biega na swojej uczelni, nie uczy studentów lub nie czyta pod kocem książek, to na pewno podróżuje, szukając swojego miejsca w świecie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu