Żelazna rocznica „Gry o tron”!

Dziesiąta rocznica premiery najpopularniejszego i najbardziej utytułowanego serialu w historii HBO®, uhonorowanego Złotym Globem® i 59 nagrodami Emmy®!
Serial, który zmienił oblicze fantastyki!

Gra o tron to epicka produkcja HBO®, która zachwyciła świat! Zrealizowana na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George’a R.R. Martina zdobyła uznanie milionów fanów na całym świecie. Najpopularniejszy i najbardziej utytułowany serial w historii HBO® uhonorowany Złotym Globem i 59 nagrodami Emmy dostępny jest na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD wraz z wyjątkowymi materiałami dodatkowymi.

Serial Gra o tron to zrealizowana z niezwykłym rozmachem ekranizacja bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina Pieśni Lodu i Ognia, wyprodukowana we współpracy
z nominowanymi do nagrody Emmy® scenarzystami Davidem Benioffem (Troja, X-Men geneza: Wolverine) i D.B. Weissem. W rolach głównych występują: zdobywca nagrody Emmy® oraz Złotego Globu® Peter Dinklage (Dróżnik, Piksele), nominowana do nagrody Emmy® Lena Headey (300, 300: Początek imperium), Emilia Clarke (Zanim się pojawiłeś), Nikolaj Coster-Waldau (Helikopter w ogniu), Kit Harington (Pompeje), Maisie Williams (Pustynne piekło), Sophie Turner (Zabójcza), Isaac Hempstead Wright (Caesar), Gwendoline Christie (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi).

 Serial Gra o Tron stał się fenomenem na skalę światową i zmienił oblicze popkultury. Widzowie tworzyli społeczności, a emocje towarzyszące bohaterom były szeroko komentowane, Internet był pełen wiadomości i spekulacji na temat akcji serialu. Każdy fan pamięta niecierpliwe oczekiwanie na kolejny sezon, nowe zwroty akcji i niepowtarzalne przeżycia.

Gdy 17 kwietnia 2011 roku ukazał się pierwszy odcinek Gry o Tron, było pewne, że jest to serial, który zmieni oblicze telewizji. Wymagania czytelników George R.R. Martina do ekranizacji cyklu powieści były wysokie, jednak od pierwszych minut było wiadome, że twórcom udało się stanąć na wysokości zadania i Gra o tron spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko widzów, ale również i krytyków, chwalących cykl za rozmach, z jakim został zrealizowany.

Gatunek fantasy do czasu Gry o tron był kojarzony z klasykami kina jak Gwiezdne wojny czy Władca Pierścieni. Kiedy telewizja HBO kupiła w styczniu 2007 roku prawa do ekranizacji sagi Pieśni Lodu i Ognia, jej miłośnicy na całym świecie z niecierpliwością zaczęli oczekiwać na premierę pierwszego odcinka, a na fanowskich forach zawrzało. Produkcja HBO przedstawiła całkowicie zaskakujący świat ze scenografią, doborem aktorów
i realizacją na najwyższym poziomie!

Warto wspomnieć, że Gra o Tron jest pierwszym serialem fantasy, który został zrealizowany z tak wysokim budżetem produkcyjnym. Realizacja jednego odcinka kosztowała ok. 10 mln dolarów!

Lubię wątki wzorowane na autentycznych wydarzeniach, ale przedstawione w nowy, świeży i nieprzewidywalny sposób. A jeszcze bardziej niż wydarzenia, interesują mnie ludzie. Nawet najwięksi bohaterowie nie są wolni od słabości i nieobce są im chwile zwątpienia. Ludzie są skomplikowani i chciałem, by z podobnej gliny byli ulepieni moi bohaterowie.

– tak mówi autor cyklu Pieśni Lodu i Ognia George R.R. Martin.

Wydaje się być to idealnym podsumowaniem serialu, nie tylko wątki świata fantastycznego zaskakiwały a również nadane bohaterom skomplikowane osobowości i relacje, które wywoływały u widzów poruszenie, złość, zdziwienie. Każdy kolejny odcinek był dawką całej gamy emocji!

Za fabularną stronę serialu odpowiedzialni są David Benioff i D.B. Weiss, którzy we współpracy z Martinem zaadaptowali na potrzeby scenariusza pierwszy tom sagi.

Rodzina Soprano w Śródziemiu.

Tak o Grze o tron mówił w jednym z pierwszym wywiadów David Benioff. I trudno się z nim nie zgodzić, bo choć akcja serialu rozgrywa się w fantastycznym świecie, to problemy, z którymi borykają się jego bohaterowie, są już jak najbardziej uniwersalne.  Aby wiarygodnie wykreować na ekranie krainę Westeros i jej mieszkańców do pracy przy serialu zatrudniono m.in. Davida J. Petersona – specjalistę od języków, który na potrzeby produkcji stworzył język plemienia Dothraków – z liczącym 1800 wyrazów słownikiem oraz własną gramatyką.

Z okazji dziesiątej rocznicy emisji pierwszego odcinka, fani kultowego serialu będą mogli nabyć swoją ulubioną produkcję na nośnikach DVD i Blu-ray™ w niższych, promocyjnych cenach.

Żelazna rocznica to idealny moment dla fanów Gry o tron by powrócić wspomnieniami do ulubionego świata smoków, konspiracji, miłości i niespodziewanych zwrotów akcji, a także dla widzów ciekawych ogólnoświatowego fenomenu!

 MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY™:

 • Przewodnik po odcinkach
 • Historia i legendy – mitologia Westeros i Essos, opowiadana z różnych perspektyw przez samych bohaterów
 • Kiedy nadchodzi zima – wspomnienia zdjęć do monumentalnej Bitwy o Winterfell
 • Obowiązek to śmierć miłości – twórcy wspominają pracę nad serialem
 • 10 komentarzy audio
 • Gra o tron: Ostatnia warta – program dokumentujący pracę przy ostatnim sezonie serialu
 • Sceny niewykorzystane.

 MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH DVD:

 • Kiedy nadchodzi zima – wspomnienia zdjęć do monumentalnej Bitwy
  o Winterfell
 • Obowiązek to śmierć miłości – twórcy wspominają pracę nad serialem
 • 10 komentarzy audio
 • Gra o tron: Ostatnia warta – program dokumentujący pracę przy ostatnim sezonie serialu
 • Sceny niewykorzystane.
Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu